Tábor školní družiny - Počátky

přidáno: 2. 7. 2017 13:25, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 7. 7. 2017 22:35 ]
    Také letos vyrazily děti ze školní družiny na tábor do Počátek u Pelhřimova. Přinášíme fotografie a krátké zprávy, pokud to technika dovolí.

2. 7. 2017 - zpráva z 21.43 h.: Krátká zpráva z prvního dne. Dojeli jsme v pořádku, po ubytování jsme vyrazili na krátkou vycházku do okolí. Po večeři jsme zahájili táborovou hru Harry Potter.

3. 7. 2017 - zpráva z 21.55 h.: Všichni jsou v pořádku, pokračujeme v táborové hře dle programu a zítra dopoledne nás čeká výlet do Počátek.

4. 7. 2017 - zpráva z 21.48 h.: Posíláme fotky z dnešního výletu do Počátek, navštívili jsme také letohrádek sv. Vojtěcha. Odpoledne jsme stavěli přístřešky v lese, domeček pro myšky a večer jsme si ještě opekli buřtíky.

5. 7. 2017 - zpráva z 22.19 h.: Začátek v lipové aleji rozběhání a rozcvička, pak ukázka každodenní švédské snídaně. Dopoledne na louce sportovní soutěže, po odpoledním klidu sjíždění „divoké řeky" a Čarodějnický rej. Po něm hra na hřišti Fanfrpál. Výroba čarodějnické hůlky a příprava na vaření buřtguláše. Po večeři hra Ringo, hledání bylin na čarodějnický lektvar, zapálení ohně a vaření bramborového guláše v kotlíku.

6. 7. 2017: Ráno jsme vyrazili k místnímu rybníku na koupání. Cestou jsme hledali diamanty. Po koupání jsme hráli hru Zapamatuj si co nejvíce povolání dle obrázků. Po obědě se dětem četlo z knihy o Harrym Potterovi. Potom jsme šli čistit potůček u pramene sv. Ludmily. Po návratu z lesa si děti vyrobily přívěšek Relikvie smrti a pohárek na čarovný lektvar. Dále jsme shlédli představení Válkova kočovného divadla. Po večeři jsme vypustili solární balón a připravovali jsme se na večerní bludičkovou stezku, na kterou jsme vyrazili před setměním. Ještě pár hlášek z tábora, které určitě potěší. :)

7. 7. 2017: Dopoledne děti při lovení ryb získaly třetí viteál, kterým byl prsten. Po obědě nás čekal delší výšlap na sv. Markétu a na kameny druidů. Po návratu na nás čekala večeře a čarodějnická diskotéka. Počátky těšíme se na vás příští rok.

Fotografie ze 2. července 2017 Fotografie z 3. července2017

Fotografie ze 4. 7. 2017 Fotografie z 5. července 2017