Vítěz mezi vítězi

přidáno: 22. 10. 2015 13:08, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 22. 10. 2015 13:14 ]

Mnozí z vás ze stránek školy jistě vědí o tom, že se naše škola zapojila do mezinárodního projektu Erasmus+ EAT WISE - JÍST MOUDŘE. Máme za sebou již dvě dokončené aktivity, jejichž výstupy můžete vidět na stránkách školy a na nástěnkách u vchodu do školy.
    První úkol byl informovat školu - žáky, rodiče, učitele a komunitu obce o tomto projektu. S cíli, aktivitami a partnery máte stále možnost se seznámit na nástěnkách.
    Zajímavější a zábavnější byl úkol druhý - návrh a následná volba maskota projektu. Této aktivity se jako organizátoři ujali šesťáci a jako účastníci byli přizváni všichni žáci školy. Z výtvarných návrhů od žáků bylo celoškolním hlasováním vybráno 5 nejlepších návrhů. Tři z nich s největším počtem hlasů se následně účastnily finálového hlasování, kdy porotu v tomto klání tvořili organizátoři, žáci šestých ročníků za naši školu. Ostatní partneři si stanovili své hlasovací komise.
    Veškerý popis tohoto procesu hlasování s velkou gratulací zakončím konstatováním, že z 18 finalistů se absolutním vítězem o maskota projektu stal návrh žákyně naší školy E. Pavelkové (4.B) BROKOLICE. Tento první projektový úspěch nás velmi potěšil a rozhodně se ukázalo, že zapojit se do aktivit znamená, že máme možnost dění kolem nás ovlivňovat. Pro pořádek uvádíme, že z finálových návrhů na maskota se vybralo ještě logo LIFE WHEEL, které patří autorům dětí z Turecka.
    Ještě jednou blahopřejeme autorce vítězného návrhu maskota projektu a těšíme se na další spolupráci.

Za tým Erasmus+ R. Němečková