Testování Společnosti pro kvalitu školy

přidáno: 25. 4. 2012 4:30, autor: Bohuslav Hora   [ aktualizováno 25. 4. 2012 4:32 ]
    Letos už jsme v únoru testovali žáky 9. ročníků, 2. a 4. května 2012 proběhne testování žáků 5. ročníků. Jde o standardizovaný test z českého jazyka, člověka a jeho světa, matematiky a anglického jazyka. Žáci si mohou osahat prostředí na počítači, testuje se online na serverech společnosti v Ostravě. Žáci ihned získají výsledek s možností procvičování úloh, které potřebují ještě upevnit. Testy zjišťují kompetenční dovednosti, ne jen znalosti. V červnu získáme podrobný rozbor úloh testovaných žáků, který nám slouží jako podklad pro další vzdělávání, jako zpětná vazba.
    V týdnu od 22. do 25. května 2012 pak proběhne plošné testování žáků 5. až 9. ročníků, které připravuje ČŠI ve spolupráci s bývalou administrativou exministra J. Dobeše. Naši žáci 5. ročníků budou mít tedy výhodu, že se s elektronickým testováním setkají dříve.