Aktuality‎ > ‎

Vánoční „zvonění“ Zvonečku, koncert Skřivánku

přidáno: 11. 12. 2012 2:47, autor: Bohuslav Hora   [ aktualizováno 20. 12. 2012 7:19 ]
    Že se jedná o zpěv školního pěveckého sboru je asi asi jasné všem zasvěceným. Začíná předvánoční čas a je nutné se naladit do vánoční pohody.
    Zvoneček pod vedením p. uč. P. Capákové a P. Grenara zazpíval na začátku adventu při nasvícení Plané nad Lužnicí, dnes - 11. prosince 2012 - koncertoval pro seniory z Plané nad Lužnicí v restauraci Maxim. 
    V pátek 14. prosince 2012 se Zvoneček vydává do partnerského města Hluk ve Zlínském kraji, kde oplatí návštěvu hluckého dětského sboru z podzimu letošního roku. Podrobnější informace dostali žáci zpěváci domů od vedení sboru.
    20. prosince 2012 se uskuteční koncert ve Zhoři u Tábora a 25. prosince Vás Zvoneček zve do plánského kostela sv. Václava, kde letošní vánoční turné zakončí. Srdečně zveme všechny příznivce.

    Vánoční repertoár si připravil i menší sbor Skřivánek pod vedením p. uč. I. Machanderové. Koncert se uskuteční ve školní jídelně ve čtvrtek 13. prosince 2012 od 17.00 h. I na toto vystoupení zveme srdečně všechny příznivce hlavně z řad rodinných příslušníků zpívajících dětí.

Koncert sboru Skřivánek - 12. prosince 2012


    A protože je už po koncertu sboru Skřivánek, máme krátkou zprávu p. I. Machanderové a také nějako fotografii.


         Ve čtvrtek 13. prosince proběhlo ve školní jídelně již tradiční Vánoční zpívání  pěveckého sboru Skřivánek. Maminky, tatínkové, babičky, dědové, sourozenci a ostatní přítomní diváci si přišli vychutnat adventní atmosféru při vánočních koledách a písních, které malí zpěváci zazpívali. I nejmenší členové sboru, prvňáčci, se snažili zpívat ze všech sil a přispěli k příjemnému podvečeru a k malému zastavení uprostřed předvánočního shonu.

    Hezké a klidné Vánoce a šťastný nový rok přejí Skřivánci.

Irena Machanderová

Comments