Aktuality‎ > ‎

Pohádkový svět

přidáno: 3. 4. 2016 3:29, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Video YouTube


    
Všichni jsme vyrostli na pohádkách, máme své oblíbené, občas je zhlédneme i v televizi, čteme je svým dětem a hlavně nás naplňuje očekávaní šťastného konce. Proč všichni pohádky potřebujeme?
    Odpověď jsme hledali všichni společně v hodinách českého jazyka. Právě pohádka byla naším úkolem. Co s ní? Vymyslet, napsat, ilustrovat, zdramatizovat, prezentovat a zhodnotit ji. To je ve zkratce výčet činností potřebných ke splnění zadaného úkolu pro skupinovou práci. Přesně řečeno, vymyslete na klíčová slova ve skupině pohádku, která bude splňovat základní rysy literárního žánru: vymyšlený příběh, nadpřirozené bytosti, magická čísla, kouzelné předměty a dobro vítězí nad zlem. A klíčová slova příběhu? Tak třeba hrad, propast, moře, černokněžník, létající koberec. A můžeme začít!
    Volně utvořené skupinky usilovně pracovaly, někteří vskutku originálně popustili uzdu své fantazii, ale ku prospěchu věci. Pravdou je, že některým úkol dal hodně zabrat, neboť nemohli najít společnou řeč, ale když se jim to nakonec zdařilo, zjistili, že jim už nezbývá mnoho času na zpracování. Rychlejší skupiny nejen, že pohádku vymyslely, sepsaly, ilustrovaly, opatřily názvem, ale dokonce ji celou nebo část zdramatizovaly. Své nadšení projevili i výrobou doplňků, či kostýmy.
    Po třech týdnech práce konečně nadešel okamžik ukazát ostatním svou pohádku. Pohodlně jsme se usadili a začali sledovat divadelní představení. Výsledek posuďte sami v našem videu.

Šárka Volčková a 5.A

Comments