Aktuality‎ > ‎

Moje obec

přidáno: 11. 3. 2015 2:48, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Video YouTube


    
Ve výchově k občanství jsme v šestých ročnících probírali tematický okruh zaměřený na základní správní jednotku státu. Dozvěděli jsme se mnoho nového o tom, jak vlastně taková obec funguje, jaké úkoly plní její správní orgány a v neposlední řadě i to, že není obec jako obec. 
    V rámci zpestření výuky a zároveň i vzbuzení zájmu žáků o místo svého bydliště jsme lekci zakončili projektem Moje obec, ke kterému jsme využili v iPadech aplikaci Book Creator, v níž je možné vytvořit si vlastní elektronickou knihu. Každý žák zpracovával svou obec, což byla v drtivé většině Planá nad Lužnicí a z různých zdrojů si doma vyhledal patřičné informace. Jednalo se o historii, významné památky, zastupitelstvo nebo sportovní vyžití, které se v dané obci nachází. 
    Poté následovala samotná tvorba knih s využitím získaných materiálů. Vše bylo samozřejmě nutno doplnit obrázky a grafickým designem, se kterým si žáci mohli opravdu pohrát tak, aby jejich kniha byla poutavá i pro ostatní čtenáře. Ve výsledku dopadl projekt více než dobře, všechny práce se podařily i přes drobná zaváhání po jazykové stránce. To nejlepší si můžete prohlédnou v
sestříhaném videu. 
    Možná se z nich dozvíte něco, co jste o své obci dosud netušili.

Šárka Volčková
Comments