Rodina a škola 2014

přidáno: 29. 9. 2014 10:14, autor: Bohuslav Hora   [ Aktualizováno 29. 9. 2014 15:08 uživatelem Bohuslav Hora ]
    Tentokrát se tradiční akce pro prvňáky a rodiče odehrála v úterý 23. září 2014 ve Sportovním centru za řekou v Plané nad Lužnicí. Podívejte se na bohatou fotodokumentaci z akce. Fotografie je odkazem do celé složky. Příjemné vzpomínání.

Na úterý 23. září 2014 připravily učitelky prvního stupně naší školy pro děti z prvních tříd a jejich rodiče zábavné odpoledne plné společných zážitků v plánském sportovním centru za řekou. Zde v průběhu různých aktivit měli všichni příležitost vyzkoušet si, jak dokáží vzájemně komunikovat, spolupracovat, tvořit, sportovat a přitom se dobře bavit.
    Bylo zajímavé sledovat děti, jak si pomáhaly při rozdělování do skupin podle barevných nálepek na čele, když se měly dorozumět bez mluvení, jenom gesty. Potom si s velkou chutí zahrály na pilné mravenečky, kteří sbírají a navlékají „perly“ pro princeznu. Společně si rodiče s dětmi složili papírové lodičky, do kterých vepsali svá přání. Děti potom zodpovědně dovedly své „nevidomé“ rodiče, kteří měli oči zakryté šátkem, po vyznačené trase k vodě. Když pustili lodičky po řece, dlouho se nemohli odtrhnout od sledování jejich plavby.
    Pak nastal čas pro společné tvoření. Přítomné rodiny pomocí sypkého písku „kreslily“ na podložkách podzimní obrázky. Následně se všichni potěšili prohlídkou celé „galerie“. Na závěr se děti staly archeology, kteří pátrají po pokladu a v písku skutečně nalezly po velkém úsilí odměnu – krásně nazdobené perníčky ve tvaru domečku s nápisem ŠKOLA.
    Za sponzorský příspěvek děkujeme firmě REJ Planá nad Lužnicí.
    Loučili jsme se s pocitem pěkně prožitého odpoledne a většina účastníků odcházela domů se spokojeným úsměvem ve tváři.

Třídní učitelky prvňáčků Růžena Červinková a Lenka Pecková Šonková