Aktuality‎ > ‎

Římské památky

přidáno: 7. 6. 2018 10:01, autor: Bohuslav Hora

Video na YouTube


    7. června 2018 jsme se šesťáky dokončili mezitřídní projekt, námětem se staly starořímské památky. Už v minulé hodině jsme si vybrali naše objekty zájmu. Shlédli jsme rekonstrukci Říma okolo roku 320 n. l. - Roma reborn. Prolétli jsme se nad rekonstruovaným Římem, abychom se inspirovali.
    Rozdělení rolí, výběr aplikace a výstupu, už pracujeme na shromažďování informací. Budeme potřebovat scénář podle typu našeho výstupu. Aplikaci si vybíráme sami, musíme jen sdělit, proč a jak budeme pracovat.
    V dnešních hodinách už došlo na natáčení, či skládání - vybírali jsme si nejčastěji knihu v Book Creatoru. Mezi dalšími aplikacemi se objevil ChatterPix a jeden z týmů natočil svou reportáž přímo z Velkého cirku - vybrali si totiž Green Screen by Do Ink. Nezapomněli jsme ani na autorská práva případných fotografií - použili jsme fotobanku Pixabay, umíme si nastait vyhledávač Google.
    Na začátku dnešní hodiny jsme si ještě stanovili Zásad kvalitní práce - kritéria a na konci hodin jsme stihli ještě reflexi. V jedné třídě jsme dokonce přemýšleli nad tím, proč se nám tak dobře pracovalo, co příště zopakovat a čeho se raději vyvarovat. 
    Teď už jen zbývá, aby si všichni prošli náš film a podívali se, jak pracovali spolužáci klidně v jiné třídě, jaké informace objevili a jak je podávají ostatním.

Bohuslav Hora - učitel dějepisu a šesťáci

Comments