Aktuality‎ > ‎

Pojďte s námi objevovat starověký Egypt

přidáno: 8. 1. 2014 4:43, autor: Neznámý uživatel
    A jsme znovu ve škole, prázdniny a dovolená skončily, jdeme znovu objevovat. Potřebujeme dotáhnout ten Egypt, tak proto dneska objevíme aplikaci Ancient Egypt americké společnosti Kids Discover. Normálně stojí 3,59 Euro, ale před Vánoci byla sleva. :) V hodině dějepisu 7. ledna 2014 padly tyto úkoly - prozkoumat aplikaci, vyfotit si zajímavý obrázek - snímáme plochu iPadu a učíme se ho ovládat. Obrázek v průběhu hodiny odešleme pomocí služby AirDrop do učitelského iPadu - tentokrát na vyzvání, aby se neopakovala anarchie z hodiny před svátky. :) Aplikace je v jednoduché angličtině, přesto si vytvoříme slovníček - česko-anglický. No ale co když neznáme nějaké slovíčko. Tak kdo si umí poradit? No přeci překladač od Googlu, iPad je připojen k internetu. Slovníček si napíšeme do sešitu, to se nám, vlastně Vám, určitě hodí na nějaké hodině angličtiny - lungs, lives, brain - slovíčka z mumifikace, Lower Egypt, Upper Egypt, Valley od The Kings, river - slovíčka z mapy, gods, god, death, scribes, entrance - slovíčka z egyptského náboženství.
    A ještě si napíšeme, co zajímavého jsme si dneska našli - sami, každého přece překvapilo něco jiného. To už zase zvoní? Věřím, že z dnešní hodiny se Vám ani nechtělo, tak zase příště.
    Můžete se s námi podělit o naše objevování pomocí sejmutých obrazovek programu Ancient Egypt - odkaz na aplikaci a společnost výše.
Comments