Aktuality‎ > ‎

Upravujeme fotografie

přidáno: 2. 4. 2014 11:56, autor: Bohuslav Hora

Video YouTube


    V rámci zájmového útvaru Učíme se s iPadem jsme minule vyrazili ven pořídit nějaké snímky s tím, že na další hodině budeme upravovat. Sami žáci o to projevili zájem, a zájem je nutné podporovat. Dnešní náplň hodin kroužku byla jasná, ukázka, jak to může vypadat, jaké aplikace existují, seznámení se sociální sítí Instagram - ukázalo se, že někteří vědí a dokonce už přispívají, zhodnotili jsme také rizika, nebojte, nezapomněli jsme.

    A pak už jsme si ukazovali práci v aplikaci ColorSplurge, která funguje i v platformě Android. Je bezplatná. Z barevné fotky vypustí pro úpravy barevnou informaci, vy pak dodáváte ty barvy, které chcete. Buď ty původní, nebo úplně jiné. Snímek se pak rpoměňuje přímo pod Vašima rukama, chce to jen trochu trpělivosti. Tu jsme taky procvičili.
    Výsledek si můžete prohlédnou v krátném filmu, případně ho porovnat s fotografiemi z minulého týdne. Někomu se dařilo více, někomu méně, někdo jen vyzkoušel s tím, že pro něj tyhle aktivity nejsou. Důležité ale bylo, že se nám práce dařila a my si odpoledne užili.

Bohuslav Hora
Comments