Rodokmen Přemyslovců jinak aneb jak si to všechno pamatovat

přidáno: 18. 12. 2014 4:31, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 18. 12. 2014 4:33 ]

Video YouTube

18. prosince 2014 nám zbývalo shrnout učivo o raně středověkém české státě. To se hezky řekne, ale jak to udělat, aby to bylo zábavné a ještě jsme při tom zaměstnali mozek? Mluvící hlavy, to bude ono. Naučíme se to ještě jinak, s jiným prográmkem. Tak jdeme na to. Najdeme na internetu nějaké obrázky našich prvních panovníků.
    A hned jsme měli problém. Jakmile jsme filtrovali podle práv, žádné obrázky k použití. Tak dneska si to prostě uděláme z obrázků bez filtrování práv. Většina jich pochází k knihy Panovníci českých zemí z nakladatelství FRAGMENT, kterou napsala Jiřina Lockerová.
    Sedmáci už věděli, jak na to, ChatterKid je jejich oblíbenou aplikací, rozmluví kdeco. Tak zkusíme ještě Photospeak. Moc se jim líbil rozpohybovaný obličej ve 3D. A ještě jednu novinku jsme zařadili v organizace naší práce. Tentokrát jsem nevystrčili nos ze třídy, nechceme rušit spolužáky v jiných třídách. Prostě jsme se dohodli, že když bude skupinka natáčet, ostatní budou zticha. A šlo to, vznikla perfektní pracovní atmosféra, ve které řada skupin zvládla víc než jednu mluvící hlavu.
    Díky, bylo to prima. Můžete se podívat na film, který vznikl ve druhé hodině. Potřebujeme to znovu naskládat na časovou osu iMovie, ve kterém stříháme filmy v iPadu. Takže znovu rovnání postav a ostatních rozmluvených klipů do rodokmenu. Hezky jsme si to zopakovali. Dvouhodinovka nám stačila tak akorát, abychom si to všechno stačili ještě pustit a rozebrat. Je vidět, že sedmáci již tvoří velmi vyspělé pracovní společenství.
    Díky intenzivní práci nám vznikla pomůcka, kterou můžeme kdykoliv použít pro naše opakování. Hodnocené opakování, ale to až po vánočních prázdninách. Tak šťastné a veselé.

Bohuslav Hora, učitel dějepisu