Projekt EDISON na rozjezdu

přidáno: 31. 8. 2015 1:31, autor: Bohuslav Hora
    Naše škola využije možnost účasti na projektu EDISON. Se společností AIESEC jsme se domluvili na spolupráci, která přinese našim žákům možnost týdenního setkání se zahraničními studenty z různých zemí světa. V týdnu od 21. do 25. září 2015 bude ve škole pobývat 8 stážistů, vysokoškolských studentů, s hlavním cílem vzájemně se poznat a přiblížit si odlišné národnosti,kultury, seznámit se s tradicemi a zvyky. Komunikačním prostředkem bude angličtina, kterou budeme mít možnost otestovat a vylepšit. Celotýdenní pobyt bude zahrnovat různé aktivity, a to ve třídách, během výletů, při sportovních nebo kulturních akcích nebo jen drobných rozhovorech s cizinci.
    Chceme, aby se naši žáci setkali s co největším počtem zahraničních hostů a s tím souvisí změny v rozvrhu tříd, které ve škole tento týden nastanou. Všichni účastnící budou informováni včas o místě, čase a národnosti stážisty, se kterým budou mít příležitost spolupracovat.
    V souvislosti s organizací tohoto projektu se ještě jednou obracíme na rodiny našich žáků s nabídkou stát se hostitelskou rodinou. Již koncem jara se nám podařilo zajistit ubytování pro čtyři stážisty. Stále hledáme í ubytování zbylé čtyři. Pokud by měl ještě někdo další zájem hostit týden zahraničního studenta, kontaktujte p. uč. Romana Němečkovou nejpozději do pátku 4. září 2015.
Kontakty:
e-mail:        nemeckova@zsplana.cz
tel.:             381 201 942

Věříme, že si žáci odnesou z projektu mnoho zážitků. O průběhu celé akce vás budeme informovat.

Za organizační tým Romana Němečková