Teleport do světa umění ve 2.B

přidáno: 2. 10. 2017 6:48, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

S dětmi ze 2. B jsme se na výtvarné výchově vydali na cesty do světa umění. Připravili jsme portály do nového, dosud málo prozkoumaného světa. Děti se zamýšlely, jak bude brána vypadat, jak bude fungovat a bude-li něco připomínat. Důležitou součástí úkolu bylo umístění bran v konkrétním prostoru. Když žáci hledali vhodná umístění ve třídě i po škole, museli si zodpovědět otázku: má být můj portál nápadný, lákavý nebo tajný a maskovaný či úplně schovaný?
    Ve fotogalerii můžete nahlédnout, jak široké a nečekané jsou možnosti. Bohužel se děti setkaly i s negativními reakcemi na jejich oživení školních prostor a některá díla byla poškozena stejně, jako některá umělecká díla ve veřejném prostoru. I Přesto s dětmi věříme, že to stálo za to a za branami nás čeká zajímavý svět.

Eva Volfová, učitelka výtvarné výchovy