Zápis budoucích prvňáků pro školní rok 2018 - 2019

K zápisu se dostaví všechny děti, které dosáhnou k 31. 8. 2019 věku 6 let. Dokumenty k žádosti o odklad přineste s sebou na zápis (posudek ze školního poradenského zařízení, např. pedagogicko-psychologická poradna v Táboře, a souhlasné stanovisko dětského lékaře k odkladu).

Termíny jsou v souladu s novelou školského zákona. Pokud budete při zápisu žádat o odklad, doneste s sebou posudek z pedagogicko-psychologické porady (školní poradenské pracoviště) a dopručující stanovisko odborného lékaře (např. dětského).

Pokud se k zápisu nemůžete z nějakého důvodu dostavit, oznamte nám to na telefonní číslo 381 201 942, nebo 604 911 721. Předem děkujeme.

Zajímavý článek - Co musí umět při zápisu předškolák - nabízí web „Rodiče vítáni“. Určitě stojí za přečtení. Zde najdete další zajímavé články a náměty pro práci doma. Určitě stojí za přečtení. Jsme otevřenou školou, která získala certifikát společnosti „Rodiče vítáni“.

Abychom maximálně urychlili úřední záležitosti při zápisu, žádáme zákonné zástupce budoucích prvňáků o vyplnění zápisového lístku. Pokud chodí Vaše dítě do MŠ Pohádka v Plané nad Lužnicí, sbíráme tyto vyplněné zápisové lístky u p. učitelek v MŠ.
    V případě, že Vaše dítě nedochází do této MŠ, můžete přijít i bez vyplněného zápisového lístku. Nezapomeňte s sebou občanský průkaz a rodný list dítěte.

Školní zralost

Pokud si chcete dohodnout vyšetření školní zralosti v pedagogicko-psychologické poradně, využijte telefonní čísla 381 252 851, 602 181 423. Letos si podle novely školského zákona přineste doporučující posudek o odkladu školní docházky z poradny a od lékaře k zápisu Vašeho dítěte do 1. třídy.