Studujeme Mnichovskou dohodu

přidáno: 11. 1. 2016 13:11, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor
    V hodinách dějepisu jsme v 9. ročnících téma Mnichova 1938 pojali trochu netradičně. Jednalo se o zpracování tohoto tak bolestného historického mezníku pro náš národ jinak.
    Cílem naší práce bylo vytvoření myšlenkových map na dané téma za pomoci aplikace popplet. Žáci měli stanovená kritéria zadání, vzájemně si pomáhali, zdatnější radili méně zasvěceným. Nejprve bylo nutné si vyhledat a zpracovat informace týkající se daného tématu. Následovala vlastní kreativní práce při tvorbě myšlenkové mapy. Výsledkem jsou více či méně zdařilé mapy, které nám schematicky podávají informace o příčinách, průběhu a důsledcích Mnichovské dohody. Určitě se najdou drobnosti, na kterých je třeba příště zapracovat.
    Poslední fází naší práce byla prezentace výtvorů, jejich rozbor a zhodnocení práce. Žáci na závěr obdrželi svou vytištěnou myšlenkovou mapu, kterou si založili do sešitu.
    Výsledky práce ve formátu pdf si můžete prohlédnout v tomto odkazu.

Šárka Volčková