Setkání rodičů předškoláků s psycholožkou a vedením školy

přidáno: 4. 11. 2015 8:02, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 10. 11. 2015 7:50 ]
    Zveme vás na setkání se školní psycholožkou PhDr. Martou Franclovou, PhD., které se koná 10.11. 2015 od 17.00 h. v učitelském klubu (přízemí staré budovy) na téma „Jak úspěšně zahájit školní docházku”.

Program:

Zahájení školní docházky je nejen odbornou veřejností vnímáno jako životní zlom. Tato událost se pojí s radostným očekáváním nového, ale i s obavami, úzkostí. Jak zařídit, aby prvé převážilo nad druhým, aby radost byla prožívána v plné síle a strach a obavy se objevily jen tu a tam?
    Škola je pro dítě bezpečným prostředím tehdy, když:
  • minimalizuje tlak na výkon. Jedním z opatření, které toto zajišťuje, je slovní hodnocení;
  • tím zakládá a rozvíjí vnitřní motivaci k učení - důraz je kladen na probouzení zájmu o učení, o prožívání radosti s poznávání;
  • škola důsledně dbá, aby byla nejen vzdělávací, ale široce socializační institucí. Znamená to, že vedle vědomostí a dovedností pečuje i o ostatní složky osobnosti svých žáků, rozvíjí a kultivuje jejich postoje a hodnoty, velký důraz klade na péči o vzájemné vztahy žáků.
    Tato témata budou obsahem našeho setkání. Získáte inspiraci, jak můžete usnadnit svému dítěti první krok na cestě ke vzdělání.

PhDr. Marta Franclová, PhD., školní psycholožka
Mgr. Hana Vellánová, ředitelka školy