Myšlenkové mapy na Velké Moravě

přidáno: 8. 12. 2015 6:28, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 8. 12. 2015 6:33 ]
    Musel jsem služebně odjet s dětmi do Londýna, neplánovaně, tak rychle připravit nějakou smysluplnou práci. Sedmáci z béčka se seznámí s Velkou Moravou. A pro svoje spolužáky vyrobí svoji myšlenkovou mapu v aplikaci Popplet. Aplikace je to placená (4,99 EURO), ale my už ji vlastníme od samého začátku, obsluha je velmi jednoduchá. Sedmáci se s ní seznámili v minulých měsících, princip myšlenkových map jsme probrali v šestce. Barevně, stručně, z pravého horního do levého horního okraje po směru hodinových ručiček. Přidej obrázek, symbol, něco vtipného. To vše dopraví informace do našich mozků. Vypadá to jako dobrá kuchařka.
    Ne každému to všechno funguje tak, jak má. Učíme se. Dnes jsme dílka posílali e-mailem ve formátu PDF. Některé iPady byly neposlušné, bylo nutné jim domluvit. To už byla moje starost. Padla zásadní otázka - jak to budeme sdílet? Přes Google Disk, příště už to zkusíte sami. Některé mapy nejsou tak, jak jsme si naznačili v předcházející rychlokuchařce. Však my se to naučíme využívat.
    Na naše výtvory se můžete podívat v této složce.
    Dnes jsme si z našich informací vyrobili ještě časovou přímku, tu jsme malovali do interaktivní tabule, záznam i z počátků našich prvních Přemyslovců najdete zde. Máme co studovat. Na příště si připravíme porovnání své práce s prací ostatních, co se nám zdá na ostatních zajímavé, co bychom udělali jinak a proč a jak to příště napravit. Čeká nás to nejdůležitější - reflexe.

Bohuslav Hora - učitel dějepisu a sedmáci z béčka