Vánoční angličtiny v prvních třídách

přidáno: 16. 12. 2015 12:10, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

15. a 16. prosince 2015 zažili prvňáčci v 1.C a A poprvé hodinu angličtiny s vánoční tématikou. Nejprve si děti vyrobily vlastního andělíčka. Potřebovaly k tomu nůžky, lepidlo a barevné pastelky. Bylo zapotřebí trochu zručnosti a trpělivosti. A za chvíli byli už andílci na světě. Následovala prezentace českých a anglických zvyků o Vánocích. Naši žáčci už ví, že dárky dětem ve Velké Británii nosí Father Christmas, v USA Santa Claus. Na slavnostně prostřeném stole nesmí v anglických rodinách chybět tradiční vánoční pudink - Christmas pudding. Najdeme v něm rozinky, kandované ovoce, koření i kakao. A jak chutnal pudink našim dětem? Nejprve si daly klasický český pudink a pak tradiční anglický. Posuďte sami dle obrázků.

Ivo Drahota a Romana Němečková, učitelé Aj