Aktuality‎ > ‎

Virtuální dějepis 11. prosince 2014

přidáno: 11. 12. 2014 4:17, autor: Bohuslav Hora   [ Aktualizováno 11. 12. 2014 4:20 uživatelem Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor ]
Chámy v Abu Simbel
    V jedné hodině v Egyptě, v druhé na hnězdenské hradišti a další hodinu zpátky do Egypta? Že to nejde? Podívejte se na výstupy z hodin 11. prosince 2014.

    Šesťáci se v iPadu vrhli na aplikaci Google Earth. Kam byste nás pozvali v Egyptě? Co bychom určitě neměli minout? Výletu předcházela mozková bouře, kdy jsme si to trochu utřídili. Hlavně jsme si potřebovali znovu oživit focení plochy iPadu a poslání fotky. Dostali jsme se na zajímavá místa, vysvětlili jsme si některé přírodní zvláštnosti Egypta, koukli do klimadiagramu v učebnici a zjistili jsme, kdy do Egypta rozhodně nepojedeme, protože je tam veliké horko. Někteří objevili do Google Earth vkládané fotografie služby Panoramio, někteří se vrhli i do Streetview. Snímky najdete ve fotogalerii.


Výška lodi baziliky
    Se sedmáky jsme se vydali do sousedního Polska. Zajímalo nás hradiště v Hnězdně. Proletěli jsme se nad Přemyslovskými hradišti díky aplikaci Tour Bilder - viz odkaz v týdenním plánu. Díky markeru (šablona, přes kterou se načte rozšířená realita) a iPadu jsme se dostali do zrekonstruovaného hnězdenského hradiště. Aplikace Gniezno 3D nemá zatím v Čechách konkurenci, hradiště jako hradiště. Navíc tohle hnězdenské je spjato se sv. Vojtěchem - byl tu pohřben, a vnikl sem i kníže Břetislav, který hradiště vyplenil a ostatky sv. Vojtěcha nechal převézt do Prahy. Najednou nám na lavici stála bazilika Panny Marie a my se koukali i do ní. Prozkoumali jsme běžná obydlí, nakoukli do lázně, zrekonstruovali hradby, vystoupali na strážní věž a zjistili jsme, jestli je všude klid a mír. Pohled na hradiště z výšky nám dal jasnou představu o rozdělení tehdejší společnosti. Snímky z obrazovky iPadu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Comments