Tábor školní družiny - Počátky u Pelhřimova

přidáno: 7. 7. 2015 1:55, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 11. 7. 2015 12:59 ]
    I letos se koná tábor školní družiny v Počátkách u Pelhřimova - středisko Valcha. Přinášíme krátké zprávy spolu s fotografiemi.

pondělí 6. července 2015 - Dojeli jsme v pořádku. Po ubytování jsme se byli vykoupat a zchladit v přírodním koupališti. Po dobré večeři - kuře s rýží, jsme vyčistili lesní studánku. Při zpáteční cestě děti hrály hry v lese.
    úterý 7. července 2015 - Do nového dne nás probudilo kohoutí kokrhání, po té jsme vyběhli na rozcvičku. Každé dítě si tunelem prolezlo pro svůj talisman na který jsme si ušili sáček. Odpoledne koupání, hry v přírodě. Večer rýžování zlata a hledání Pohádkového stromu s překvapením. Na zpáteční cestě jsme hledali podle zvuku ztracený bubínek. Fotografie v tomto odkazu na školním G+.
    středa 8. července 2015 - Dnes po snídani nás čekal výlet do Počátek. Trošku jsme zmokli, ale nejsme z cukru. Odpoledne děti vyráběly kornout s myškou, hrály turnaj ve stolním tenisu, řešily kvíz, házely do dálky a hrály hry na hřišti. Večer nám zpestřila zábavná hra "Koulovaná" a hra v lese na zpestření paměti. Po večerní hygieně jsme se uložili do postýlek a poslouchali pohádku na dobrou noc. Fotografie.
    čtvrtek 9. července 2015 - Dnešní dopoledne nám nepřálo počasí tak jsme se pustili do tvoření strašidýlek. Kdo byl hotov, luštil křížovku ve dvojicích.Odpoledne se počasí umoudřilo, takže jsme šli do lesa na dříví na večerní opékání špekáčků. Usínali jsme při poslechu pohádky a ukolébavky na dobrou noc. Fotografie.
    pátek 10. července 2015 - Dopoledne jsme využili prostory v podkroví, kde každý oddíl zvlášť maloval acrylovými barvami africká zvířátka. Celé odpoledne proběhlo ve sportovním duchu. Večer u ohně jme uvařili v kotlíku gulášovou polévku. Po setmění jsme se všichni společně vypravili za světla svíček pro poklad. Fotografie.
    sobota 11. července 2015 - Probudili jsme se do slunného rána. Dopoledne jsme se věnovali sportovním aktivitám. Po poledním odpočinku jsme vyrazili k přírodnímu koupališti. Dnešní večer děti protančily na diskotéce s bohatou tombolou. Těšíme se domů. Vychovatelky přejí všem dětem a rodičům hezké prázdniny a těšíme se na vás v září. Fotografie.