Praha - Muzeum Karla Zemana

přidáno: 21. 12. 2017 13:30, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

V úterý 12. prosince 2017 jsme se vydali na exkurzi do Prahy - pro některé žáky poprvé. Po zdárné přepravě vlakem i metrem jsme se ocitli na Malostranském náměstí, odkud byla pěkná vyhlídka na Hradčany. Vydali jsme se po nábřeží Vltavy ke Karlovu mostu. Za mostem byla naše první zastávka - Muzeum Karla Zemana. Ukázky z filmů „Cesta do pravěku", „Vynález zkázy" a „Baron Prášil" nás zaujaly, ovšem největší nadšení bylo z vystavovaných exponátů - vše si děti mohly vyzkoušet, osahat, nafotit, osvětlit prostor, rozpohybovat motor ponorky, zahrály si i hru, při které musely vyluštit frekvenci rádia, pak samotné rádio najít, naladit a vyposlechnout si vysílání, které prozradilo kód k zámku truhly, ve které byl ukrytý poklad.
    Další zastávkou byla Kampa, kde se konaly staročeské trhy s ukázkou řemesel. Z Karlova mostu jsme pozorovali výletní lodě a občas jsme se připletli k jiné výpravě.
Pomalu jsme přešli na Staroměstské náměstí, které na nás dýchlo předvánoční atmosférou - rozsvícený strom, stánky plné dobrot, dárků, vůní, hudby... Nezapomněli jsme ani na Orloj.
    Poslední zastávkou bylo Václavské náměstí. Z Prahy jsme si všichni přivezli mnoho dojmů. Zároveň bych tímto ráda poděkovala i maminkám paní Janátové, paní Novákové a paní Prachařové, které jely s námi a pomohly nám s organizací exkurze. Více v naší fotogalerii.

Žáci 3. A, H. Pavlišová, H. Hribová