Výprava za dílem J. V. Duška

přidáno: 7. 12. 2016 6:41, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ aktualizováno 8. 12. 2016 6:11 ]
    Film o plánském pomníku jsme dokončili 21. 10. 2016. Od té doby jsme měli se žáky 6.B naplánovanou exkurzi do Ateliéru Dušek v Táboře. Konečně to dnes - 7. 12. 2016 - vyšlo. V Táboře byl otevřen Ateliér Dušek před Černými mosty. Je to přesně ten ateliér, kde vznikaly sochy, reliéfy a další předměty od Jana Vítězslava Duška. Tedy i plánský pomník. Děkujeme moc majítelům ateliéru, že nám umožnili nahlédnout do autentických prostor proměněných v kavárnu. Hodinku jsme se zde doptávali na nejrůznější věci, vytvářeli mapu naší táborské výpravy.
    Vyrazili jsme do Táborských ulic - budova Komerční banky, táborská sokolovna, kostel církve československé husitské, meteorolický sloup a několik pamětních desek od Křižívova náměstí až na konec Palackého ulice. Celkem 8 bodů. Všechny body jsme si vyfotili, připravovali jsem si podklady pro naše výstupy.
    Ke zpracování sebraného materiálu jsem se vrátili do školy. Instruktážní práce s aplikací iMovie a týmy sestříhaly 7 krátkých filmů. Nahráli jsem i ten jeden, který vznikl na učitelském iPadu při instruktáži. Podívejte se s námi na výstupy z naší exkurzi. Teď už můžeme směle říct, že víme, kdo byl Jan Vítězslav Dušek, tvůrce pomníku padlým v první světové válce před školou.

šesťáci z béčka a Bohuslav Hora - učitel dějepisu

Video YouTube