Návštěva z Austrálie v naší škole

přidáno: 7. 3. 2013 11:49, autor: Bohuslav Hora   [ aktualizováno 7. 3. 2013 13:20 ]

Austrálie

Žáci naší školy měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si, jak jsou na tom se svou angličtinou. Na dva dny 4. a 5. března 2013 k nám zavítala návštěva až z druhého konce světa, byla jí přátelská a vstřícná rodilá Australanka Heather. Žáci od první do šesté třídy v několika hodinách prožili, jaké je to muset mluvit a rozumět jen anglicky a nespoléhat se na pomoc česky mluvící paní učitelky. Rozhodně se mnozí přesvědčili, že to není jednoduché, zábrany, ostych a obavy z chyb byly často překážkou v komunikaci. Mnozí však zábrany překonali a dokázali úspěšně konverzovat. Každopádně děti si návštěvu užily, dozvěděly se mnoho zajímavého o Austrálii a odnesly si hezký zážitek.

Romana Němečková

A jak to viděli žáci? Přečtěte si.