Aktuality‎ > ‎

Ve středověku

přidáno: 7. 11. 2017 6:30, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor
    Od začátku školního roku se potýkáme se středověkem. A jak ten systém vlastně fungoval? Tak dnes na to došlo. Vytvořili jsem si týmy, rozdělili pojmy a začali bádat. Jako zdroj nám posloužila učebnice dějepisu z nakladatelství Fraus -
Dějepis. Plzeň: Fraus, 2009. ISBN 978-80-7238-558-4. K tomu, abychom se mohli vzájemně informovat, jsme si založili nástěnku na Padletu - do sloupců jsme zapisovali výsledky našich bádání na klíčovými slovy o systému středověku. Svá zjištění jsme vzájemně prezentovali ostatním skupinám. Na internetu jsme také hledali „pyramidu moci“ - rozdělení středověké společnosti.
    Protože jsme zároveň narazili také na rytíře a rytířskou kulturu, využili jsem malovacích aplikací ve školních iPadech - Pic Collage a Paper 53. Bádali jsme na téma heraldika. Dva týmy byly s výzkumem pojmů hotové dřív, připravili pro nás základ. Ukázali jsme si jen základní tvar erbu a pravidlo o barvách a kovech - 4 základní barvy (černá, červená, modrá a zelená) a dva kovy (zlatá = žlutá, stříbrná = bílá) - kov nemůže být na kovu a barva na barvě. Základní ovládání aplikací a už jsme malovali. Nakonec ještě export do učitelského iPadu a vy se můžete podívat na naše výtvory. Proč vlastně používáme heraldické znaky? Proč dodržujeme určitá pravidla?

sedmáci z béčka a Bohuslav Hora - učitel dějepisu
Comments