Aktuality‎ > ‎

Upoutávky v hodinách dějepisu

přidáno: 2. 5. 2017 6:24, autor: Bohuslav Hora

Video YouTube


    Znáte naše nejznámější průmyslové značky? Nebo zajímavá česká zemědělská odvětví? Ano, je pravda, že ne všechna dnes mají na růžích ustláno. My jsme se pokusili je při hodinách dějepisu v osmém ročníku vyhledat a přiblížit si je. Na to se nám hodila Upoutávka z programu iMovie.
    V Upoutávce je jasně daná osnova, ta se nedá měnit. Je tu několik šablon, které lze využít, vybereme si. Můžeme si vybrat i z nabízených historických témat. Nakonec zvítězila tato - firma Škoda, František Křižík, Kladenské hutě, cukrovarnictví, chmelařství, bratranci Veverkovi a Plzeňské měšťanské pivovary.
    Hned po Velikonocích nás tahle práce pěkně potrápila. Ve škole byly spuštěny všechny počítačové stanice, na které se stahovala jakási aktualizace OS WINDOWS. Peklo na zemi. Nemohli jsme stahovat fotky. A to nestahujeme fotky jen tak. Buď z otevřených galerií - např. www.pixabay.com, nebo umíme v Google prohlížeči nastavit filtr na fotografie - Nástroje - Práva k užití - Povoleno opětovné použití s úpravami. Každé načtení prohlížeče trvalo dlouho, i my jsme zahustitli naši síť našimi požadavky. Nakonec jsme si museli vyhradit ještě čas na hodině 2. května 2017. Ale snad se vynaložené úsilí vyplatilo, naše Upoutávky najdete ve filmu. Ne všem se dařilo stejně úspěšně. Něco je dobré, něco lepší, něco méně, ale my jsme tomu věnovali dost prostoru ze svého studijního času.
    V Upoutávce je důležitý příběh - ten musíte umět najít a napsat - a výběr pevně daného počtu fotografií. Nemusíme se starat o hudbu a střih. Pak už stačí jen Upoutávku vyexportovat a všechny sestříhat v iMovie. Podívejte se na naše příspěvky, my máme studijní pomůcku.

osmáci a Bohuslav Hora - učitel dějepisu
Comments