Pracujeme v projektu ENVITECH

přidáno: 18. 5. 2014 8:13, autor: Bohuslav Hora   [ aktualizováno 18. 5. 2014 8:59 ]

V minulých třech týdnech již proběhly první aktivity projektu ENVITECH - Rozvoj environmentálních a technických kompetencí žáků základních škol Jihočeského kraje reg. č.:CZ.1.07/1.1.14/02.0035. První z aktivit byla práce se stavebnicí Merkur a stavba technických modelů. Tato stavebnice na naší škole zůstane, a tak se jednalo teprve o prvních pár hodin kreativní činnosti našich žáků. Doplnili jsme tak programovatelné Lego s jednodušší montáží a možností programování o merkur, který cvičí jemnou motoriku a dovoluje tvořit složitější mechanismy.
    A hned v pondělí proběhne beseda s vědcem na téma fyzika nízkých teplot, jejíž dominantou jsou ukázky změny ve vlastnostech látek v kontaktu s kapalným dusíkem.
    Naše škola je jednou z 12 škol