Přespolní běh na Komoře

přidáno: 5. 10. 2016 3:33, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor
Přespolní běh na Komoře 30. září 2016 - více informací na webu školy #zsplananadluznici

Za krásného podzimního počasí se v odpočinkové zóně Komora uskutečnilo 30. září 2016 okresní kolo atletické soutěže v přespolním běhu. Závodu se zúčastnilo přes 350 atletů z téměř 20 základních škol, mezi nimi se objevilo také 22 vytrvalců z plánské základní školy. Závody byly rozděleny podle věku do několika kategoriích.
    V kategorii 4. a 5. tříd obsadili naši chlapci Suda, Vrtiška, Vysušil 16. místo, dívky Flašková, Švecová se bohužel nemohly umístit, jelikož těsně před startem se zranila Aneta Skaláková a jejich družstvo nebylo tedy kompletní.
    V kategorii mladších žáků na trati 1700 metrů obsadilo naše družstvo chlapců ve složení Hornát, Lapka, Urban, Hořejš velmi solidní 7. místo. Jejich spolužačky ve složení Kubecová, Staňková, Urbanová, Kubíková obsadilo na trati měřící 1200 metrů 13. místo.
    V nejstarší kategorii obsadilo družstvo dívek ve složení Fraňková, Kurešová, Havlíčková, Nechvátalová, Vavřincová vynikající 6. místo a tím dosáhly nejlepšího výsledku naší školy na těchto běžeckých závodech. V královské kategorii se bohužel našim nejstarším chlapcům příliš nedařilo, v sestavě Kos, Žalud, Lang, Staněk obsadili na trati 2200 metrů 16. místo.
    Všem závodním děkuji za jejich nasazení a příkladnou reprezentaci naší školy.

Miloš Veselý