Aktuality‎ > ‎

Pomáháme

přidáno: 13. 6. 2017 12:38, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor
    
Již je tomu 10 let, co žáci přišli s nápadem adopce na dálku a my začali podporovat ve studiu keňského chlapce Mohameda Ingasiu. Za tu dobu nám přirostl k srdci a přejeme mu, aby dál úspěšně pokračoval ve studiu na vybrané universitě.
    V letošním školním roce jsme opět po roční pauze uspořádali charitativní Vánoční jarmark, výtěžek pečlivě spočítali a zástupci žákovské samosprávy rozhodli, že finančně podpoříme nejen Mohameda ve svém studiu, ale i jiné.
    Třídy navrhovaly, vybíraly kandidáty a výsledkem bylo rozhodnutí podpořit Dětský domov Radenín a Útulek pro nalezené psy v Táboře. Rozhodování bylo dlouhé a nesnadné, ale záměr se nám podařilo úspěšně zvládnout.
    Do dětského domova doputovala částka 23 000 Kč na organizaci vybraného kulturního představení v podzimních měsících do našeho hlavního města. Pan učitel Ivo Drahota s potěšením osobně předal finanční částku. Druhého úkolu se zhostily děti ze školní družiny, které navštívily psí útulek, seznámily se s jeho obyvateli a předaly částku 7000 Kč. Odměnou jim bylo zjištění, že pejsků, kteří by rádi našli domov, bylo málo, a to nám všem dělá radost.
    Pomáháme a nadále budeme, protože ten pocit z radosti druhých je nenahraditelný. Potěšte se několika fotografiemi v naší galerii.

Šárka Volčková
Comments