Projekty‎ > ‎

Projekt „Vzdělávací programy paměťových institucí“

přidáno: 10. 10. 2017 9:51, autor: Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor   [ Aktualizováno 21. 5. 2018 3:23 uživatelem Pavel Grenar ]
    V květnu 2017 jsme dostali možnost přihlásit se do pokusného ověřování „Vzdělávacích programů paměťových institucí“. Naše škola se přihlásila a byla vybrána. Získali jsme 122 500,- Kč z prostředků MŠMT ČR. Do programu jsme vybrali žáky 7. tříd. Dohodli jsme se, že vyrazíme za paměťovými institucemi do Brna, které je pro nás dopravně nedostupné. Projekt do pokusného ověřování připravilo Národní pedagogické muzeum a knihovna Jana Amose Komenského v Praze.
    Z projektu bude hrazena doprava autobusem, návštěva paměťových institucí, ubytování a objednaná strava - tu ještě upřesníme. Z paměťových institucí jsme vybrali Moravské zemské muzeum - expozici Velké Moravy - budeme v letošním školním roce v sedmém ročníku nad touto tématikou bádat. Tuto expozici navštíví část našich sedmáků. Druhá část, přibližně polovina, navštíví Mendelianum - památník J. G. Mendela a vyzkouší si komponovaný program o genetice. Obě skupiny si získané informace vzájemně předají, čímž dojde k upevnění získaných informací, poznatků a kompetencí.
    Tím asi nejzajímavějším programem bude návštěva brněnského Anthroposu. V uvedeném odkazu se můžete podívat, co nás čeká. Určitě si stačíme prohlédnout také historické centrum Brna a nesmí nám uniknout ani prvovýstup na Špilberk, či katedrála na Petrově. Pokud bude zájem, seznámíme se také s geocachingem. Když Brno, tak také šalina - pokusíme se druhý den - 1. prosince 2017 - jet z našeho ubytování do centra Brna.
    Držte nám palce, ať vše dopadne tak, jak máme naplánováno.
    Bližší informace podá Bohuslav Hora, učitel dějepisu.

I v druhém pololetí čerpáme prostředku z projektu - 122 500,- Kč. Společně se žáky realizujeme exkurze po paměťových institucích.