Putujeme starověkou Mezopotámií

přidáno: 10. 2. 2016 12:40, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Video YouTube

Šesťáci z áčka dokončili svoje putování starověkou Mezopotámií. Nejdříve se seznámili s tímto kouskem světa na mapě, začetli se do klimadiagramů a časové osy v učebnici. Získali tak představu, co je může čekat.
    V následující dvouhodině se rozdělili do pracovních týmů, vylosovali si téma, rozdělili si role a začali pracovat. A jak máme zpracovat výstup? Nejjednodušší to bude takovým způsobem, abychom si vytvořili učební pomůcku, kterou si můžeme pustit tehdy, když ji budeme potřebovat. Chcete použít Book Creator nebo Tellagami? Žáci si v týmech tyto možnosti prodiskutovali a vybrali si. Tyhle aplikace už znají, využívají je i v jiných předmětech.
    Připomněli jsme si, jak vybírat fotografie, v čem nám mohou pomoci obrázky ve vyhledávači Google, jak si poradit s autorskými právy. Protože jsem na podzim navštívil londýnské Britské muzeum, nabídl jsem také svoje fotky.
    Pak už zbyl jen čas na prezentaci výsledků a sdílení. Práce posíláme přes AirDrop do učitelského iPadu. Výsledek je zpracován v aplikaci iMovie, doplněn obrázky školy, titulky a doprovodnou hudbou. Ještě nahrát na YouTube a do třídního Classroomu, který letos testujeme. Hotovo. A vy se můžete na výsledek podívat s námi.

šesťáci z áčka a Bohuslav Hora - učitel dějepisu