Na den hasiči a záchranáři

přidáno: 3. 5. 2016 15:04, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Právě tyto profese si v úterý 3. května 2016 vyzkoušeli páťáci naší školy. Teoreticky i prakticky si osahali práci záchranářů na vlastní kůži. Někteří se do role tak vžili, že nechtěli ani svá hasičská vozidla opustit.
    Po přesunu do sídla záchranářů jsme školní exkurzi zahájili krátkou teoretickou video ukázkou z práce hasičů, zopakovali jsme si naše znalosti v oblasti ochrany člověka za mimořádných událostí. Rozděleni do dvou skupina jsme pokračovali k hasičům a druhá skupina se vydala k záchranářům.
    Žáci se seznámili s hasičskou technikou, výzbrojí, někteří si vyzkoušeli ochranný oděv či výcvik v klecovém polygonu. Ani v záchranné sanitce nebylo o zážitky nouze, prohlídka záchranářského vozu žáky uchvátila, zvláště přenosné lůžko a vakuová dlaha.
    Dvouhodinová show utekla poněkud rychle, ale dojmy nám přece jen zůstanou déle a my se již těšíme na další zajímavou výpravu. Momentky z naší návštěvy najdete v galerii.

Šárka Volčková a páťáci