Připravujeme nový školní rok 2014-2015

přidáno: 25. 8. 2014 14:22, autor: Bohuslav Hora
    Už se zase blíží 1. září. Znamená to připravit nový školní rok. Ten se mimo jiné připravuje už minimálně od ledna - začíná to zápisem nových žáků - prvňáků. Letos se nám podařilo díky poskytnutým finančním prostředkům od zřizovatele zrekonstruovat a zvětšit jednu třídu na prvním stupni. Podívejte se na její proměnu ve fotogalerii. Zrekonstruovány byly také rozvody vody ve sprchách u tělocvičny

V Bakalářích už také najdete základ rozvrhu - chybí jen volitelné předměty, které se žáky skládáme v prvním týdnu školy na tzv. dohadovacím řízení. Letos proběhne pro žáky 2. stupně v úterý 2. září 2014. Je to záležitost složitá, protože volitelné předměty vyučujeme v heterogenních skupinách. Na 2. stupni to např. znamená, že se spojují všechny třídy do různých skupin a výuka může probíhat v cyklu každý, lichý a sudý týden. Od čtvrtka 4. září 2014 by měl být rozvrh kompletní. V tento dne se také sejdeme se zákonnými zástupci našich žáků na úvodní schůzce, abychom se pozdravili po prázdninách a řekli si nejdůležitější věci pro školní rok 2014-2015.
    Postupně také zveřejňujeme dokumenty platné pro nový školní rok - objevují se především v rubrikách Zákonní zástupci, Školní družina atd.
    Pokud máte ve škole více dětí, je nově možné spojit tyto účty ve webových aplikacích Bakalářů, návod najdete v záložce Bakaláři. Nezapomeňte si v Bakalářích od 1. září 2014 nastavit správný filtr - tedy 1. pololetí školního roku 2014-2015 - vpravo nahoře po rozkliknutí jednotlivých webových aplikací.
    Přejeme všem zúčastněným co nejlepší zahájení školního roku, obzvláště pak žákům, kteří nastupují do první třídy, a také žákům, kteří k nám přicházejí z jiných škol.