Školní výlet 1.B a 1.C

přidáno: 7. 6. 2017 11:51, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Ve středu 7. června 2017 si třídy 1.B a 1.C společně užily školní výlet do zážitkového zábavního areálu Fábula v Kamenici nad Lipou. A co všechno naši žáci viděli a prožili? Nejprve se protáhli na venkovním dětském hřišti, podívali se na loutkovou pohádku, a pak se vydali na cestu za pokladem pohádkovým sklepením. Tam splnili několik úkolů, které jim připravily pohádkové postavy. Setkali se s královnou, čarodějnicí, čertem a dalšími bytostmi. Trasa vedla temnými chodbami, občas docela strašidelnými, a dokonce při hledání správné cesty prošli i skrze jednu skříň, než byli na konci odměněni zlaťáky.
    Venku děti zaujala Fábulova mini ZOO, přírodní bludiště a později také loutkový příběh „Kde se vzal na Zemi člověk?“ Při jeho sledování se dozvěděly spoustu informací o historii naší planety a života na ní. Také zavítali do Království hlavolamů nebo do expozice obřích společenských her.
    Při jedné z interaktivních a vzdělávacích aktivit se dětem společně podařilo rozpohybovat obrovského draka. Zkrátka na jeden výlet opravdu velká dávka zážitků!

L. Šonková Pecková a V. Švecová, učitelky prvních tříd