Velikonoční projektové dílny

přidáno: 12. 4. 2017 5:33, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 13. 4. 2017 11:54 ]
    12. dubně 2017 proběhla ve všech třídách v Základní škole Planá nad Lužnicí projektová výuka na téma Velikonoce. Žáci vytvořili smíšené týmy starších a mladších žáků, vzájemně se učitli a doplňovali ve svých dovednostech a znalostech. O tom vypovídají příspěvky z jednotlivých týmů níže.

•     12. dubna 2017 proběhl v rámci celoškolního Velikonočního projektu i meziročníkový projekt 1.B a 5.B. Děti pracovaly v centrech aktivit (matematika, čtení a psaní, dva ateliéry). Každý páťák měl na starosti svého prvňáčka, kterému pomáhal plnit zadané úkoly. Prvňáčci si odnášeli svou vyplněnou Velikonoční knížku, pomlázku, kraslice i ovečku a žáci z pátých tříd především dobrý pocit ze spolupráce s mladšími spolužáky.
Monika Matejová

• Poslední školní den před velikonočními prázdniny jsme ve škole prožili netradičně. Naladili jsme se jarní atmosférou a žáci z vyšších ročníků si připravili pro své mladší spolužáky dílny s velikonoční tematikou. Nechybělo výtvarné zdobení vajíček, výroba zápichů, velikonočních přání, pletení pomlázek, ale také zábavné hry, jako hledání poschovávaných vajíček či překážková dráha s vajíčkem na lžíci. Součástí aktivit byly i zajímavé prezentace o významu Velikonoc a vědomostní kvízy, či hry. Žáci odcházeli na prázdniny spokojení s řadou svých výrobků. Nahlédnout můžete do naší galerie.
S přáním krásného prožití velikonočních svátků Šárka Volčková

• Hopsasa, hejsasa, vajíčka se natřásají...  Ve středu 12. 4. 2017 se ve 2. A natřásaly i děti, a to společně s 5. A. Rozdělili jsme se do dvou skupin – v první páťáci učili druháky plést pomlázku, ve druhé zase společně děti malovaly vajíčka. Také jsme si zazpívali již v úvodu zmíněnou píseň. Na závěr našeho tvoření jsme si smlsli na hořických trubičkách, plněných krémem a máčených v čokoládě. Všem přejeme krásné Velikonoce.

Děti z 2. A a 5. A, L. Kolací, M. Hlavničková, H. Hribová

Z práce týmu 1.B a 5.B Z práce týmu 6.A po 1. stupeň