Tradiční tábor školní družiny

přidáno: 27. 6. 2014 11:01, autor: Bohuslav Hora   [ Aktualizováno 2. 9. 2014 15:55 uživatelem Bohuslav Hora ]

Valcha

V neděli 29. června 2014 odjíždějí přihlášení táborníci do Počátek, střediska Valcha, kde stráví necelý týden při hraní táborové hry. Na tomto místě Vám budeme přinášet denně krátké zprávy - dění z tábora. Možná přijde i nějaká ta fotografie.
    Vychovatelky školní družiny, které se starají o Vaše děti, mají s sebou školní mobilní telefon s číslem 737 254 678. Prosí Vás, abyste případné telefonáty dětem směřovali do hodiny mezi 19. a 20. hodinou večerní. Děkují Vám za pochopení.
    Přejeme tábornicím a táborníkům krásné počasí a bohaté zážitky.

29. 6. 2014 - Tábornice a táborníci dojeli v pořádku, v 17.19 h. ještě v Počátkách nepršelo, právě probíhá ubytování. Pozdravy z Počátek do Plané nad Lužnicí.
30. 6. 2014 - Probudili jsme se do deštivého rána, ale to nám nevadilo, abychom ukázali svůj výtvarný talent. Každý měl za úkol nakreslit jednu vílu a vymyslet jí jméno. Před obědem jsme ještě stihli postavit v lese vílám domečky. Odpoledne jsme se věnovali sportovním hrám a soutěžím.
1. 7. 2014 - návštěva vedení školy, fotografie v albu, tábornice a táborníci se mají dobře, všem moc chutná, přijeli jsme v době oběda, talíře byly jako vymetené. Prostředí perfektní, všude klid, asi proto, že byl právě polední klid. :) Píší se pohledy a všichni míří do nedalekých Počátek za kulturou, výletem a posláním pohledů domů.
    A ještě večerní shrnutí přímo z tábora:  Úterní dopoledne 1. 7. 2014 proběhlo ve sportovním duchu a před obědem jsme vyrazili do lesa na dříví, neboť večer byl naplánován táborák s opékáním špekáčků a topinek. Po poledním odpočinku jsme navštívili Počátky, kde jsme si pochutnali na dobré zmrzlině a děti nakoupily dárečky domů.
    2. 7- 2014 - Dopoledne jsme vytvářeli výzdobu na večerní diskotéku a též vyrobili pohárek na pití kouzelného lektvaru od Matky Přírody. Po poledním odpočinku jsme udělali výpravu do lesa, kde jsme čistili potůček od pramene sv. Ludmily a tak osvobodili víly Voděnku a Deštěnku. U pramene jsme hledali lístečky s živlem vzduch a voda a odpovídali na zadané otázky.
    3. 7. 2014 - Po snídani jsme šli do učebny, kde jsme malovali a psali naše deníčky, potom si na louce zasportovali. Odpoledne jsme šli na vycházku do lesa a zamířili k přírodnímu koupališti. Navečer jsme hledali v lese schované perníčky, které nám věnovala plánská perníkárna REJ a na závěr dnešního dne jsme vypustili lampionek štěstí.

Kliknutím na fotografii se dostanete do webového alba.