Výprava na Písečný přesyp do Vlkova

přidáno: 27. 6. 2018 10:43, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

Dnes 27. června 2018 jsme se vypravili na poslední výlet v tomto školním roce, a to na Písečný přesyp do Vlkova u Veselí nad Lužnicí. Ve Vlkově děti dostaly mapu, musely se zorientovat v terénu a najít cestu, kudy se dostanou k přesypu. Mapovaly dobře, po zhruba hodině pěší cesty jsme dorazili k přesypu. Cestou jsme se ještě občerstvili malinami.
    Písečná duna vznikla navátím písku z Lužnice a od roku 1954 je zapsána mezi chráněná území (CHKO Třeboňsko). Její rozloha je 80x60 metrů, vysoká 4 metry nad okolním terénem.
    Dále naše putování vedlo k Veselským pískovnám, kde někteří otužilci vyzkoušeli teplotu vody. Spolu s námi byl na výletě i Vojta M. s rodiči, což nám udělalo velkou radost. Děkuji tímto i paní Lacinové a paní Sýkorové, které nám s výpravou pomáhaly. Více ve fotogalerii.

3.A a Hana Hribová