Severní a jižní pól v 1.B

přidáno: 15. 2. 2018 10:02, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Tento týden nás v 1.B uchvátila krajina severního a jižního pólu. Vytvořili jsme si mapu jižního pólu - Antarktidu a Grónsko - Arktidu. Nalepili jsme zvířátka, která tam žijí (lední medvěd, albatros, racek, tučňák, kosatka, rypouš). Vyrobili jsme teploměr, eskymáka a tučňáky.
    V hudební výchově nás příjemně naladila píseň od Jarka Nohavici - Grónská zem. V tělesné výchově se děti musely dostat přes ledové kry, pak se rychle oblékaly, aby nezmrzly, a také přišly na řadu sněhové koule. Nechyběla ani četba o Sněžném muži v příběhu Káťa a Škubánek. V matematice každý připravil pracovní list , kde spolužáci hledali cesty podle barevných instrukcí.
    Nejvíce se líbila stavba iglů, ať už s krabiček, dřívek, molitanů či sladkého cukru. Nestihli jsme vytvořit vlastní vlajku a své písmo. Tak snad příště.
Největší odměnou pro děti je zaslání fotografie do České televize na Déčko k Ovečce, která v únoru cestuje po jižním pólu.

Žáci 1.B s asistentkou Ivetou Staňkovou