Umíte poskytnout první pomoc?

přidáno: 31. 10. 2014 12:02, autor: Bohuslav Hora
Zapisujeme
    29. října 2014 většinu pedagogického sboru naší školy vyvezl autobus do Hlavatců. Nebyl to výlet, ale dokončení vzdělávací akce, ve které jsme se učili poskytovat první pomoc. I pro nás to byla určitě inspirace, bylo to pomocí zážitků, reálných situací, které pro nás připravili zážitkoví pedagogové, záchranáři a lékaři záchranné služby z občanského sdružení MIMONI. V průběhu celého dne jsme se mohli setkat s lidmi, kteří simulovali určité situace z běžného života - kolaps, hypeventilaci, záchvat s křečemi, infarkt, mozkovou mrtvici nebo malou dopravní nehodu.
    Naším úkolem bylo zorientovat se v situaci a poskytnout účinnou první pomoc podle nejmodernějších postupů. Díky perfektně připravenému e-learningu a půldennímu workshopu ve škole jsme si vedli určitě dobře a jsme připraveni na podobné situace nejen ve škole.
    Naše velké poděkování patří občanskému sdružení MIMONI.

Fotografie je odkazem do galerie.