Ohlédnutí za Edisony 2016

přidáno: 26. 10. 2016 4:56, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Na začátku letošního října se stejně jako loni do naší školy vypravila skupina zahraničních studentů, aby nás v rámci projektu EDISON seznámila s kulturou a zvyky svých zemí. Právě v této době je velmi důležité poznávat kultury nejen prostřednictvím televize a zpráv, ale i osobním kontaktem.
    Věděli jste třeba, že i v Maroku se dá lyžovat? Že Jordánsko má kouzelné kulturní památky? Nebo že mexické pálivé papričky chutnají místním sladce? Tyto a mnoho dalších zajímavých informací jsme se dozvěděli od Ibrahima z Maroka, Eduarda z Mexika, Anny z Gruzie, Nasti z Ukrajiny, Haseeba z Pákistánu a Nazanin z Íránu.
    Věříme, že setkání s těmito studenty nám více otevřelo obzory o světě za hranicemi naší země!

za školní projektový tým Anna Mrázková a Vanda Jeřábková