Sportovní úspěchy našich žáků

přidáno: 21. 4. 2018 1:30, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Vicemistři okresu
    Naše basketbalové mužstvo mladších žáků po velmi povedených výkonech obsadilo krásné 2. místo v okresním kole. Ve stejné věkové kategorii obsadili naše dívky sympatické 5. místo. Obě kategorie hráli svůj turnaj na ZŠ Helsinská v Táboře. Všem mladým basketbalistům (košíkářům) děkujeme za jejich předvedené výkony na palubovce pod vysokými koši.

Florbalový mistři
    Dalšího florbalového úspěchu dosáhli chlapci 5. ročníku, kteří dokázali zvítězit na okresním turnaji v Chotovinách. Chlapci hráli velmi dobře a turnaj s přehledem ovládli. Zejména pak dvojice Tomáš Holota a Marek Eremiáš předváděla krásné flórbalové kousky. Na stejném turnaji dívek obsadila naše děvčata velmi krásné 4. místo. Všem mladým florbalistům děkujeme za jejich předvedené výkony a vzornou reprezentaci naší školy. Chlapcům gratulujeme k vítězství v okresním turnaji.

Štafetové brambory
    Na atletickém Stadiónu Míru v Táboře probíhaly velmi populární štafetové závody „Štafetový pohár” určené pro žáky I. stupně ZŠ. Za krásného slunečného počasí předvedli naši žáci úžasné běžecké výkony a jen těsně se nevešli na stupně vítězů. První štafetu tvoří žáci 1.- 3. třídy (4 dívky, 4 chlapci), kteří běží 8x100 metrů, druhou štafetu pak žáci 4. - 5. třídy, opět běží 8x100 metrů a nakonec se běží smíšená štafeta 8x200 metrů. Součet těchto tří štafet mám stanový výsledný čas. Naše škola po tomto štafetovém maratonu obsadila v konkurenci 15. okresních škol velmi nepopulární a přesto krásné 4. místo. Všem atletů děkujeme za jejich předvedené výkony a vzornou reprezentaci naší školy.

Miloš Veselý, učitel tělocviku