Škola trochu jinak

přidáno: 6. 11. 2016 7:55, autor: Bohuslav Hora

Ve čtvrtek 3. 11. jsme společně prožili školní den trochu jinak. Žáci 6. ročníků si učení pro dnešek odložili a společně se ponořili do aktivit a her, kde otestovali svou schopnost spolupráce, důvěry a empatie.
    Den jsme si rozdělili na dvě části, začali jsme aktivitami ve třídách. Jednalo se o pohybové hry jako Drákula, Elektrika, poté následovala skupinová práce plná logických úloh. Druhá část dne probíhala venku na louce u lesa, kde nás čekali další aktivity zaměřené na spolupráci. Nejprve se děti stmelovaly podle molekul a atomů. Nechyběla ani přetahovaná mezi dívkami, chlapci a na závěr mezi třídou 6.A a 6.B. Zajímavou aktivitou byl Gordický uzel, kdy se děti postavily do kruhu, zavřely své oči a dotkly se provázků. Následně se musely podle svých pokynů z provázků vymotat. Nezapomněli jsme ani na pohádky. Předem rozstřihané kartičky museli žáci nejprve najít na okraji lesa, posléze sestavit a uhodnout název dané pohádky. Posledním úkolem byla dramatizace pohádky.
    Počasí nám přálo a doufáme, že se všem netradiční výuka líbila.

Ivo Drahota, Šárka Volčková