Aktuality‎ > ‎

Nenech to být

přidáno: 13. 12. 2019 1:05, autor: Martin Koukal
    Naše škola se zapojila do projektu Nenech to být od společnosti FaceUp Technology, za kterým stojí sami studenti. Společně se Scio a za podpory MŠMT bojuje se šikanou, sexuálním obtěžováním, vylučováním z kolektivu a dalšími sociálními problémy na školách po celém světě.
Základním pilířem všech aktivit je webová a mobilní aplikace fungující na principu online anonymní schránky důvěry. Projekt pomáhá promluvit mlčící většině a podporuje žáky, aby nebyli ke svému okolí lhostejní. Chceme podpořit své žáky v boji proti šikaně či vylučování z kolektivu. Je to jednoduché a efektivní. Žáci se často bojí o šikaně mluvit. Díky Nenech to být může žák či rodič anonymně upozornit na problém a umožnit tak škole šikanu řešit.
    K upozornění slouží online schránka důvěry na tomto přímém odkaze www.nntb.cz/s/769eff1, které poté společnost zašle pověřeným osobám v naší škole, jedná se o školního metodika prevence, výchovného poradce a ředitele školy. Odpovědní pracovníci školy poté spolupracují s dalšími pedagogy a řeší vzniklý problém.
    Online schránku důvěry mohou využít nejen žáci naší školy, ale i zákonní zástupci či učitelé.

Šárka Volčková

https://www.nntb.cz/

Comments