Okresní atletická olympiáda

přidáno: 27. 6. 2017 7:50, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 27. 6. 2017 23:53 ]

Minulý týden byl pro všechny základní školy v našem okrese ve znamení atletiky. V úterý 20. a ve čtvrtek 22. června 2017 se konala okresní atletická olympiáda II. stupně a ve středu 21. června 2017 pak atletický přebor Táborska I. stupně. Nutno dodat, že obě atletická klání probíhala za velmi teplého až tropického počasí a všichni zúčastnění závodníci zaslouží absolutorium. Velmi rád Vám sděluji, že naše škola na těchto závodech vůbec nehrála druhé housle, ba naopak.
    Žáci I. stupně obsadili v celkovém pořadí všech okresních škol (31 škol) senzační 7. místo a do Plané přivezli neskutečných 8 medailí. Hned dvě medaile získala žákyně 1. ročníku Kateřina Turková, nejprve výkonem 17,68 m ovládla soutěž v hodu míčkem a získala naši první zlatou medaili. Později přidala časem 9,14 s bronzovou medaili v běhu na 50 m. Také žákyně 5. ročníku Aneta Skaláková získala dvě medaile, a to bronzové. Ve skoku dalekém výkonem 442 cm a v běhu na 50 m časem 7,76 s obsadila shodně 3. místo. Další výrazný úspěch zaznamenal žák 3. ročníku Jakub Kos, který výkonem 41,90 m zajistil druhou zlatou medaili pro naši školu. Dále v běhu na 50 m žáků 4. ročníku vybojoval Marek Eremiáš stříbrnou medaili časem 7,80 s. Také v běhu na 50 m tentokrát žáků 5. ročníku jsme získali medaili, a to zásluhou Martina Vysušila, kterému výkon 7,50 s stačil na stříbrnou medaili. Naši poslední medaili získala žákyně 2. ročníku Nikola Šedivá, která si výkonem 22,20 m v hodu míčkem odnesla medaili stříbrnou.
    Žáci II. stupně sice tak úspěšní nebyli, ale v konkurenci 23. okresních škol obsadili nakonec velmi krásné 14. místo a do Plané přivezli 3 medaile. Naším nejúspěšnějším atletem se stal Ondřej Boháč, který ovládl soutěž mladších žáků ve skoku dalekém. Jeho výkon 504 cm mu suverénně zajistil zlatou medaili. Dále se výrazně podílel na stříbrné medaili pro mladší žáky ve štafetě 4x60 m, která běžela ve složení Ondřej Boháč, Vojtěch Hora, Ondřej Hornát, Adam Hejtmánek (semifinále) a Jan Hořejš (finále) a ve finále zaběhla čas 32,36 s. Naši druhou stříbrnou medaili získali velmi překvapivě, ale zcela zaslouženě časem 33,20 s, starší žákyně opět ve štafetě 4x60 m. Děvčata běžela v tomto složení Simona Podráská, Anna Mrázková, Veronika Nechvátalová a finišmanka Aneta Fraňková.
    Všem našim atletům děkuji za jejich vzornou reprezentaci a medailistům gratuluji k jejich úspěchu.

Miloš Veselý, učitel tělesné výchovy