Nejnovější zprávy - Breaking News Generator

přidáno: 23. 1. 2018 5:09, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor
    Existuje jedna stránka, která je plná zajímavých nástrojů využitelných v různých školních předmětech - Classtools.net. My jsme dnes v devátém a v sedmém ročníku zvolili Breaking News Generator. Zadání bylo jednoduché. Opakovali jsme probraná období. Představte si, že v příslušné době existuje televize a vy fotíte obrazovku zpráv. Vyberte nějakou událost, která se právě stala, pokuste se jí pomocí generátoru nasimulovat. Do dohodnutého řádku zkuste napsat hashtagy - třídící slova.
    Zadali jsme si i další parametry - vyhledat jen takové fotografie, na které budeme moci opětovně použít s úpravami - umíme nastavit ve vyhledávači Google - stáhnout si fotku do iPadu a vložit ji do generátoru, popsat příslušné řádky, vymyslet hashtagy.
    Jak se ukázalo, zvláště pro sedmáky nic jednoduchého. Na vině bylo také rozdělení rolí ve skupině, absence scénáře a v neposlední řadě i rychlost internetu. Výstupy jsme ale nakonec získali a vy se s námi na ně můžete podívat. Někde ještě musíme doladit práci s fotkou, nemůžeme přece jen tak uříznout někomu hlavu.

deváťáci, sedmáci z béčka a Bohuslav Hora, učitel dějepisu