Výjezd šesťáků do Španělska - Erasmus+ Moudře jíst

přidáno: 12. 3. 2016 9:41, autor: Bohuslav Hora   [ aktualizováno 24. 3. 2016 2:03 ]
     Naši šesťáci vyrazili v sobotu 12. 3. 2016 do Španělského Baskicka. Pokusíme se Vám zprostředkovat jejich cestu a zážitky. Z cest infomují p. Pavla Capáková a Anna Mrázková. Fotografie najdete ve sbírkách školního profilu na Google+.

Sobota 12. 3. 2016 - zpráva z 9.21 h. - všichni zdárně prošli odbavením a s lehkou nervozitou očekávají nalodění. Zpráva ze 13.07 h. - první část letu proběhla v naprosté pohodě. Momentálně čekáme v Zurrichu na přestup. Je tu pod mrakem, všichni jsou v pořádku a pozdravují.
    Neděle 13. 3. 2016 - zpráva z 19.40 h. - Dnes nám skutečně přálo počasí a tak jsme si celodenní výlet na pobřeží do města Bermeo užili. Navštívili jsme muzeum rybářství, projeli se na člunu po moři a protáhli se na malé horské túře. Už komunikujeme, a to nejen anglicky, ale učíme se trošičku baskicky.
    Pondělí 14. 3. 2016 - zpráva z 11.59 h. - Egun on! Včera jsme po návratu z výletu měli možnost blíž poznat místní kuchyni. V Zeberiu pro nás připravili bohatě prostřené švédské stoly, k tomu hrála typická baskická lidová kapela. Pro nás bylo trochu zvláštní vidět v neděli pozdě večer na hřišti a na ulici tolik lidi a malých děti, ale tady je to prý normální. Právě teď se hlásíme ze San Sebastianu, kde máme v plánu navštívit baskické kulinářské centrum, vědecké muzeum, přístav a malou farmu. Děti jsou zdravé, spokojené, hodné a líbí se jim krajina i program.
    Úterý 15. 3. 2016 - zpráva z 7.57 h. - Včera jsme trochu zmokli, ale dnes to vypadá na svěží a jasný den, který máme strávit v nedalekém Bilbau. Asi nejvíc se těšíme na moderní Guggenheimovo muzeum, kolem kterého jsme už několikrát projížděli.
    Další informace k úterku, zpáva z 16. 3. 2016, 7.57 h. - Perfektní slunečný den, dopoledne na horské biofarmě a odpoledne v Bilbau. V porozumění angličtiny jsme velmi pokročili, vyzkoušeli jsme si nějaké moderní výtvarné techniky a když vše dobře dopadne, přivezeme své výtvory ukázat. No a dnes se poprvé podíváme do místní školy. Zatím víme jen to, ze první hodina začíná v půl desáté a že děti své učitele oslovují jménem. Tak nám držte palce, ať naše prezentace dobře dopadnou.
    Středa 16. 3. 2016 - zpráva z 19.21 h. - Vše klapalo a naše prezentace dopadly na jedničku. Jestě před tím jsme si prošli školu a místní děti nám předvedly baskické tance a písně. Taky jsme si společně zařádili na hřišti a teď nás čeká poslední večer v rodinách, balení a zitra kolem poledne přesun na letiště. Je tu skvěle, ale uz se moc těšíme domů!!!

Video YouTube

Fotografie z 12. 3. 2016 - odlet Fotografie ze 13. 3. 2016 - výprava na pobřeží Večerní dávka z neděle 13. 3. 2016

Fotografie z pondělí 14. 3. 2016 Pondělní návštěva vědeckého muzea fotografie z prezentací ve středu 16. 3. 2016