Rexova školní olympiáda

přidáno: 23. 9. 2012 11:55, autor: Bohuslav Hora
    Od tohoto pátku (21. 9. 2012) s žáky pátého ročníku objevujeme kouzla počítačového světa v hodinách základů informatiky. Začínáme tím nejpřirozenějším a nejznámějším, což je malování. Zároveň se připravujeme i na účast v soutěži „Rexova školní olympiáda“.
    Rexo.cz je stránka, která hravým způsobem učí děti ovládat počítač, podporuje jejich kreativitu a logické myšlení. Na webu najdou žáci omalovánky, mohou vytvářet vlastní komixy, hrát hry atd.
    Pro školáky je otevřena soutěž o nejhezčí komix. Úlohou je nakreslit komix se zážitky z letních prázdnin. Nejlepší práce budou odměněny hodnotnými cenami (hlavní cenou je Xbox). Soutěž oficiálně startuje 1. října  a trvá do 20. listopadu 2012. Více informací o soutěži pro rodiče či žáky naleznete na stránkách projektu.
    Naším cílem ale není ani vyhrát, nebo se zúčastnit, nýbrž využít čas práce s počítačem zajímavě a smysluplně.

Vladimír Vochozka