Na Green s Lucemburky

přidáno: 23. 2. 2017 6:51, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 23. 2. 2017 6:51 ]

Video YouTube

Lucemburkové jsou ve školním dějepisu oblíbeným tématem, aspoň tedy pro učitele dějepisu. Začali jsme přípravnými pracemi - rozdělení do týmů, adoptování jednotlivých panovníků. Vyšlo nám to, 4 týmy a Lucemburkové jsou také jen čtyři. Založili jsme si nástěnky na Linoitu, kam si pravidelně odkládáme zjištěné informace.

23. února 2017 jsme měli hotovo. Hotovo? No to tedy nemáme. Teď potřebujeme sestavit scénář z našich lístečků, naučit se ho přečíst. A co kdybychom to nahráli na Greenu? Ne na golfu, ale na zeleném plátně, naklíčujeme tam pak fotky panovníků, projektů. Tak to nám přibyla ještě další práce - najít obrázky v souladu s autorskými právy a poslat je do jenoho iPadu pomocí AirDropu.
    Máme už i založené projekty v Green Screenu, ukážu, jak se to ovládá. Zkusí to někdo? No výborně, Vojta. Někdo je z toho nervóznější, některým týmům se nepodařilo nahrát akci na první dobrou, zkusili jsem si u jednoho týmu také krizové řízení. Nakonec to dopadlo dobře. Posuďte sami v našem krátkém filmu.
    A do Classroomu jsme si nasdíleli zpracované projekty z minulých let - nástěnky, prezentace, filmy z ChattePixů apod. Takže máme co studovat dál. O Lucemburcích si ještě chvilku povídat budeme. Ještě v hodině tým chlapců zvládl přelousknout článek o nemocech a zraněních Karla IV. a ukázat nám turnajová zranění Karla IV. na modelu kostry, kterému jsme po dnešku začali důvěrně říkat Karel. :)

Sedmáci z áčka a Bohuslav Hora - učitel dějepisu