Aktuality
ikona článku

Recitátorská soutěž

Přehlídka mladých recitátorů - účast 1. stupně na soutěži

Dne 21.3.2023 se žáci 2. - 5. tříd zúčastnili okresního kola přehlídky mladých recitátorů, které se konalo v sále Domu dětí a mládeže Tábor.

Naši školu reprezentovali vítězové školního kola, v kategorii I. Marek Šmucer, žák 2. B s básní Velikonoční od Stanislavy Rybníčkové a Anna Tichá, žákyně 3. B s básní Pampadadam od Jiřího Havla. V kategorii II. pak Tereza Večeřová, žákyně 4. C s básní Já a moje žížaly od Jiřího Žáčka a Dana Shten, žákyně 5. B s básní Podle televize od Miloše Kratochvíla.

I když se našim žákům, ve velké konkurenci, nepodařilo postoupit do krajského kola, předvedli skvělé výkony a získali cenné zkušenosti s vystupováním na veřejnosti i do dalších ročníků. Děkujeme vystupujícím i paním učitelkám za perfektní recitátorskou přípravu.

 

Vítězové: 

I. kategorie (žáci 2. - 3. tříd, celkem 18 dětí) - Matěj Kohout, Chýnov

II. kategorie (žáci 4. - 5. tříd, celkem 20 dětí) - Anna Dvořáková, Choustník

 

Recitátorská soutěž

 

 


ikona článku

Mravenčí olympiáda

Páťáci předškolákům

Žáci pátých tříd připravili sportovně zábavní program pro předškoláky včetně olympijského ceremoniálu. Páťáci v pohádkových převlecích se snažili dětem z plánské školky nejenom představit školu, kam většina z nich v září nastoupí, ale i přiblížit atmosféru skutečných olympijských her. Při slavnostním zahájení tak nechyběla olympijská hymna, vlajka ani pochodeň.

Samotné hry pokračovaly množstvím sportovních aktivit. Mezi hlavní atrakce patřilo cvičení na kruzích a žebřinách, děti si měly možnost vyzkoušet házení na cíl, přeskakování laviček, opičí dráhu, slalom a mnoho dalšího. Navíc za každou absolvovanou disciplínu získaly samolepku do své soutěžní karty. Po splnění všech stanovišť proběhl květinový ceremoniál včetně předání medailí, opět jako na pravé olympiádě.

 

Mravenčí olympiáda


ikona článku

Zápis do 1. ročníku

Informace k zápisu do 1. ročníku ZŠ Planá nad Lužnicí

Vážení rodiče předškoláků,

rádi bychom Vás a Vaše předškoláky pozvali na letošní zápis do 1. ročníku základní školy, který na naší škole proběhne ve středu 12. a ve čtvrtek 13. dubna od 14 hodin (v týdnu po Velikonocích). V následujících bodech najdete stručné informace, podrobnější materiály naleznete na tomto odkazu.

 • zápisu se zúčastní všechny děti, kterým ke dni 31. 8. 2023 bude 6 let a děti, které měly v minulém období odklad školní docházky
 • žádáme Vás o vyplnění termínu, ve kterém na zápis dorazíte (přiložené tabulky), a to do 24. března 
 • zápis proběhne v budově 1. stupně základní školy, v učebnách nad šatnami
 • připravte si
  • občanský průkaz a ofocený rodný list dítěte
  • vyplněnou Žádost o přijetí, společně se Zápisovým lístkemSouhlasem zpracování osobních dat; formuláře jsou k dostání u učitelek MŠ Pohádka nebo v odkazu, případně na místě zápisu
  • budeme rádi, když žádost doplníte o pár vypovídajících kreseb předškoláčka, případně se nám může pochlubit portfoliem ze školky

Pokud se Vám ani jeden z termínů zápisu nehodí, kontaktujte mě na emailové adrese koukal@zsplana.cz nebo na tel. čísle 381 201 944 (případně paní sekretářku na 381 201 942), abychom si domluvili náhradní termín.

 

Pokud budete žádat pro své dítě odklad školní docházky, je potřeba dodat:

 • Žádost o odklad
 • doporučení pedagogicko-psychologické poradny
 • doporučení odborného lékaře, nebo klinického psychologa, či pediatrického lékaře

Další informace můžete získat také na Dni otevřených dveří pro rodiče předškoláků, který proběhne 23. února (sraz je v 8 hodin u učitelského vchodu).

 

Těšíme se na setkání!

za pedagogický sbor

Mgr. Martin Koukal

 


ikona článku

Divadlo ve školní družině

Princezny jsou na draka

Divadélko Kolem navštívilo dne 15.3.2023 již tradičně školní družinu a zpestřilo dětem středeční odpoledne. S veselou a humornou pohádkou potěšilo všechny děti.

Hana Pavlišová

vychovatelka 

 

Divadlo ve školní družině


ikona článku

Letní příměstské tábory

Letní tábory, které se budou konat o prázdninách v naší škole

Vážení rodiče,

zde je nabídka letních příměstských táborů s přihláškami v odklazech:

Letní příměstský tábor naší zakladní školy (14. -18. srpna): PŘIHLÁŠKA

Sportovní kemp Vebr (10. -14. července) 

Attavena (31.července - 4.srpna)

 

 

 

Letní příměstský tábor

 

Letní příměstské tábory

 

Letní příměstské tábory

 

 

 

 


ikona článku

Recitační soutěž

Akce na prvním stupni školy

V úterý 7. března se konala recitační soutěž pro první stupeň. Účastnilo se bezmála třicet žáků ve dvou kategoriích, kteří předvedli vynikající výkony při přednesu nápaditých básní. Nakonec byli v každé kategorii vyhlášeni tři nejlepší recitátoři, kteří za své výkony obdrželi kromě ocenění také poukaz na nákup knih. 

Za 1. stupeň Mgr. Eva Iblová, třídní učitelka 1. B

 

Recitační soutěž


ikona článku

Měsíc knihy

Soutěž pro žáky druhého stupně

K připomenutí březnového měsíce knihy je pro žáky druhého stupně připravena soutěž. Podle obrázků na nástěnce v mezipatře mohou luštit názvy třiceti známých knih zašifrovaných do obrázků. Řešení mohou odevzdávat v průběhu celého měsíce paní učitelce Marešové (osobně nebo do emailu) a první tři úspěšní luštitelé budou odměněni.

 

Měsíc knihy


ikona článku

Den mateřského jazyka

Výuka trochu jinak

      Před čtyřiadvaceti lety zavedla organizace UNESCO den 21.února jako Mezinárodní den mateřského jazyka. Letos si naši žáci tento svátek připomněli krátkým dvouhodinovým projektem. Vyučující češtiny, paní učitelka Pavla Marešová a pan učitel Lukáš Sedláček,  připravili deset různorodých úkolů a žáci šestého a devátého ročníku si ve skupinách sami volili, které aktivity budou plnit. Na výběr byla například křížovka, tvorba přání češtině, stolní hra Kris kros, hledání informací na webových stránkách, kvíz o  jazykových zajímavostech, práce s nářečními výrazy a také kreativní úkoly. 

       Na konci projektu nechybělo ani sebehodnocení skupin a bylo potěšující, že žáci pracovali s nezvyklou chutí a zájmem. Úkoly je bavily a dozvěděli se o češtině řadu zajímavých informací. 

 

Pavla Marešová, Lukáš Sedláček, učitelé 2.stupně

 

Den mateřského jazyka


ikona článku

Informace - ŠD

Školní družina bude o jarních prázdninách uzavřená

Z důvodu nízkého počtu přihlášených žáků bude školní družina o jarních prázdninách uzavřena.

 


ikona článku

Zpráva ze školního klubu

Několik akcí žákovského klubu

Měsíc únor byl ve znamení hned několika akcí, které určitě stojí za zveřejnění :o)

Na začátek měsíce připadají hned dva významné dny a to 9.2. -  Den pizzy a 14.2. svátek zamilovaných - Valentýn a my jsme spojili lásku a pizzu a vzniklo nám báječné odpoledne. Zabrousili jsme i do historie a řekli jsme si jak taková pizza vznikla, jaké druhy a co všechno se skrývá pod označením pizza Margherita. Pizzu mají v klubu všichni rádi a tak co by to bylo za oslavu, kdyby jsme pizzu neochutnali.

20.2. připadá na světový den domácích mazlíčků. Mnoho znás má doma jedno a někdo dokonce víc mazlíčků a tak jsme si všechny představili. Víte, že nejčastějším domácím mazlíčkem v českých rodinách je na 1.místě pes, 2.místo patří kočce a 3.místo mají rybičky.

21.2. den mateřského jazyky, který již slavíme druhým rokem a vždy nás něčím překvapí. Letos jsem se věnovali anagramům. Víte co to je? Jedná se o přesmyčky, které nám někdy mohou pěkně zamotat hlavu. 

Více najdete v galerii

 

za školní klub Martina Špičková

 

Zpráva ze školního klubu


ikona článku

Žabka Rozárka

Enviromentální program ve druhém ročníku

20. a 22. 2. 2023 proběhl ve 2. ročnících enviromentální program Žabka Rozárka od organizace Cassiopeia z Českých Budějovic. Děti se hravou formou seznámily se životem obojživelníků. Poznávaly například jejich životní prostředí, hrály si na pulce, skokany, prohlížely si modely těchto zvířat, přemýšlely nad jejich významem pro životní prostředí a jejich ochranou.

Monika Leitnerová (tř. uč. 2.A)

 

Žabka Rozárka

 


ikona článku

Pozvánka na besedu

Nejčastější trestné činy v kybernetickém prostoru

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás pozvali na besedu o tom, jak nenaletět podvodníkům na internetu. Besedu pořádá Městský úřad Planá nad Lužnicí ve čtvrtek 16. března od 17 hodin. Pozvánka je určena široké veřejnosti. Více informací najdete v přiloženém letáku.

 

Pozvánka na besedu


ikona článku

Den otevřených dveří

Akce pro rodiče předškoláků

Den otevřených dveří

 

<a href="https://www.flaticon.com/free-stickers/school" title="school stickers">School stickers created by Stickers - Flaticon</a>

 

 


ikona článku

Hrajeme si na architekty

Pracovní činnosti v 5.A

Děti z 5.A si zahrály na bytové architekty.Rozdělily se na skupiny a vytvářely pokoj podle svých představ,.Práce to byla náročná, ale dětem se moc podařila.

Mgr. Eva Nováková

 


ikona článku

Informace - ŠD

Školní družina bude o pololetních prázdninách uzavřená

Z důvodu nízkého počtu přihlášených žáků bude školní družina o pololetních prázdninách uzavřena.

 


ikona článku

Minifestival mediálního vzdělání

Městská knihovna Tábor pořádá akci

Minifestival mediálního vzdělání


ikona článku

Akční školní družina

Jak to chodí u nás v družině

Od ledna jsme ve školní družině zavedli pravidelné ranní rozcvičky. Cvičíme každou středu a pátek v čase od 7.15 - 7.30 hodin. Proč je dobré si po ráno trochu zacvičit a protáhnout se? Ranní cvičení tě nabije energií a zlepší ti náladu.

Jak nám cvičení jde se můžete podívat  na fotografiích.

za školní družinu

Hana Pavlišová

 

Ve zdravém těle, zdravý duch

 


ikona článku

Táborské muzeum

Páté třídy v husitském muzeu

V pátek 20. 1. 2023 se obě páté třídy vydaly do Husitského muzea v Táboře. Byl pro nás připraven výukový program s názvem: Příčiny husitské revoluce.

Nejprve jsme na  náměstí vytvořili časovou osu od pravěku až po současnost a do osy "zasadili" období husitství. Pak jsme se přesunuli do učebny, ve které jsme zhlédli film o husitské revoluci. Výklad lektorů byl zajímavý a poučný. V závěru programu si děti vyzkoušely drátěné košile, bojovaly s mečem, štítem, bránily se na voze. A jak si to užily? Více v galerii.

 

Za páté třídy H. Hribová

 

 


ikona článku

LVK Aprika

Fotoreport z lyžařského výcviku v italské Aprice

LVK Aprika


ikona článku

Ptačí hodinka

Akce žákovského klubu

Lednové dny patří již tradičně Ptačí hodince, do které se i letos zapojil školní klub. Sčítání letos poznamenalo nezvykle teplé počasí a ptáčků přiletělo na krmítko jen velmi málo. Mezi nejčastější hlášené druhy patří stále Sýkora koňadra, která s největší pravděpodobností obhájí své prvenství. Ptačí hodinka nás inspirovala k vyhlášení soutěže o nejkrásnější fotografii opeřence, která bude ve školním klubu probíhat do konce ledna. Některé fotografie jsou opravdu nádherné, co myslíte?

 

za školní klub Martina Špičková

 

Ptačí hodinka

 

 

<a href="https://www.flaticon.com/free-stickers/bird" title="bird stickers">Bird stickers created by Stickers - Flaticon</a>


ikona článku

Lyžařský výcvik

Fotoreport z Tanvaldu

POdívejte se na fotografie z lyžařského výcviku:

 

Lyžařský výcvik


ikona článku

Vánoční opékání „cukroví“

Akce školní družiny

Poslední družinové odpoledne před vánočními prázdninami a zároveň i v tomto kalendářním roce jsme se rozhodli strávit trochu netradičním způsobem, a to opékáním „maršmelounů.“ Venkovní učebna v naší škole se na chvilku proměnila v improvizované kulinářské zákoutí a vůně pečených bonbónů se brzy nesla široko daleko. Hezky jsme si zamlsali :), popřáli si šťastné a veselé, a než jsme se rozešli, slíbili jsme si, že příští rok si to určitě zopakujeme.

Za ŠD Hana Kisby

 

Vánoční opékání „cukroví“

 

 

 

 

 

<a href="https://www.flaticon.com/free-stickers/bbq-grill" title="BBQ grill stickers">BBQ grill stickers created by kerismaker - Flaticon</a>


ikona článku

Vánoční školní soutěže

Tradiční školní klání

V prosinci se v naší škole uskutečnily tradiční závody ve skoku vysokém  a běhu do schodů - Vánoční laťka a Vánoční schody. Obě akce nabídly krásnou sportovní podívanou a stejně tak výborné sportovní výkony. Každým rokem roste konkurence závodníků, kteří se akcí účastní. Příkladem mohou být Vánoční schody, kterých se letos aktivně účastnilo 130 závodníků napříč všemi ročníky.

Děkujeme všem sportovcům za účast a přejeme pohodové Vánoce!

za pořadatele

Jakub Drda

 

Vánoční školní soutěže

 

Vánoční školní soutěže

 

 

 

<a href="https://www.flaticon.com/free-stickers/exercise" title="exercise stickers">Exercise stickers created by Stickers - Flaticon</a>


ikona článku

Florbalový turnaj

U nás ve škole se uskutečnil florbalový turnaj

V rámci volitelného předmětu florbal, se v naší tělocvičně uskutečnil menší turnaj, který byl určen pro chlapce 8. a 9. tříd. Kromě chlapců z naší základní školy přijeli také žáci ze Základní školy Choustník. Turnaj se hrál ve velkém tempu a nasazení. Bylo k vidění několik hezkých zápasů a skvělé týmové i individuální výkony. Vítězství nakonec vybojovali chlapci z naší školy a uhájili tak domácí hřiště.

Všem děkujeme za účast a předvedené sportovní výkony!

Marek Duben

 

Florbalový turnaj


ikona článku

Vánoční hostina pro lesní zvěř

Naši druháci na předvánoční procházce

Vánoční hostina pro lesní zvěř


V předvánočním čase se děti ze druhých tříd rozhodly vyzdobit stromeček pro lesní zvířátka. Nastala ovšem diskuse, jak stromeček vyzdobit. „No přece něčím, co mají zvířátka nejraději!“ Tak děti přinesly z domova jablíčka, mrkev, kukuřici a různá semínka.
„Ale jak to připevníme na stromeček?“ „Drátkem! - Drátek se zvířátkům může zapíchnout do krku.“ „Provázkem! – Ten se jim může zamotat do pusy.“ Nakonec se děti shodly na tom, že nejlepší bude místo nazdobeného stromečku uspořádat pro zvířátka vánoční hostinu. Všechny dobroty donesly do lesa a naaranžovaly je jako jídlo na svátečním stole. Cestou zpátky se ještě zastavily a vyfotily u Betléma. Každá paní učitelka tam koupila z charitativní krabice jednu ozdobu do třídy. A pak hurá zpátky do školy cestou, která je lemovaná anděly. Víte, kolik jich tam je? Jestli ne, běžte si je spočítat. Určitě stojí za to, je všechny vidět.

Děti ze 2.B a 2.C, Jana Slunečková a Radka Přibylová.

Vánoční hostina pro lesní zvěř

 

<a href="https://www.flaticon.com/free-stickers/botanical" title="botanical stickers">Botanical stickers created by Stickers - Flaticon</a>


ikona článku

Florbalový turnaj

Úspěch dívek z 6. a 7. ročníku

Jako poslední vyrazily na florbalový turnaj dívky ze šestého a sedmého ročníku. V konkurenci 12 družstev celého okresu vyhrály svojí skupinu a ve finálové části pak těsně dvakrát prohrály. Bylo z toho celkové 3. místo.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Jakub Drda

 

Florbalový turnaj

 

<a href="https://www.flaticon.com/free-stickers/education" title="education stickers">Education stickers created by Stickers - Flaticon</a>


ikona článku

Prostřeno ve školní družině

Akce školní družiny

V pondělí proběhla v 1. oddělení gastronomická show PROSTŘENO. Dva soutěžní týmy se snažili předvést to nejlepší z kuchařského umění a překvapit své soupeře. Běžné suroviny jsme nahradili a pracovali jsme se slaným těstem různých barev. Téma dnešního Prostřena byl „ vánoční dort“. Do bodování svým hlasováním zasáhli žáci z ostatních oddělení, kteří rozhodli, které družstvo si zaslouží vítězství. I když to bylo velmi těsné, není to vůbec důležité, šlo nám hlavně o zábavu, naučit se a zkusit si něco nového, vzájemně si pomáhat a to se nám myslím povedlo.


Martina Žáčková vychovatelka ŠD

 

Prostřeno ve školní družině


ikona článku

Sněhové stavby

Školní družina na sněhu

Úterý, 6. prosince, se družinové odpoledne neslo v duchu prvního napadaného sněhu. Na školním hřišti vyrostlo v čase odpolední vycházky plno nápaditých staveb. Nechyběly sněhuláci, různá zvířátka a dokonce ani malé eskymácké iglú. První zimní radovánky jsme k radosti všech zúčastněných, dětí i nás dospělých, oslavili tak, jak se na pořádnou družinu sluší a patří a pevně doufáme, že nebyly letos i ty poslední:).

Za ŠD Hana Kisby.

 

Sněhové stavby

 

<a href="https://www.flaticon.com/free-stickers/north-pole" title="north pole stickers">North pole stickers created by Stickers - Flaticon</a>

 

 


ikona článku

Školní časopis

Nové číslo Plánských novinek

V redakci časopisu došlo s novým školním rokem opět k zásadním proměnám v pozicích redaktorů. Maskotem časopisu se místo Foxíka stává něžná kočička Kaori. V úvodu si můžete přečíst velký rozhovor s panem ředitelem o novinkách ve škole. Neměli byste minout seznámení s prvňáčky a také vám prozradíme jakým kouzlem třeťákům ožili a vystoupili jejich malovaní koníčci z papíru. Neváhejte o pusťte se do listování vlastně rolování časopisem.

Veronika Drdáková

 

Školní časopis


ikona článku

Děti darují dětem

Akce žákovského klubu

Školní klub se letos rozhodl zapojit do 12.ročníku sbírky KRABICE OD BOT s podtitulem děti darují dětem. Společně jsme tak vytvořili několik krabic, které poputují dětem ohrožených chudobou.

Dárky dnes byly předány osobně paní ředitelce Mgr. Viktorové z MŠ, ZŠ speciální a praktické školy Diakonie ČCE Rolnička Soběslav. Rolnička v Soběslavi je již tradičním sběrným místem, spolupracuje s dalšími organizacemi, které mají vytipované konkrétní děti, které budou těmito dárky obdarovány.

Pevně věříme, že dárky udělají dětem radost a vykouzlí úsměv na jejich tvářích.

 

za školní klub Martina Špičková

 

Děti darují dětem

 

Děti darují dětem


ikona článku

Mikuláš, andělé a čerti

Tradiční školní akce, kde mají hlavní roli žáci 9. ročníku

V pondělí 5.12. se v naší škole tradičně žáci devátých tříd proměnili ve skupinu pekelníků a nebeských andělů v čele se svým Mikulášem. Školou řinčely řetězy, voněl perník a ze tříd se ozývaly verše a písně malých nezbedů, kteří se ocitli na listinách hříšníků. Naštěstí se všichni stačili zachránit, nikdo v pytli neskončil.

 

Mikuláš, andělé a čerti


ikona článku

Zdobení vánočních stromků

Školní družina zdobila stromečky před MěÚ

Nastal magický adventní čas, který v nás probouzí očekávání. Hlavně děti se netrpělivě těší, co jim letos nadělí „Ježíšek.“ Jako každý rok, tak i letos, školní družina zdobila stromečky před MÚ. Každé dítě dostalo do ruky několik ozdob, které samy vytvářely se svými vychovateli. Hrdě si je šly pověsit na stromeček, ze kterého se po ozdobení upřímně radovaly. Rozzářené dětské oči jsou pro nás vždy tou největší odměnou. Popovídali jsme si s dětmi o tradici zdobení vánočních stromečků v různých zemích světa a překvapilo nás to, že i malé děti si uvědomují, že tento krásný předvánoční čas není pro všechny děti klidný a radostný. Proto k sobě buďme ohleduplní a mějme se rádi. I my ze školní družiny vedeme děti k lásce, pomoci druhým a naději v klidný nový rok 2023.

Přejeme všem především hodně zdraví a buďme optimističtí i v těchto nelehkých dobách.

Za ŠD Ada Chalupská

 

Zdobení vánočních stromků


ikona článku

U hasičů

Akce školní družiny

Ve středu 23.11.2022 jsme se byli podívat s dětmi v hasičské zbrojnici v Plané nad Lužnicí. Kde si děti prohlédly hasičská auta, požární hadice, oblečení a další různé vybavení, které hasiči používají při zásahu. Děti si mohly téměř vše vyzkoušet, a to se jim moc líbilo. Tímto hasičům děkujeme za skvěle připravenou akci a budeme se těšit na další setkání.

Za ŠD Pavel Holkup.

 

U hasičů


ikona článku

Úspěch ve florbalu

Dívky 8. a 9. ročníku na turnaji ve florbalu

Dívky 8. a 9. tříd vybojovali 1. místo na florbalovém turnaji.

Gratulujeme.

 

Úspěch ve florbalu


ikona článku

Předškoláci na návštěvě

Mateřská škola u nás v prvních ročnících

Podívejte se, jak se líbilo předškolákům u nás ve škole.

 

Předškoláci na návštěvě


ikona článku

Den laskavosti

Akce školního klubu

Věděli jste, že i laskavost má svůj svátek? Slaví se každoročně 13. listopadu, který se tak stává dnem, kdy se šíří dobro po celém světě. Být laskavý může být každý sám k sobě, ke svému tělu, ke svým blízkým, kamarádům, k ostatním lidem, ale také třeba k přírodě a životnímu prostředí.

My, ve školním klubu tento den slavíme již tradičně. Letos jsem si společně vyráběli drobné dárky v podobě laskavých svíček pro své nejbližší.

Nezapomínejme na to, že laskavost nic nestojí a stačí málo abychom potěšili někoho ve svém okolí. 

Zkuste to i vy, máme pro Vás několik tipů:  

 • Více se usmívejte. Úsměv nás nic nestojí, cítíme se díky němu lépe a navíc vylepšuje náš vzhled
 • Říkejte prosím a děkuji
 • Buďte milí a přátelští k druhým lidem. Třeba i k těm, kteří se k vám zrovna mile nechovají, ti to právě potřebují nejvíc
 • Podržte dveře někomu, kdo má plné ruce
 • Pusťte před sebe ve frontě v obchodě někoho, kdo má menší nákup
 • Pusťte sednout staršího člověka nebo těhotnou ženu v MHD
 • Pomozte někomu s těžkým zavazadlem
 • Pomozte slepci přejít přes silnici
 • Choďte na schůzky včas. Nenechte ostatní, aby na vás čekali
 • Když jste na obědě či večeři se svým partnerem, rodiči či přáteli, věnujte jim plnou pozornost a nedávejte na stůl svůj mobilní telefon
 • Když si s někým povídáte, udržujte oční kontakt
 • Méně si stěžujte a projevujte více vděčnosti za vše, co máte
 • Sledujte negativní myšlenky, které máte ve své mysli o sobě či jiných lidech, a učte se přemýšlet více pozitivně
 • Hlídejte si slova, která vyslovujete a myslete na to, že naše slova mají moc léčit, ale i zranit
 • Omluvte se za slova, která neměla být vyslovena
 • Povzbuďte někoho
 • Upřímně se zajímejte o ostatní a ukažte jim, že vám na nich záleží. Ptejte se, jak se mají, zeptejte se na rodinu, práci, děti, na dovolenou atd.
 • Více druhým naslouchejte a věnujte jim svou pozornost
 • Nechávejte druhé domluvit a neskákejte jim do řeči
 • Přestaňte ostatní kritizovat a odsuzovat, nikdy nevíte, čím si zrovna v životě procházejí
 • Snažte se v lidech a situacích vidět spíše to dobré, vždy záleží na úhlu našeho pohledu
 • Řekněte někomu, že mu to sluší nebo jakýkoliv jiný kompliment (který ovšem myslíte upřímně, nemělo by jít o pochlebování)
 • Překvapte někoho, jen tak, drobnou pozorností, bez skrytých úmyslů
 • Vytřiďte věci a oblečení, které nepoužíváte a darujte je potřebným

 

Za školní klub Martina Špičková

 

Den laskavosti

 


ikona článku

Dopoledne s Cassiopeiou

3. ročník v akci s centrem environmentální výchovy

Umí se proměňovat, umí se přemisťovat, umí být neviditelná. Co to může být? 

 

Zajímavých nápadů zaznělo hodně, ale naším tématem byla voda. 

3. třídy se věnovaly vodě spolu s lektorkou Evou Bínovou. 

Koho zajímá, co vše jsme dělali, ať se podívá do galerie.

 

Naděžda Tuháčková

 

Dopoledne s Cassiopeiou

 


ikona článku

Na svatého Martina...

Tvoření v naší škole

Tento týden se nesl ve škole v duchu příprav i oslav svátku svatého Martina. Děti si s paní učitelkami četly nebo vyprávěly příběh sv. Martina a v rámci družinového čtenářského kroužku Klubíčko pod vedením paní vychovatelky I. Olivové jej zkoušely také zdramatizovat. Téměř ve všech třídách děti Martinovi koníky nejen malovaly, ale i vyráběly. V galerii najdete jako ukázku koníky, které vyráběli žáci z 1. B. Koníci se ale malovali také ve 3. B, kde se je pomocí Ipadů podařilo oživit a oni doslova vystoupili z papíru. V rámci tradice děti vyráběly také lampionky, a to nejen při pracovních činnostech, ale i odpoledne v družinovém kroužku Tvořivé ručičky s paní vychovatelkou H. Kisby. Zapomenuta však nebyla ani tradice svatomartinských rohlíčků, a tak se vůně pečení linula školou hned několikrát během týdne, a to když postupně pekly třídy 3. A, 4. B a nakonec i  při pátečním odpoledni také družina s paní vychovatelkou H. Pavlišovou. Přejeme, aby i vy jste si tradice svátku svatého Martina příjemně užili a nyní se již budeme těšit na první sněhové vločky.

 

Sylva Peclinovská

 

Na svatého Martina...

 


ikona článku

Projekt - Zdravé svačinky v 5. B

Školní projekt

V týdnu od 31. 10. jsme dělali projekt -  zdravé svačinky. A jak to probíhalo? Celá třída se rozdělila na pět skupin. Každá vymyslela, co budou připravovat a co potřebují za ingredience. Ve třídě jsme vytvořili rozpočet, na kterém nám vyšlo, že každý musí zaplatit 52,- Kč na celý týden. Každá skupina měla rozpočet 200,- Kč na ingredience zdravé svačinky. Každá skupina si také musela přivstat, aby přípravu svačinky stihla. A potom, když přišli ostatní do třídy, byly tam připravené tácy se zdravou svačinkou. A nesměl chybět nápoj. Věřím, že příprava byla těžká, ale každý ze třídy si na něčem pochutnal.

Za 5. B zapsala Marie Leitnerová

Projekt - Zdravé svačinky v 5. B

 


ikona článku

Školní divadélko

Akce školní družiny

Ve středu 9.11. 2022 navštívilo školní družinu opět divadlo Kolem s divadelní pohádkou '' Kamarádství nad zlato ''. Dětem přijel zahrát herec Tomáš Stolařík z divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné . Pohádka byla pro děti poučením, jak se k sobě mají kamarádi správně chovat, a když je třeba tak si vzájemně pomohou. Všem se představení moc líbilo.

 

Školní divadélko


ikona článku

Házená - okresní kolo

Úspěch v kategorii 8. a 9. ročníků

Ve čtvrtek 3.11. se naši žáci zúčastnili turnaje v házené. Turnaj probíhal ve sportovní hale Sezimovo Ústí II, kam se přihlásila bohužel pouze čtyři družstva. V této kategorii 8. a 9. tříd, se naše družstvo umístilo na 1. místě bez jediné porážky. Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Jakub Drda

 

Házená - okresní kolo


ikona článku

Předškoláci na návštěvě

Mateřská škola u nás v prvních ročnících

Podívejte se, jak se líbilo předškolákům u nás ve škole.

 

Předškoláci na návštěvě


ikona článku

Halloweenská párty

Akce ve školní družině

Halloween je oblíbený americký svátek, který s sebou každý rok přináší možnost převtělit se do někoho, koho máme rádi. Ačkoli Halloween nepatří k našim tradičním svátkům, už pár let se tady zabydluje a přináší s sebou spousty zábavy a nápadů. I my jsme se nechali inspirovat a v pátek proběhla ve školní družině Halloweenská párty. Děti se společně s p. vychovatelkami přestrojili do nejrůznějších kostýmů čarodějnic ,strašidel, duchů, pavouků, kterými se následně představily na halloweenské přehlídce. Za vytvoření příjemně - strašidelné atmosféry byly děti odměněny diskotékou a sladkou odměnou.

Martina Žáčková - vychovatelka ŠD

 

Halloweenská párty


ikona článku

Landart ve výtvarné výchově

Tvorba žáků v okolí školy

Slunečné a barevné babí léto vybízelo k výtvarnému tvoření v přírodě a venkovních veřejných prostorách. Při hodinách výtvarné výchovy jsme se tedy věnovali tzv. landartové tvorbě.  Žákům byli v úvodu představeni přední landartoví umělci ČR a jejich tvorba. Inspirováni a vybaveni barevnými klubky vlny a dřevěnými kolíky  jsme vyrazili na travnaté plochy v okolí školy. Žáci  využívali jazyka symbolů, pomocí linií a  znalostí z geometrie začali vytvářet vlastní velkoplošné obrazy v trávě. Se sedmičkami jsme se vydali ke břehům řeky a do lesa. Mezi stromy pracovaly děti  s nabízeným prostorem a vznikaly trojrozměrné abstraktní instalace. Snad nám venkovní školní expozice chvilku ještě vydrží a zpříjemní vám podzimní procházky po okolí. Pokud si je nestačíte prohlédnout ve skutečných rozměrech venku, můžete nahlédnout alespoň do naší digitální galerie, ale zde již budete ochuzeni o účinek třetího rozměru. 

Veronika Drdáková

Landart ve výtvarné výchově

 

 

https://photos.app.goo.gl/iiWAnGpJjDvdLjWU8


ikona článku

Třeťáci na houbách

Téma podzimu ve třetím ročníku

Ke konci září se žáci třetích ročníků vydali na exkurzi do Botanické zahrady v Táboře, kde měli příležitost prohlédnout si asi 300 čerstvě nasbíraných druhů hub z Jižních Čech. V rámci navazující besedy s  mykologem se žáci učili rozpoznávat nejběžnější jedlé a jedovaté houby, které mohou najít s rodiči na Táborsku a v Plané nad Lužnicí. Žákyním 3. A se také podařilo vyhrát soutěž na poznávání hub provázející celou výstavu.

 1. místo Aleksandra Novotná, Anežka Hořejší
 2. místo Natálie Krutinová, Nella Jáglová

Na exkurzi navázala i další práce v rámci tříd. Žáci zkoumali stavbu těla hub a zamýšleli se nad významem hub v přírodě. Ve 3. B žáci zkoušeli dělat také výtrusogramy, houby malovali a téma uzavřeli pokusy s droždím, tedy kvasinkami jako zástupci jednobuněčných hub. Do tématu třídy se zapojily i rodiny sdílením fotek svých houbařských úspěchů.

 

Třeťáci na houbách

 


ikona článku

Exkurze Legiovlak

Žáci 9. ročníku navštívili Legiovlak

Žáci 9. tříd navštívili v rámci výuky dějepisu velmi povedenou expozici Legiovlak, která jim zajímavou formou přiblížila historii i běžný život československých legionářů vracejících se přes Sibiř zpět do vlasti.

Hana Peroutková

Exkurze Legiovlak

 


ikona článku

Dobroden

Akce v Domu s pečovatelskou službou

Dům s pečovatelskou službou připravoval akci DOBRODEN na 4. října a oslovil naši školu s prosbou o spolupráci. V rámci Týdne sociálních služeb zorganizovala naše bývalá vedoucí školního klubu a současná pracovnice Domu s pečovatelskou službou Iveta Staňková akci, která otevřela prostory i životy seniorů veřejnosti . Během Dobrodne jste mohli nahlédnout do bytů, kde senioři žijí, ve společných prostorech prodávali své ručně vyráběné výrobky nebo pro vás připravili lahodné občerstvení s kávou a při tom jste mohli shlédnout krátkou filmovou projekci se záznamy z jejich společných akcí, kde jsme se také společně s našimi mladými reportéry z časopisu potkali s naším ředitelem a jeho zástupci. Naši žáci podpořili tuto akci svými výtvarnými díly na téma Stáří očima dětí. Zapojily se třídy napříč celou školou. Tématu se děti věnovaly ve skupinách i jako jednotlivci. Nápady byly rozmanité - vznikl architektonický  návrh čtvrti pro seniory,  zachycovaly své stárnoucí spoluobčany při jejich oblíbených činnostech a ti starší, šikovnější se pustili do portrétování.  Stačí, když nahlédnete do galerie.

Veronika Drdáková

Dobroden


ikona článku

Papučový den

Akce žákovského klubu

5. října 2022 i letos se školní klub zapojil do akce " Papučový den" a podpořil tak myšlenku mobilní hospicové péče v České republice. 

Děkujeme všem, kteří společně s námi přišli do školy v papučích.

za školní klub Martina Špičková

 

Papučový den

 


Orientační běh

Sportovní akce pořádaná ve spolupráci s SC VEBR SPORT

Podívejte se na výsledky a fotoreportáž z orientačního běhu - školní sportovní akce pořádané ve spolupráci s SC VEBR-SPORT.

ODKAZ NA VÝSLEDKY

ODKAZ NA FOTOGRAFIE

 

Orientační běh

 

 

 


ikona článku

Talent roku

Úspěch našeho žáka v prestižní soutěži

Tonda Adam byl nominován na Talent roku 2022 za 1. místo v okresním kole matematické olympiády. Získal ve své kategorii krásné 3. místo.

Moc gratulujeme.

 

Talent roku

 

Talent roku

 

Education stickers created by Stickers - Flaticon


ikona článku

Divadlo ve školní družině

Divadélko Kolem s pohádkou Hledá se kamarád

Ve středu 21. září 2022 k nám do školní družiny opět zavítalo divadélko „Kolem“ s veselou pohádkou „Hledá se kamarád.“ Poutavý příběh s ponaučením nenechal snad jediné dítě v klidu. Aktivním účinkováním a zapojováním se do děje tak malí diváci nejen napomáhali hlavnímu hrdinovi, lednímu medvídkovi, najít kamaráda, ale především se hravou a nevtíravou formou dovídali, co to vlastě znamená být opravdový kamarád. Nemůže to totiž být jen tak někdo. Důležité je, že si ho vybíráme sami. Je to člověk, na kterého se můžeme kdykoli s čímkoli obrátit, svěřit mu tajemství, důvěřovat mu... Mohli bychom vyjmenovat ještě spoustu dalších věcí, ale na co nesmíme nikdy zapomínat je, že to musí být vzájemné. Pak teprve může kamarádství fungovat na dlouho a přinášet radost a pocit bezpečí. Zbývá jen dodat, že milé a citlivé představení jsme si užili všichni zúčastnění, a to nejen děti z naší školní družiny, pro které bylo určeno, ale i my dospělí a už teď je jasné, že u nás divadélko „Kolem“ určitě nebylo naposledy.

Hana Kisby, vychovatelka ŠD

 

Divadlo ve školní družině

 

https://www.flaticon.com/free-icons/theatre


ikona článku

Prvňáci za řekou

Akce školy pro naše prvňáčky a jejich rodiče

Podívejte se na fotografie z vydařené akce pro naše nové prvňáčky a jejich rodiče!

 

Prvňáci za řekou


ikona článku

Kroužky

Nabídka školních zájmových předmětů pro školní rok 2022/2023

Vážení rodiče a žáci,

 zde najdete připravované školní kroužky na letošní rok.

 

Kroužky

 


ikona článku

Školní klub

Přihláška do školního klubu pro žáky 2. stupně

Zde naleznete přihlášku do školního klubu pro žáky 2. stupně.

 

Školní klub

 

 


ikona článku

Zahájení školního roku

Fotoreportáž z 1. ročníku

Vážení rodiče,

 podívejte se na fotorerportáž z prvního dne ve škole našich prvňáků.

 

Zahájení školního roku

 


ikona článku

Rozvrh hodin

Školní rozvrh hodin pro jednotlivé třídy na školní rok 2022/2023.

Zde jsou připraveny k nahlédnutí připravované rozvrhy tříd na školní rok 2022/2023.


ikona článku

Změna ceny stravného

Ceny stravného od 1.září 2022

Vážení rodiče, vážení strávníci,
v souladu s vyhláškou 107/2005 Sb. o školním stravování v platném znění, dojde od 1.září 2022 z důvodu stále se navyšujících nákladů na přípravu stravy ke změně ceny jídla u jednotlivých kategorií a to takto:

Obědy děti kategorie 7 – 10 let 29,-Kč
kategorie 11-14 let 34,-Kč
kategorie 15 let a více 38,-Kč
Obědy cizí strávníci 70,-Kč
Obědy zaměstnanci 42,-Kč
Obědy důchodci ZŠ 42,-Kč
Svačiny 12,-Kč

Pokud máte na svých souhlasech s inkasem stanoven nějaký limit pro strhávání platby, prosím překontrolujte, zda je tento limit dostačující. Platba za zářijové stravné proběhne 15.tého října.

Lucie Davidová
vedoucí ŠJ

 

Pasta stickers created by Stickers - Flaticon


ikona článku

Rodičům předškoláků

Přítomnost vedoucí školní jídelny

Přítomnost vedoucí školní jídelny o prázdninách 2022:

PO – 29.8. 2022 - 14.00 – 17.00 hodin
ÚT – 30.8. 2022 - 10.00 – 14.30 hodin
ST – 31.8.2022 - 8.00 – 16.00 hodin

V tyto dny budou přijímány vyplněné přihlášky ke stravování (obědy, svačinky) od budoucích prvňáčků spolu s potvrzením o zřízení souhlasu s inkasem. Dále bude nutno zakoupit čip v hodnotě 115,- Kč, který slouží strávníkovi ke vstupu do školy a k výdeji
stravy. Strava bude moci být vydána pouze strávníkovi, který odevzdal vyplněnou přihlášku ke stravování a má zakoupený čip.

Svačinky se začnou připravovat až od 12.září 2022.
V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Lucie Davidová – vedoucí ŠJ
tel.: 734 680 409
381 201 932

 

 

Meat stickers created by Stickers - Flaticon


ikona článku

Školní akademie

Fotografie ze školní akademie a slavnostního předání závěrečného vysvědčení

Podívejte se na fotografie závěrečné školní akademie a slavnostního předávání vysvědčení absolventům naší základní školy.

 

Školní akademie

 

Školní akademie

 

Pineapple stickers created by paulalee - Flaticon


ikona článku

Školní časopis

Poslední číslo školního časopisu

A máme tady grand finále, které jsme poslední dny všichni nedočkavě vyhlíželi. Ano, prázdniny jsou tu. S nimi však přichází i loučení. Loučení s kamarády, ale především našimi deváťáky. Poslední číslo časopisu věnovalo našim mazákům několik stránek. Mrkněte, co si pro vás připravili. Na 20 plnobarevných stránkách vás můžou inspirovat nejen jejich komentáře a vzpomínky, ale i spousta dalších článků našich mladých nadějných redaktorů, kteří pečlivě střádali všechny důležité události posledních týdnů.

 

Školní časopis

 

News stickers created by Stickers - Flaticon


Pasování osmáků

Tradiční akce pasování žáků osmého ročníku

V pátek 24.6.2022 jsme byli pasováni na deváťáky. Vypili jsme drink, který chutnal jako školní svíčková s tuňákem a olivami. Málem jsme se pozvraceli, ale všichni jsme to zvládli. Nejlepší část byla, když nás deváťáci pomalovávali. Přísaháme, že příští rok to bude pro letošní sedmáky mnohem horší.

kolektiv 8.A a 8.B

 

Pasování osmáků


ikona článku

Koncert Cimbálové muziky RÉVA

Hudební představení pro žáky prvního stupně

V závěru školního roku se žáci 1. stupně zúčastnili koncertu Cimbálové muziky Réva. Tato moravská kapela se postarala o nevšední zážitek. Kromě moravských a českých lidových písní jsme vyposlechli i skladbu Vltava od Bedřicha Smetany, ale i písně od kapely Queen. Závěr koncertu byl již v rytmu tance a zpěvu celého sálu. Více ve fotogalerii.

Za 1. stupeň Hana Hribová a Kateřina Navrátilová

 

Koncert Cimbálové muziky RÉVA

Violin stickers created by Gohsantosadrive - Flaticon


ikona článku

Výlet naší třídy 9.B

Výlet do kempu Hejtman-jih

Ve středu 15.6. 2022 se 9.B vypravila vlakem na dvoudenní výlet do kempu Hejtman-jih v Chlumu u Třeboně. Počasí nám vyšlo hlavně první den krásné a mohli jsme si užívat sluníčka. Čekalo nás spoustu aktivit, her, zkoušení na akademii a hlavně koupání. K večeru jsme si připravili oheň, kolem kterého jsme si všichni sedli, a až do noci nás čekala spousta zábavy. Druhý den jsme sice trochu zmokli, ale myslím si, že jsme si všichni výlet užili a byla to pro nás poslední společná akce před koncem školního roku. 

Za celou 9.B, Michal Zeman 

 

Výlet naší třídy 9.B

Tent icons created by Freepik - Flaticon


ikona článku

Vyplouváme vstříc prázdninám

Pouštění lodiček ve školní družině

Středeční odpoledne si děti u řeky užily pouštění lodiček, které si samy vyrobily v ŠD. Každý účastník si napsal na plachtu přání a nebo si ho v duchu myslel při vypouštění loďky na vodu.

Všem krásné prázdniny plné pohody a slunce!

Za ŠD Martina Žáčková.

 

Vyplouváme vstříc prázdninám

 

Sail stickers created by Gohsantosadrive - Flaticon


ikona článku

Fotbalový turnaj

Naši hoši ze 7. ročníku na fotbalovém turnaji v Táboře

Na fotbalovém turnaji v Táboře nás reprezentovali chlapci sedmých ročníků. V celkové konkurenci 15 družstev z celého okresu si vedli na výbornou. Ve své základní skupině suverénně vyhráli a postoupili do bojů o medaile. Ve zlaté skupině (první místa z každé skupiny) dokázali vybojovat nejcennější kov po penaltovém rozstřelu, kde dokázali porazit favorita turnaje ze ZŠ Zborovská.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

 

Fotbalový turnaj

 

________________________________________________________

Shoe icons created by mavadee - Flaticon


ikona článku

Noc kostelů

Školní klub na exkurzi do kostela sv. Václava

V pátek 10.6. v rámci akce "Noc kostelů" se školní klub vydal na exkurzi do kostela sv. Václava. Průvodkyní nám byla paní knihovnice Eva Žaludová, která nám poutavě vyprávěla o historii kostela a o břadech, které v kostele probíhají. Vysvětlili jsme si pojmy jako je křtitelnice, kancionál a kůr. 

Členové školního klubu měli mnoho dotazů spojených nejen s kostelem, ale i s historii Plané nad Lužnicí. V klubu jsme pak ještě ve vyprávění pokračovali stejně jako v prohlížení knížek, které nám odkryly zajímavé informace.

Víte, že se dá kostel poskládat z papíru? Můžete to zkusit :o), přikládáme návod.

 

za školní klub Martina Špičková

 

Noc kostelů  

 

 

 


ikona článku

Výlet čtvrťáků

Výlet na závěr školního roku

Třídy 4. A a 4. B se ve středu 8. 6. 2022 vypravily vlakem na celodenní školní výlet do Prahy. Návštěvu hlavního města jsme zahájili v Národním muzeu, kde jsme přes Okno do pravěku, Sál minerálů a Panteon prošli až do nádherné Kupole s prosklenou podlahou, kde jsme měli celou Prahu jako na dlani. Po obědě a dobrotách ze známé cukrárny Světozor jsme se vydali do Muzea fantastických iluzí. Tam jsme se stali součástí optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Užili jsme si perfektní zábavu a pořídili mnoho parádních a legračních fotografií. Do Plané jsme se vrátili v podvečer spokojeni a se spoustou nových zážitků. 

Za čtvrté třídy Jana Vorlová

 

Výlet čtvrťáků

 

https://photos.app.goo.gl/fns2qG4zTGdV9htL8


ikona článku

Sport2life

Do Plané nad Lužnicí zavítal Patrik Eliáš, Patrik Berger a Tomáš Grim!

V rámci sportovního dopoledne navštívili 30. 5. 2022 naši školu ambasadoři projektu Sport2life. Akce se zúčastnili žáci 5., 6. a 7. tříd. Tento projekt podporuje zdravý a aktivní životní styl dětí a mládeže. Pro děti byl připraven sportovní program, na který je přijely podpořit i známé sportovní osobnosti, se kterými si děti mohly zasportovat, prohodit pár slov anebo se vyfotit. Do Plané nad Lužnicí zavítal například hokejista Patrik Eliáš, fotbalista Patrik Berger a cyklista Tomáš Grim. Tito sportovci poté odjeli na kole v rámci výzvy Bike Challenge do chorvatského Splitu.

 

Sport2life


ikona článku

Školní družina na výletě

Školní družina na návštěvě v psím útulku.

Ve středu navštívila školní družina psí útulek v Táboře. Děti s velkým zájmem poslouchaly povídání o pejscích a kočičkách, které hledají nový domov. Dozvěděly se mnoho informací o tom, že útulek slouží k dočasnému umístění nalezených, opuštěných a toulavých zvířat a během pobytu se snaží chovatelé pro ně vytvořit optimální podmínky, zajistit jim veterinární péči, výchovu, socializaci i zábavu a pak už pejskové a kočičky čekají na toho pravého majitele, který jim poskytne nové zázemí a hlavně hodně lásky.
Děti nepřišly s prázdnou, každému zvířátku donesly něco dobrého na zub. Navíc zjistily, že kdo nemůže mít pejska doma, může ho přijít do útulku vyvenčit.

Odcházeli jsme s hřejivým pocitem vykonaného dobrého skutku a určitě se budeme těšit na příští návštěvu.

Za ŠD Martina Žáčková.

 

Školní družina na výletě


ikona článku

Školní atletická olympiáda

Na začátku června se na naší škole konala atletická olympiáda

V minulém týdnu se uskutečnila školní atletická olympiáda. Pro první stupeň se konala 1.6. a pro druhý stupeň 2.6. Žáci prvního stupně závodili v těchto disciplínách: běh na 50 m, skok daleký, hod míčkem a běh na 500 m. Žáci druhé stupně závodili v těchto disciplínách: běh na 60 m, skok daleký, hod míčkem a štafeta na 4x50 m.

S organizací pomáhali žáci posledních ročníků, za což jim patří velké poděkování. Všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony. Děkujeme též všem třídním učitelům, kteří skvěle fandili a vytvořili tak dětem úžasnou soutěžní atmosféru.

 

Školní atletická olympiáda


ikona článku

Okresní kolo ve volejbalu

Účast našich žákyň na volejbalovém turnaji.

24.5. se naše nejstarší dívky zúčastnily okresního kola ve volejbalu. V konkurenci 4 týmů předvedly parádní výkon a se ztrátou jediného setu vybojovaly celkové prvenství.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

 


ikona článku

Český den proti rakovině 2022

Tradiční sbírková akce na naší škole.

Český den proti rakovině 2022 

Jako každý rok se ve středu 11. 5. naše škola zúčastnila sbírkové preventivní akce. Jednalo se o prodej kvítků měsíčku lékařského za cenu 20 Kč jako symbolu boje s rakovinou, letos byla sbírka zaměřena proti rakovině děložního čípku a varlat. Tento rok jsme my, jako 9.B, vybrali 9066 Kč. Je to zatím nejvyšší částka, kterou jsme získali od žáků, školních zaměstnanců a veřejnosti.

Shromažděné prostředky budou použity na dlouhodobé programy Ligy proti rakovině Praha - nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologicky nemocných, podporu výzkumu a přístrojové vybavenosti onkologických pracovišť.

Děkujeme všem, kteří přispěli a zároveň našim spolužákům za pečlivě odvedenou práci.    

 Žáci 9.B    

 

 Český den proti rakovině 2022                                          

 

 Český den proti rakovině 2022


ikona článku

Se včelařem v naší ŠD

Akce školní družiny

V pondělí 30. května se nám ve školní družině pomyslně rojily včeličky. Pan vychovatel Holkup se zhostil sobě vlastní role včelaře a interaktivní formou přiblížil dětem, co všechno stojí za zdánlivě běžnou a pro mnoho z nás samozřejmou malou lžičkou medu… Dozvěděli jsme se, jak to chodí ve včelím úlu, kdo všechno tam bydlí a jakou úlohu každý z nich zastává. Kolikrát musí malá včelka vylétnout a mávnout křídly, aby svou troškou přispěla do společného díla. Stejně je tomu ale i na druhé straně, na straně toho, kdo o ně pečuje… včelaře. Za zlatohnědou dobrotou na našem stole se skrývají hodiny práce téměř každý den, desítky, možná stovky žihadel, ale i přesto pro leckoho nepochopitelný koníček, který lze mnohdy považovat za vášeň na celý život. Měli jsme možnost prohlédnout si některé věci, bez kterých se žádný včelař neobejde, jako např. rámky, nástavky nebo dýmák, který pan vychovatel dokonce i zapálil. Děti si mohly vyzkoušet včelařskou bundu, rukavice a klobouk se síťkou a kdo měl otázku, mohl se během celé přednášky na cokoliv zeptat. Na závěr už jen sladká tečka v podobě medové ochutnávky a ulepené pusy zračily spokojenost na tvářích všech zúčastněných.

Děkujeme panu vychovateli za poutavé povídání a uvidíme, zda se někdo z přihlížejících vydá v budoucnu touto cestou.

Hana Kisby, vychovatelka ŠD

 

Se včelařem v naší ŠD


ikona článku

Zápis do prvního ročníku

Výsledky zápisu do prvního ročníku.

Vážení rodiče,

zde Vám předkládáme výsledky letošního zápisu do prvního ročníku. Zároveň připomínáme, že na konci měsíce května proběhne schůzka pro rodiče budoucích prvňáků, kde se dozvíte další informace. Pozvánka na tuto schůzku Vám přijde na mailovou adresu, kterou jste uvedli v zápisovém lístku. 

Zápis se zkouškou školní zralosti do prvního ročníku pro děti rodičů žádajících o azyl v ČR proběhne 28. června od 14.30 hodin v budově 1. stupně.

28 червня о 14.30 у корпусі 1 класу відбудеться зарахування з іспитом на шкільну зрілість до першого курсу для
дітей батьків, які подають заяву про надання притулку в Чехії.

 

Zápis do prvního ročníku. Zápis do prvního ročníku.

 

Zápis do prvního ročníku.

 

 

 

 


ikona článku

Informace - předškoláci

Informace ze schůzky rodičů předškoláků.

Vážení rodiče,

zasíláme Vám několik informací ze schůzky rodičů předškoláků.

První školní den:

 • zahájení školního roku proběhne ve čtvrtek 1. 9. 2021 v 8:00 hodin
 • děti si přinesou aktovku
 • předpokládané ukončení v 8:45 hodin
 • od druhého školního dne bude výuka probíhat podle školního rozvrhu
 • zakoupení čipu na otevírání školy a výdej obědů je možné u paní Davidové v uvedeném čase  (kancelář školní jídelny)
 • přihlášky do školní družiny vhazujte do schránky u hlavního (učitelského) vchodu školy v posledním prázdninovém týdnu
 • začátkem školního roku proběhnou třídní schůzky

Potřeby pro školáky:

Škola zakoupí všem žákům prvního ročníku pracovní sešity a některé výtvarné potřeby. Aby byl Váš prvňák kompletně vybaven, bude potřeba dokoupit:

 • aktovku, penál
 • pastelky s měkkou tuhou (doporučení: Stabilo silné trojhranné)
 • tužka (Stabilo trojhranná silná pro praváka /leváka),
 • pero zatím nekupovat
 • guma
 • kvalitní nůžky (pravák/levák)
 • přezůvky (bačkory, kvalitní obuv) a sáček na přezůvky
 • sportovní boty se světlou podrážkou do tělocvičny
 • sportovní boty na ven
 • sportovní oblečení na Tv do tělocvičny i na ven
 • batoh/ sáček na oblečení i boty na Tv
 • zástěra nebo náhradní oblečení na Vv (ideálně staré velké triko nebo košile)

V září se s třídní učitelkou domluvíte na případné společné objednávce zbylých školních potřeb.

 

informace ze školní jídelny

informace ze školní družiny

 

Přejeme pohodové léto,

paní učitelky Věra Švecová a Eva Iblová

 


ikona článku

Dopravní soutěže mladých cyklistů

Úspěch v dovednostní soutěži.

V pátek 20. 5. 2022 se žáci 4. A a 4. B zúčastnili Dopravní soutěže mladých cyklistů v Táboře. Žáci zvládli jízdu zručnosti, labyrint, testy, jízdu na dopravním hřišti i první pomoc. Ve své kategorii se umístili na krásném 4. místě. Velký úspěch slavil Karel Zetocha, který v jednotlivcích získal první místo. Gratulujeme!

Všem žákům  - Marii Leitnerové, Lilien Habichové, Kristýně Metelcové, Barboře Trachtové, Michalu Čechovi, Karlu Zetochovi, Tobiáši Berkovi i Sašovi Voroninovi děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme hodně kilometrů na kole bez nehod.

 

 

Dopravní soutěže mladých cyklistů


ikona článku

McDonald's Cup

Fotbalový turnaj

V pondělí 9.5. se chlapci z naší školy zúčastnili 23. ročníku McDonald's Cupu. Tento největší školní fotbalový turnaj přilákal opět velké množství škol i diváků. V obrovské konkurenci celkem 23 škol naši borci vybojovali v kategorii čtvrtých a pátých tříd famózní 4. místo. Je třeba podotknout, že náš tým byl složen pouze z chlapců ze 4. ročníku, takže jsou obrovským příslibem do budoucna.

Chlapci začali turnaj ve velkém tempu a v prvních čtyřech utkáních ve skupině přehráli všechny soupeře a nedostali jedinou branku. Naše skóre 11:0 po první části turnaje hovoří za vše. V dalším průběhu turnaje jsme narazili na týmy, které se ve svých skupinách umístily taktéž na prvním místě. I přes velkou snahu jsme ve většině utkáních tahali za kratší konec a výsledkem tak bylo již zmíněné 4. místo.

Moc děkujeme všem za výborný sportovní výkon a skvělou reprezentaci školy.

Marek Duben

 

 

 


ikona článku

Zdravá 5

Akce školního klubu

Školní klub se opět po roce zapojil do celorepublikové soutěže "Zdravá 5". Letošní ročník je vyjímečný, neboť "Zdravá 5" slaví 10. výročí a tématem je OSLAVA. Odborná porota posuzuje nejen to zda pokrm splňuje zásady "Zdravé 5", ale také myšlenku - koho tímto pokreme obdarujete.

U nás ve školním klubu máme jasno, oslavu jsme věnovali našemu klubovému členovi, kterého čeká operace a již se do konce školního roku neuvidíme. Oslavu jsme si náramně užili a spojili s přespáním ve školním klubu.

Budeme rádi pokud nás v soutěži podpoříte a dáte nám svoje hlasy.

Hlasovat můžete na www.zdrava5.cz v kategorii 6.-9. ročníky, pod názvem Pláňata ze školního klubu.

Zdravá 5

 


ikona článku

Beseda s policisty v naší ŠD

Akce školní družiny

V úterý 3. května k nám do školní družiny přijali pozvání pan David Valerián velitel Městské policie v Plané nad Lužnicí společně se svými kolegy ze státní policie Tábor. Děti se už od rána těšily na setkání s nimi a měly připraveno spoustu otázek. S napětím a respektem netrpělivě očekávaly jejich příchod. Uniformovaní strážci zákona měli svou besedu postavenou na vzájemné interakci s dětmi a poutavé povídání bylo doslova ušito na míru malým posluchačům. Ti na začátku nejprve zjišťovali rozdíly mezi strážníkem a policistou, a to srovnáváním jejich oblečení. Dále zkoušeli vyjmenovat co možná nejvíce činností z rozsahu jejich práce a čím se nejčastěji zabývají. Někteří dokonce věděli i co to znamená, když se řekne „policejní dosah“. Dalším tématem k diskusi byla výstroj versus výzbroj. Děti opět prokázaly součinnost a aktivně reagovaly na otázky a podněty k nim směrované. Vyvrcholením celého odpoledne byla možnost vyzkoušet si pár kousků z již zmiňované výstroje, kterou s sebou policisté přinesli. Mezi běžnými prvky uniformy jako např. lodička nebo brigadýrka nechyběla ani neprůstřelná vesta a přilba s ochranným štítem. Z výzbroje si mohly prohlédnout nejen obyčejný, ale i teleskopický obušek, a dokonce i služební zbraň. Děti neskrývaly nadšení. Jako upomínku dostal každý účastník malý dárek s danou tématikou v podobě pexesa, omalovánek nebo papírového modelu policejní techniky.

Děti se mimo jiné dozvěděly, co dělat, když se stanou svědky nebo dokonce oběťmi různých trestných činů a vůbec, jak se zachovat v krizových situacích, do kterých se mohou v běžném životě snadno dostat. Dalším neméně důležitým bodem byla bezpečnost silničního provozu, konkrétně pak jízda na kole s důrazem na nezbytnost ochranných prvků. Zbývá jen poděkovat panu Valeriánovi a jeho kolegům za příjemně strávené odpoledne v naší školní družině.

Vychovatelé ŠD :)

 

Beseda s policisty v naší ŠD


ikona článku

Čarodějnice ve školní družině

Akce školní družiny

V pátek 29. dubna proběhla další celodružinová akce v podobě pomyslného pálení čarodějnic. Bylo krásné počasí, a tak jsme se vydali v čase vycházky pomalu lehkou chůzí kolem řeky směrem k sauně. Sluníčko se nám hřejivě opíralo do zad a svými paprsky blýskavě stříbřilo hladinu Lužnice. Těšili jsme se na „buřtíky“ a na malé překvapení, které tam na děti čekalo v podobě létající čarodějnice z dílny pana vychovatele Holkupa. Netrvalo to dlouho, oheň zaplál a široko daleko se nesla vůně opékajících se špekáčků. Žádnou divoženku jsme sice nespálili …, ale i tak jsme si to náramně užili, ostatně tak jako vždycky, a ještě jsme si pochutnali :).

Vychovatelé ŠD

 

Čarodějnice ve školní družině


ikona článku

Den Země

Celoškolní akce.

V rámci mezinárodního Dne Země proběhl celoškolní projekt na téma Udržitelnost. Den Země je v naší škole již tradiční akcí, ale v letošním školním roce proběhl jinak. Na dané téma měly třídy vytvořit hmatatelný výstup - výrobek podle vlastního uvážení. Zodpovědný přístup k životnímu prostředí se stal výzvou ke zhotovení tématických výrobků. Té se zhostily všechny třídy na 1. a 2. stupni. Z výrobků byla vytvořena expozice, kterou si veřejnost mohla prohlédnout v naší venkovní učebně. Vystavené exponáty byly ohodnoceny třídami, vedením školy a družinou. Mezi nejlépe hodnocené výrobky z 1. stupně patří model zachytávání dešťové vody pro zahradu i domácnost třídy 3.C, hra Člověče. Nezlob se! třídy 5.B, a módní návrh šatů z novin s korkovým modelem hudebního nástroje třídy 5.A. Za komplexní přístup k tématu byly také ohodnoceny výrobky tříd 2.B s cílem zmapovat vodní toky v okolí školy a porovnat míru jejich znečištění a 4.B s  týdenním průzkumem o nulovém odpadu ze svačinek.

Mezi nejlépe hodnocené výrobky z 2. stupně patří model zahrady vhodné pro různé druhy hmyzu třídy 6.B, model větrné elektrárny třídy 7.C a outfity z recyklovatelného materiálu třídy 9.A. Kromě toho, že se žáci podrobněji zabývali řadou environmentálních témat, zlepšili si komunikační schopnosti a posílili si třídní vazby.

 

Den Země

 

 

 


ikona článku

Fotbalový turnaj

Naši chlapci na fotbalovém turnaji.

Ve středu 20.4. se chlapci z 8. a 9. tříd zúčastnili okresního turnaje ve fotbalu. Ve velké konkurenci celkem 16ti škol vybojovali skvělé 6. místo.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

Fotbalový turnaj


ikona článku

Velikonoční jarmark

Školní jarmark ve venkovní učebně.

12. dubna 2022 se uskutečnil historicky první velikonoční jarmark. Počasí nám přálo a tak umístění venkovní učebny bylo skvělou volbou.  Příjemnou atmosféru obohatilo vystoupení školního sboru Skřivánek a také žáků pátého ročníku v čele s paní učitelkou Krejčovou a jejich veselá píseň v angličtině, za doprovodu ukulele. Výrobky žáků školy zaplnily všechny stoly a opravdu bylo z čeho vybírat- zajíčci, věnce, svíčky, šperky, pomlázky, přáníčka, perníčky... Nechybělo ani občerstvení, párek v rohlíku, palačinky a káva.

 Naladění na Velikonoce a jaro se povedlo do puntíku.

Martina Špičková

 

Velikonoční jarmark


ikona článku

Noc s Andersenem

2.A na vydařené akci s panem Andersenem

Školní knihovna a školní klub připravil pro žáky 2.A Noc s Andersenem. Hlavním tématem večera byl komiksový Čtyřlístek. Bobík, Pinďa, Myšpulín a Fifinka nás provázeli celým večerem a nechyběl ani známý padouch Kazimír Zádrhel. Ten na nás připravil léčku a v nestřeženém okamžiku unesl naši Fifinku, zatímco náš “Čtyřlístek” právě pracoval na hudebním vynálezu v Myšpulínově laboratoři. Ve školní knihovně na nás čekal pan Andersen a díky jeho knihám jsme objevili  další indicie tolik potřebné k odhalení místa, kde Zádrhel skrýval naši Fifinku. Bez důvtipu “Čtyřlístku” bychom Fifinku sotva našli. Utkání se Zádrhelem vyžadovalo kromě důvtipu i velkou odvahu. Plni dojmů jsme ulehli a při pohádce Císařovy nové šaty jsme již zavírali oči. Ráno na nás čekala doslova hostina - Fifinčiny buchtičky (téměř z každé domácnosti). Na tuto noc budeme dlouho vzpomínat.

Andersene, všechno nejlepší k narozeninám!

 

Noc s Andersenem


ikona článku

Školní družina o prázdninách

Z důvodu nízkého počtu přihlášených žáků bude školní družina o velikonočních prázdninách uzavřena.

Z důvodu nízkého počtu přihlášených žáků bude školní družina o velikonočních prázdninách uzavřena.

 

Školní družina o prázdninách


Zápis, předškoláci ve škole.

Předškoláci z MŠ Pohádka se podívali do školy.

Ve dvou termínech se předškoláci z MŠ Pohádka přišli podívat před zápisem do naší školy. Vychovatelé ze školní družiny pro ně měli připravený výtvarný program, na kterém si děti mohly vyzkoušet, jak to bude jednou vypadat ve škole. Podívejte se, jak se předškolákům ve škole líbilo.

Zápis, předškoláci ve škole.


ikona článku

Školní časopis

Podívejte se na nové číslo školního časopisu.

Spolu s jarem vychází druhé číslo Plánských novinek. I tentokrát je plné barevných fotografií, které z velké části dokumentují aktivity žáků ve vodě, na ledu i sněhu.  Po dlouhé odmlce  se opět můžeme účastnit společných kulturních i sportovních akcí a děti si je patřičně užívají. Nové číslo tedy přináší o něco veselejší a rozmanitější reportáže. Ale více už se dozvíte uvnitř. 

Za redakci Veronika Drdáková

 

Školní časopis


ikona článku

Velikonoční jarmark

V úterý 12. dubna bude od 14 hodin školní velikonoční jarmark ve venkovní učebně (vstup od řeky k šatnám).

Velikonoční jarmark


ikona článku

Recitační soutěž

V letošním školním roce se na naší škole konala pro žáky 1. stupně recitační soutěž. Účastníci se sešli 17. března a vystoupili s básní dle vlastního výběru. Hodnotila je porota složená z vyučujících a rozhodla následovně:

V mladší kategorii (2.-3.ročník) obsadila 1. místo Lucie Böhmová ze 3.C . 2. místo vybojovala Elena Uhlířová ze 3. B a o 3. místo se dělila Malvína Kösslová ze 3.B a Natálie Samková ze 3.A. 

Ve starší kategorii (4.-5. ročník) se na 1. místě umístil Michal Čech ze 4.A. Na 2.  místě se umístila Vanda Blažková z 5.A a o 3. příčku se dělila Klaudie Kováčová z 5.B a Barbora Kostrůnková ze 4. B.

 

Výhercům blahopřejeme, všem soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na další pěkná recitátorská vystoupení v příštím školním roce.

 

Recitační soutěž


ikona článku

Školní jídelna

Změna cen stravného

Změna ceny stravného od 1.dubna 2022

Vážení rodiče, vážení strávníci,
v souladu s vyhláškou 107/2005 Sb. o školním stravování v platném znění, dojde od 1.dubna 2022 z
důvodu stále se navyšujících nákladů na přípravu stravy ke změně ceny jídla u jednotlivých kategorií a to
takto:

Obědy děti kategorie 7 – 10 let 25,-Kč
kategorie 11-14 let 28,-Kč
kategorie 15 let a více 32,-Kč
Obědy cizí strávníci 63,-Kč
Obědy zaměstnanci 35,-Kč
Obědy důchodci ZŠ 35,-Kč
Svačiny 12,-Kč

Pokud máte na svých souhlasech s inkasem stanoven nějaký limit pro strhávání platby, prosím
překontrolujte, zda je tento limit dostačující. Platba za dubnové stravné proběhne 15.tého května.

Lucie Davidová
vedoucí ŠJ


ikona článku

Příměstský tábor

Příměstský tábor


ikona článku

Roboti a školní klub

16. března se členové školního klubu společně vydali, navštívit paní učitelku Sylvu Peclinovskou, která nám ukázala kouzlo robota jménem Blue-Bot. Nejprve si všichni vyzkoušeli, jak se tento malý robotický brouček ovládá a co všechno umí. Jakmile si všichni byli jistí všemi možnostmi ovládání, přesunuli jsme robota na zem a začala jízda. To nejlepší na nás ale teprve čekalo. Paní učitelka pro nás měla na chodbě nachystaná různá stanoviště, která jsme si mohli postupně projít (bludiště, hry,závody a dokonce i kreslení). Čas, který byl na roboty vyhrazen, nám velmi rychle utekl a opět jsme si užili krásné odpoledne.

 

za školní klub Martina Špičková

 

 

Roboti a školní klub


ikona článku

Souboj generací ve školním klubu

Pondělí 14. března bylo pro školní klub a jeho členy plné očekávání. Na tento den si pozvali učitele, aby se s nimi utkali v SOUBOJI GENERACÍ. Klání to bylo opravdu napínavé a všechny nás velice pobavilo. Uhodnout některá slova bylo zapeklité a jejich popis velice obtížný. Také časový limit udělal své a tak školní klub nakonec musel přijmout porážku. Nebylo důležité vyhrát, ale zúčastnit se a užít si zábavu. V plánu je odveta, tak se máme na co těšit! :o)

za školní klub Martina Špičková

 

Souboj generací ve školním klubu


ikona článku

Den otevřených dveří

Akce pro předškoláky a jejich rodiče.

Den otevřených dveří


ikona článku

Olympiáda v Aj - školní kolo

V letošním školním roce se opět po roční přestávce konalo 15.2. 2022 školní kolo olympiády v Aj. Celkem se přihlásilo 25 zájemců od 5. do 9. ročníku. Děti byly rozřazeny do dvou skupin dle věkové kategorie. Nejprve na ně čekala písemná část (poslech s porozuměním a lexikální text), poté ústní část. Nejlepší z dané skupiny postoupil do okresního kola olympiády. To se bude konat 22.3.2022 v Táboře. Děkujeme všem zájemcům, kteří se olympiády zúčastnili. 

Za organizační tým  Ivo Drahota

 

Olympiáda v Aj - školní kolo


ikona článku

Masopust ve školní družině

Další zábavní družinové odpoledne s datem 17. února se neslo v duchu masopustního veselí. Tradiční karnevalové masky si děti tentokrát nepřinesly z domova, ale vytvořily si je v rámci pracovních činností pod vedením a s pomocí svých vychovatelů. Vyvrcholením a zároveň odměnou za snahu a vynaložené úsilí bylo slavnostní defilé na přehlídkovém molu, které představovala chodba mezi odděleními školní družiny. Tam si děti za doprovodu všem dobře známých hitů vzájemně předvedly své výtvory. K vidění byli nejen pejskové a kočičky, ale také Sněhurky a trpaslíci, ninjové, batmani, havajské tanečnice a v neposlední řadě i legrační klauni. Závěrečná diskotéka, bez které si lze dětský rej masek jen těžko představit, byla tou pomyslnou tečkou za dalším zpestřeným a beze sporu vydařeným odpolednem v naší školní družině. Nutno ještě podotknout, že vše probíhalo v mezích aktuálně platných protiepidemických opatření týkajících se pohybu v prostorách školy.

Vychovatelé ŠD 

 

Masopust ve školní družině


ikona článku

Školní zralost - předškoláci

Určeno rodičům předškoláků.

Vážení rodiče,

v Mateřské škole Pohádka, Planá nad Lužnicí se chystá na pondělí 14. února on-line setkání s tématem školní zralost. Na tomto setkání bude mít zastoupení i naše škola, můžete si tedy připravit dotazy týkající se školní praxe. 

On-line schůzka 14.2. od 16 hodin.

Martin Koukal


ikona článku

Lyžařský výcvik Tanvaldský Špičák - 2.turnus

Podívejte se, jak to na kopci jde našim lyžařům:

Lyžařský výcvik Tanvaldský Špičák - 2.turnus

 

 


ikona článku

Příměstský tábor Attavena

Příměstský tábor Attavena


ikona článku

Lyžařský výcvik Tanvaldský Špičák

V tomto týdnu probíhá LVK sedmých ročníků. Letošní ročník se koná na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách. Žáci se učí a zdokonalují ve svých lyžařských dovednostech pod vedením zkušených instruktorů. Počasí zatím celému kurzu přeje a kurz probíhá bez zdravotních a jiných komplikací.

 

Lyžařský výcvik Tanvaldský Špičák


ikona článku

Slunná Itálie

Podívejte se, jak naši žáci prožili lyžařský kurz ve slunné Itálii.

Podívejte se, jak se mají naši žáci v Itálii! Posíláme prvních pár fotografií.

 

Slunná Itálie


ikona článku

Samoty - školní družina

Ve středu 22. prosince, poslední školní den v tomto kalendářním roce odpoledne, jsme se s družinou vydali procházkou na kouzelnou pouť k Betlému… a to téměř doslova!

Ve středu 22. prosince, poslední školní den v tomto kalendářním roce odpoledne, jsme se s družinou vydali procházkou na kouzelnou pouť k Betlému… a to téměř doslova! Jen co jsme nechali v zádech poslední plánský domek, otevřel se před námi nejen malebný výhled na Planou, ale i celý zástup andělů vedoucí až k místu samotnému. Přehlídka nápadů, tvořivosti a hlavně šikovnosti místních je pastvou jak pro oko, tak pro duši, a to bez nadsázky. Lhota samoty se stala tím pomyslným místem v Orientu, kam jsme se šli na chvilku přenést v čase a postát u jesliček s Ježíškem. Vyvrcholením celé výpravy bylo vzlétnutí balónu štěstí. Malovaná přání dětí se tichounce vznášela k obloze nad bájným městem Betlémem a nesla jasné poselství všem… šťastné a veselé Vánoce, plné pohody, klidu a míru!

Vychovatelé ŠD 

 

Samoty - školní družina


ikona článku

Tradiční vánoční zápolení

V posledních dvou týdnech loňského roku, jsem se po roční odmlce dočkali již tradičních sportovních soutěží. Jako první proběhla Vánoční laťka - soutěž pro druhý stupeň ve skoku vysokém. Při velmi slušné divácké podpoře jednotlivých závodníků, bylo k vidění několik velmi solidních výkonů.

V posledních dvou týdnech loňského roku, jsem se po roční odmlce dočkali již tradičních sportovních soutěží. Jako první proběhla Vánoční laťka - soutěž pro druhý stupeň ve skoku vysokém. Při velmi slušné divácké podpoře jednotlivých závodníků, bylo k vidění několik velmi solidních výkonů.

 

Poslední středu, tedy 22.12. 2021 proběhla soutěž Vánoční schody, která má na škole dlouhodobou tradici. V letošním roce se opět účastnili závodníci napříč první i druhým stupněm naší školy. Všichni ze sebe vydali maximum  a mnohdy o vítězství rozhodovaly pouhé setiny. Letošní schody byly navíc prvním rokem, kdy se na trať mohla postavit i družstva dvojic - štafety.

K překvapení žáků bylo možné vidět ve štafetách i zástupce pedagogického sboru, kteří si rozhodně neudělali žádnou ostudu za své výkony.

 

Veškeré výsledky a startovní listiny naleznete u tělocvičny na nástěnce. 

Děkujeme všem závodníkům za předvedené výkony.

Jakub Drda

 

Tradiční vánoční zápolení

 

 

 


ikona článku

Plánské novinky

Zdravíme všechny čtenáře Plánských novinek a předkládáme nové číslo školního roku 2021/22, které je naplněno zprávičkami a událostmi od září až do prosince roku 2021.

Zdravíme všechny čtenáře Plánských novinek a předkládáme nové číslo školního roku 2021/22, které je naplněno zprávičkami a událostmi od září až do prosince roku 2021. Představujeme vám nové osobnosti v učitelském sboru, přinášíme zážitky ze soutěží, závodů i exkurzí. Číslo je doplněné reprezentativní autorskou tvorbou ve formě literární i výtvarné. Časopis má plno nových členů, neváhejte a otestujte jejich redaktorské prvotiny.

Všem čtenářům přejeme pevné zdraví do nového roku 2022, ať je plný zajímavých a hodnotných zážitků. 

Za redaktorský tým

Veronika Drdáková

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
casopips-prosinec-2021.pdf Časopis 13998.1 Kb

ikona článku

Protidrogový vlak

Tábor se stal v pondělí 13.12. jedním ze dvou jihočeských měst, ve kterém se na své cestě po republice zastavil Revolution train. Po návštěvě v Dačicích bylo pro žáky táborských škol i pro veřejnost připraveno šest vagónů s unikátním programem, zaměřeným zejména na školní mládež. Navzdory tomu, že se na školách věnujeme protidrogové prevenci, je podobných projektů zapotřebí. Především proto, že se nejedná o přednášky a poučování. 

Tábor se stal v pondělí 13.12. jedním ze dvou jihočeských měst, ve kterém se na své cestě po republice zastavil Revolution train. Po návštěvě v Dačicích bylo pro žáky táborských škol i pro veřejnost připraveno šest vagónů s unikátním programem, zaměřeným zejména na školní mládež. Navzdory tomu, že se na školách věnujeme protidrogové prevenci, je podobných projektů zapotřebí. Především proto, že se nejedná o přednášky a poučování. 

Přibližně stominutový program obsahuje několik dílů zfilmovaného příběhu skupiny mladistvých, kteří se každý svým způsobem staví k užívání dorg. Projekci provází komentář lektora a každý z účastníků pracuje také s tištěným materiálem. Žáci jsou vedeni k přemýšlení o tématice každého dílu a k vyjádření vlastního postoje. Součástí každého vagónu jsou nejen projekční sály, ale také promyšleně vytvořené scény, kde děj příběhu a slova průvodce získávají další rozměr. Takové zastavení se například uskuteční v baru, na místě tragické nehody, v cele předběžného zadržení, ve výslechové místnosti nebo ve feťáckém doupěti.

Pondělní zastávku Revolution train v Táboře využily obě 9.třídy plánské ZŠ. Bylo evidentní, že je zaujala nejen tématika, ale hlavně zajímavý, netradiční a poutavý způsob jejího podání. Některým dozníval v hlavě tragický závěr příběhu, jiné zaujalo výtvarné pojetí interiéru vagónů, pár jedinců vyjádřilo, že cítili úzkost z temného prostoru i děje. Nebyl nikdo, v kom by tento zážitek nezanechal stopu.

 
   Poděkování za tento projekt, který měl kromě Čech také velké úspěchy na Slovensku a v Německu, patří Nadačnímu fondu Nové Česko a jeho partnerům, zejména Národní protidrogové centrále Policie ČR.
Pavla Marešová, třídní 9.B

 

https://drive.google.com/drive/folders/1h8Vgqj231k0jIBDDdGdOrrC0q3C7K8XW?usp=sharing


ikona článku

Úspěch ve florbalu

Naše žákyně získaly na turnaji ve florbalu krásné 2. místo. Gratulujeme!


ikona článku

Den válečných veteránů ve školním klubu

11. listopad se ve školním klubu nesl ve znamení vlčích máků a první sněhové vločky. Školní klub si připomněl hrdinství vojáků a vzdal jim úctu. Společně jsme vytvořili pole vlčích máků, jelikož právě vlčí mák je symbolem válečných veteránů již od konce první světové války. Vysvětlili jsem si proč právě vlčí mák a také to, že 11. listopadu 1918 bylo podepsáno příměří, které ukončilo válečný konflikt. Společně jsme prolistovali historické knihy, které jsme si vypůjčili ve školní knihovně a v rámci tvoření si mohli členové klubu vytvořit svůj vlastní vlčí mák.
   Patronem vojáků je sv. Martin, který je u nás v Čechách spojován také s datem 11. listopadu. Vyprávěli jsem si o legendě, která hovoří o vojákovi, který svým činem pomohl žebrákovi. Svatý Martin je také prozaicky spojován s bílým koněm jako symbolem prvního sněhu. První vločka se objevila na oknech školního klubu a všichni jsme se shodli, že se již těšíme, až se za okny objeví ta skutečná. A než se tak stane, užijeme si oslavu Martina prostřednictvím svatomartinské husy a rohlíčků, které se v mnohých rodinách připravují.
   Malá anketa nám prozradila, že mezi oblíbené náplně svatomartinských rohlíčků patří tvarohová a ořechová. Tvar rohlíčků nám připomíná podkovu a tak na členy klubu čekala na závěr hádanka. Kdopak jí rozluští?

za školní klub Martina Špičková


ikona článku

Halloween ve školní družině

Dne 26. října se naše školní družina proměnila v takřka opravdovou strašidelnou akademii… Spojovací chodba mezi třídami, vyzdobená dýněmi, kostlivci a netopýry ve stylu tajemného „Halloweenu“, připomínala přehlídkové molo, kde si jednotlivá oddělení navzájem předváděla své mnohdy až hororové kostýmy. Situaci lehce ztěžovala protiepidemická opatření, která nám nedovolovala vzájemně se míchat, a tak jsme byli nuceni se na pomyslném jevišti postupně střídat. V záři reflektorů se vždy ocitla pouze jedna třída. Ostatní děti přihlížely ze dveří svých oddělení a hromovým potleskem povzbuzovaly a zároveň odměňovaly své soukmenovce. Atmosféru dokreslovala stylová hudba linoucí se z malého reproduktoru schovaného za girlandou skučících duchů. Užili jsme si to, smáli jsme se a chvílemi snad i trochu báli… a to všechno i přes veškerá omezení, která jsou v rámci péče o zdraví nás všech bohužel nezbytná. Důležité je ale nepodléhat, myslet pozitivně a umět se bavit. A to my v družině umíme!

Vychovatelé ŠD


ikona článku

Využití školního žákovského Google

Vážení rodiče,

zasíláme pár informací, a to především rodičům a žákům, kteří zatím nepoužívali školní účet Google:
žáci 3. - 9. ročníku naší školy mají založený školní Google účet
toto prostředí jsme zvolili jako vhodný formát pro pomoc žákům a učitelům během distanční výuky
přihlašovací údaje žáků: Pokud některý z žáků zapomene heslo, nové mu vytvoří Martin Koukal. Hesla nově založených účtů znají třídní učitelé.
Google účet sdružuje několik nástrojů, ten základní se nazývá Učebna (Classroom)
video, jak se zapsat do kurzu v Učebně
Učebnu lze instalovat také na mobilní telefony nebo tablety
v Učebně žáci pracují dle pokynů učitele (např. přikládají fotografie splněných úkolů, mají možnost komunikovat s učitelem, naleznou zde odkaz na videopřenos on-line hodin, učitel do učebny může přikládat materiály a informace k výuce)
Věříme, že k distanční výuce nedojde!
Martin Koukal


ikona článku

Školní družina

Vážení rodiče,

školní družina bude o podzimních prázdninách 27. a 29. října z důvodu nízkého počtu přihlášených dětí uzavřena.

Martina Žáčková


ikona článku

Návštěva Husitského muzea

Návštěva Husitského muzea v Táboře, byla pro páté ročníky zajímavým výletem do historie. Žáci 5.A a 5.B si rozšířili svoje poznatky a obohatili se o nové vědomosti z dob husitů v Čechách. Časová osa, badatelské úkoly, promítání filmu a možnost vyzkoušet si dobovou výstroj a výzbroj žáky doslova nadchla.
za třídy 5.A a 5.B Martina Špičková


ikona článku

Oznámení o konání zvláštního zápisu (LEX Ukrajina)

Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023 згідно з § 2 Закону № 67/2022 Зб.
(«лекс Україна» - освіта)

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)

Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023 згідно з § 2 Закону № 67/2022 Зб.

(«лекс Україна» - освіта)

 

Ředitel základní školy / Директор початкової школи   Mgr. Pavel Grenar

oznamuje místo a dobu konání zvláštního zápisu dle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. do základního vzdělávání pro školní rok 2022/23:

повідомляє про місце та час проведення спеціального запису відповідно до § 2 Закону № 67/2022 Зб. до початкової школи на навчальний рік 2022/2023:

Tento zvláštní zápis je určen pouze dětem,

Цей спеціальний запис стосується тільки дітей,

 • kterým byla poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině. Prokazuje se vízovým štítkem nebo záznamem o udělení dočasné ochrany.

які отримали тимчасовий захист у зв’язку з війною в Україні. Підтвердженням є візова наклейка або запис про надання тимчасового захисту.

 • kterým bylo uděleno vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem strpění pobytu na území ČR, který se automaticky ze zákona považuje za vízum pro cizince s dočasnou ochranou. Prokazuje se uděleným vízovým štítkem nebo razítkem v cestovním pasu.

які отримали візу на перебування понад 90 днів з метою толерованого перебування у Чеській Республіці, яка за законом автоматично вважається візою для іноземців з тимчасовим захистом. Підтвердженням є візова наклейка або штамп у закордонному паспорті.

Nevztahuje se na ostatní cizince, byť by měli ukrajinské občanství.

Це не стосується інших іноземців, навіть якщо вони громадяни України.

 

_______________________________________________________________________________

Termín zápisu / Дата та час запису: 28. 6. 2022, 14:30 – 16:00 hod.

Místo zápisu / Місце запису: ZŠ Planá nad Lužnicí, ČSLA 65

________________________________________________________

Organizace zápisu / Порядок запису:

 

1. Zákonní zástupci předloží tyto dokumenty:

Законні представники зобов’язані подати такі документи:

a) žádost o přijetí k základnímu vzdělávání (vzor je dostupný v česko-ukrajinské verzi ZDE, nebo lze vyzvednout osobně ve spádové základní škole)

      заяву про зарахування дитини до початкової школи (зразок доступний у чесько-українській версії ТУТ, або можна забрати її особисто у відповідній школі)

b)  vízový doklad dítěte (při jiném než osobním podání se předloží kopie dokladu, která se založí do spisu);

      документ дитини, в якому є віза (якщо документи не подаються особисто, треба надати копію документа, яку буде поміщено у папку);

c) doklad, ze kterého vyplývá oprávnění dítě zastupovat

     документ, що дає право представляти дитину

 • pas dítěte i zákonného zástupce / паспорт дитини, паспорт законного представника
 • rodný list dítěte / свідоцтво про народження дитини
 • náhradní průkaz pojištěnce / медичне страхування в Чехії

d) potvrzení místa pobytu v ČR

підтвердження місця проживання в Чехії.

 

 

2. O přijetí žádá zákonný zástupce podle ukrajinského práva nebo zákonný zástupce podle českého práva.

      Заяву про зарахування дитини подає законний представник за законодавством України або законний представник за законодавством Чеської Республіки.

 

3. Zákonný zástupce je povinen do prvního ročníku základního vzdělávání ve školním roce 2022/23 přihlásit dítě, které pobývá déle než 3 měsíce na území ČR a které dovršilo k 31. 8. 2022 věku 6 let. Pokud zákonný zástupce bude žádat o odklad zahájení povinné školní docházky, je nutné doložit doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

      У 2022/23 навчальному році законний представник зобов’язаний записати до першого класу початкової школи дитину, яка перебуває в Чехії більше 3 місяців і яка на 31.08.2022 року досягла 6-річного віку. Якщо законний представник просить відстрочки обов’язкового відвідування школи, необхідно надати рекомендаційний висновок відповідної шкільної консультаційної установи і лікаря-спеціаліста або клінічного психолога.

 

     4.   O přijetí k základnímu vzdělávání rozhoduje ředitel školy dle stanovených kritérií.

Рішення про зарахування дитини до початкової школи приймає директор школи за встановленими критеріями.

 

 V /м. Plané nad Lužnicí dne/дата 6. června 2022  

Mgr. Pavel Grenar

Ředitel základní školy / Директор початкової школи

 

____________________________________

Ukraine stickers created by frdmn - Flaticon

 


ikona článku

Informace a opatření

Informace a opatření týkající se naší školy.

3_2022 Aktuální rozvolnění protiepidemických opatření zde.

 

Doporučení a informace s ohledem na epidemickou situaci:

 

https://drive.google.com/file/d/1FUNp3GqmJJcMW5z3NR5ZhD1C8-yIQhnX/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/15me-88OfGDwUr4FAEhDDrW6SHfeKws1k/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1sanqL-l3xoQU1MG66Z4cAMqTaZTFYu1X/view?usp=sharing

Informace a opatření

Abychom  zajistili vzdělávání i v případě distanční výuky, mají na naší škole žáci založený Google účet.
Google účet sdružuje několik nástrojů, ten základní se nazývá Učebna (Classroom). Tato aplikace lze instalovat také na mobilní telefony nebo tablety.
V Učebně žáci pracují dle pokynů učitele (např. přikládají fotografie splněných úkolů, mají možnost komunikovat s učitelem, naleznou zde odkaz na videopřenos on-line hodin, učitel do učebny může přikládat materiály a informace k výuce).
 


ikona článku

Nový web!

S radostí vám představujeme novou webovou stránku, kde naleznete všechny užitečné informace o naší škole.

 

Staré stránky naleznete ZDE.