Revoluce 1848 v habsburské monarchii

přidáno: 20. 4. 2015 12:09, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 20. 4. 2015 12:29 ]

Video YouTube

Dubnové hodiny dějepisu v osmých ročnících se nesly ve znamení kreativního tvoření s aplikacemi Book Creator nebo Vidra v iPadech na téma Revoluce 1848 v habsburské monarchii.     Samostatnou práci žáci začali rozdělením většinou do dvojic a zpracováním vyhledaných informací. Stačilo už jen si vybrat danou aplikaci, využít nápady, zapřemýšlet nad grafickou stránkou a dílo bylo na světě. Práce se zdařila všem, i když někde je zapotřebí správně utřídit získané informace a poopravit gramatické či pravopisné nedokonalosti.
    Při závěrečném hodnocení se snad největším kámenem úrazu jevilo vyzdvihnutí zdařilých stránek práce. Nedostatky viděli všichni hned, ale pochvalu musíme ještě hodně trénovat.

Šárka Volčková