Aktuality
ikona článku

Zápis do prvního ročníku

Výsledky zápisu do prvního ročníku.

Vážení rodiče,

zde Vám předkládáme výsledky letošního zápisu do prvního ročníku. Zároveň připomínáme, že na konci měsíce května proběhne schůzka pro rodiče budoucích prvňáků, kde se dozvíte další informace. Pozvánka na tuto schůzku Vám přijde na mailovou adresu, kterou jste uvedli v zápisovém lístku. 

Zápis se zkouškou školní zralosti do prvního ročníku pro děti rodičů žádajících o azyl v ČR proběhne 28. června od 14.30 hodin v budově 1. stupně.

28 червня о 14.30 у корпусі 1 класу відбудеться зарахування з іспитом на шкільну зрілість до першого курсу для
дітей батьків, які подають заяву про надання притулку в Чехії.

 

Zápis do prvního ročníku. Zápis do prvního ročníku.

 

Zápis do prvního ročníku.

 

 

 

 


ikona článku

McDonald's Cup

Fotbalový turnaj

V pondělí 9.5. se chlapci z naší školy zúčastnili 23. ročníku McDonald's Cupu. Tento největší školní fotbalový turnaj přilákal opět velké množství škol i diváků. V obrovské konkurenci celkem 23 škol naši borci vybojovali v kategorii čtvrtých a pátých tříd famózní 4. místo. Je třeba podotknout, že náš tým byl složen pouze z chlapců ze 4. ročníku, takže jsou obrovským příslibem do budoucna.

Chlapci začali turnaj ve velkém tempu a v prvních čtyřech utkáních ve skupině přehráli všechny soupeře a nedostali jedinou branku. Naše skóre 11:0 po první části turnaje hovoří za vše. V dalším průběhu turnaje jsme narazili na týmy, které se ve svých skupinách umístily taktéž na prvním místě. I přes velkou snahu jsme ve většině utkáních tahali za kratší konec a výsledkem tak bylo již zmíněné 4. místo.

Moc děkujeme všem za výborný sportovní výkon a skvělou reprezentaci školy.

Marek Duben

 

 

 


ikona článku

Zdravá 5

Akce školního klubu

Školní klub se opět po roce zapojil do celorepublikové soutěže "Zdravá 5". Letošní ročník je vyjímečný, neboť "Zdravá 5" slaví 10. výročí a tématem je OSLAVA. Odborná porota posuzuje nejen to zda pokrm splňuje zásady "Zdravé 5", ale také myšlenku - koho tímto pokreme obdarujete.

U nás ve školním klubu máme jasno, oslavu jsme věnovali našemu klubovému členovi, kterého čeká operace a již se do konce školního roku neuvidíme. Oslavu jsme si náramně užili a spojili s přespáním ve školním klubu.

Budeme rádi pokud nás v soutěži podpoříte a dáte nám svoje hlasy.

Hlasovat můžete na www.zdrava5.cz v kategorii 6.-9. ročníky, pod názvem Pláňata ze školního klubu.

Zdravá 5

 


ikona článku

Úspěch v olympiádě

Další úspěch našeho žáka v matematické olympiádě!

Řada žáků naší školy se pravidelně účastní oborových i sportovních olympiád, ve kterých dosahují solidních výsledků. K nim se zařadil i Antonín Adam ze třídy 6.A, který obstál v těžké konkurenci a s přehledem zvítězil v okresním kole matematické olympiády v Táboře. Soutěž pořádal 12.4. 2022 Dům dětí a mládeže Tábor. Jeho 1. místo je velkým úspěchem a věříme, že na něj v budoucnu naváže a bude dosahovat obdobných výsledků. 

 

Úspěch v okresním kole matematické olympiády


ikona článku

Beseda s policisty v naší ŠD

Akce školní družiny

V úterý 3. května k nám do školní družiny přijali pozvání pan David Valerián velitel Městské policie v Plané nad Lužnicí společně se svými kolegy ze státní policie Tábor. Děti se už od rána těšily na setkání s nimi a měly připraveno spoustu otázek. S napětím a respektem netrpělivě očekávaly jejich příchod. Uniformovaní strážci zákona měli svou besedu postavenou na vzájemné interakci s dětmi a poutavé povídání bylo doslova ušito na míru malým posluchačům. Ti na začátku nejprve zjišťovali rozdíly mezi strážníkem a policistou, a to srovnáváním jejich oblečení. Dále zkoušeli vyjmenovat co možná nejvíce činností z rozsahu jejich práce a čím se nejčastěji zabývají. Někteří dokonce věděli i co to znamená, když se řekne „policejní dosah“. Dalším tématem k diskusi byla výstroj versus výzbroj. Děti opět prokázaly součinnost a aktivně reagovaly na otázky a podněty k nim směrované. Vyvrcholením celého odpoledne byla možnost vyzkoušet si pár kousků z již zmiňované výstroje, kterou s sebou policisté přinesli. Mezi běžnými prvky uniformy jako např. lodička nebo brigadýrka nechyběla ani neprůstřelná vesta a přilba s ochranným štítem. Z výzbroje si mohly prohlédnout nejen obyčejný, ale i teleskopický obušek, a dokonce i služební zbraň. Děti neskrývaly nadšení. Jako upomínku dostal každý účastník malý dárek s danou tématikou v podobě pexesa, omalovánek nebo papírového modelu policejní techniky.

Děti se mimo jiné dozvěděly, co dělat, když se stanou svědky nebo dokonce oběťmi různých trestných činů a vůbec, jak se zachovat v krizových situacích, do kterých se mohou v běžném životě snadno dostat. Dalším neméně důležitým bodem byla bezpečnost silničního provozu, konkrétně pak jízda na kole s důrazem na nezbytnost ochranných prvků. Zbývá jen poděkovat panu Valeriánovi a jeho kolegům za příjemně strávené odpoledne v naší školní družině.

Vychovatelé ŠD :)

 

Beseda s policisty v naší ŠD


ikona článku

Čarodějnice ve školní družině

Akce školní družiny

V pátek 29. dubna proběhla další celodružinová akce v podobě pomyslného pálení čarodějnic. Bylo krásné počasí, a tak jsme se vydali v čase vycházky pomalu lehkou chůzí kolem řeky směrem k sauně. Sluníčko se nám hřejivě opíralo do zad a svými paprsky blýskavě stříbřilo hladinu Lužnice. Těšili jsme se na „buřtíky“ a na malé překvapení, které tam na děti čekalo v podobě létající čarodějnice z dílny pana vychovatele Holkupa. Netrvalo to dlouho, oheň zaplál a široko daleko se nesla vůně opékajících se špekáčků. Žádnou divoženku jsme sice nespálili …, ale i tak jsme si to náramně užili, ostatně tak jako vždycky, a ještě jsme si pochutnali :).

Vychovatelé ŠD

 

Čarodějnice ve školní družině


ikona článku

Den Země

Celoškolní akce.

V rámci mezinárodního Dne Země proběhl celoškolní projekt na téma Udržitelnost. Den Země je v naší škole již tradiční akcí, ale v letošním školním roce proběhl jinak. Na dané téma měly třídy vytvořit hmatatelný výstup - výrobek podle vlastního uvážení. Zodpovědný přístup k životnímu prostředí se stal výzvou ke zhotovení tématických výrobků. Té se zhostily všechny třídy na 1. a 2. stupni. Z výrobků byla vytvořena expozice, kterou si veřejnost mohla prohlédnout v naší venkovní učebně. Vystavené exponáty byly ohodnoceny třídami, vedením školy a družinou. Mezi nejlépe hodnocené výrobky z 1. stupně patří model zachytávání dešťové vody pro zahradu i domácnost třídy 3.C, hra Člověče. Nezlob se! třídy 5.B, a módní návrh šatů z novin s korkovým modelem hudebního nástroje třídy 5.A. Za komplexní přístup k tématu byly také ohodnoceny výrobky tříd 2.B s cílem zmapovat vodní toky v okolí školy a porovnat míru jejich znečištění a 4.B s  týdenním průzkumem o nulovém odpadu ze svačinek.

Mezi nejlépe hodnocené výrobky z 2. stupně patří model zahrady vhodné pro různé druhy hmyzu třídy 6.B, model větrné elektrárny třídy 7.C a outfity z recyklovatelného materiálu třídy 9.A. Kromě toho, že se žáci podrobněji zabývali řadou environmentálních témat, zlepšili si komunikační schopnosti a posílili si třídní vazby.

 

Den Země

 

 

 


ikona článku

Fotbalový turnaj

Naši chlapci na fotbalovém turnaji.

Ve středu 20.4. se chlapci z 8. a 9. tříd zúčastnili okresního turnaje ve fotbalu. Ve velké konkurenci celkem 16ti škol vybojovali skvělé 6. místo.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

Fotbalový turnaj


ikona článku

Velikonoční jarmark

Školní jarmark ve venkovní učebně.

12. dubna 2022 se uskutečnil historicky první velikonoční jarmark. Počasí nám přálo a tak umístění venkovní učebny bylo skvělou volbou.  Příjemnou atmosféru obohatilo vystoupení školního sboru Skřivánek a také žáků pátého ročníku v čele s paní učitelkou Krejčovou a jejich veselá píseň v angličtině, za doprovodu ukulele. Výrobky žáků školy zaplnily všechny stoly a opravdu bylo z čeho vybírat- zajíčci, věnce, svíčky, šperky, pomlázky, přáníčka, perníčky... Nechybělo ani občerstvení, párek v rohlíku, palačinky a káva.

 Naladění na Velikonoce a jaro se povedlo do puntíku.

Martina Špičková

 

Velikonoční jarmark


ikona článku

Noc s Andersenem

2.A na vydařené akci s panem Andersenem

Školní knihovna a školní klub připravil pro žáky 2.A Noc s Andersenem. Hlavním tématem večera byl komiksový Čtyřlístek. Bobík, Pinďa, Myšpulín a Fifinka nás provázeli celým večerem a nechyběl ani známý padouch Kazimír Zádrhel. Ten na nás připravil léčku a v nestřeženém okamžiku unesl naši Fifinku, zatímco náš “Čtyřlístek” právě pracoval na hudebním vynálezu v Myšpulínově laboratoři. Ve školní knihovně na nás čekal pan Andersen a díky jeho knihám jsme objevili  další indicie tolik potřebné k odhalení místa, kde Zádrhel skrýval naši Fifinku. Bez důvtipu “Čtyřlístku” bychom Fifinku sotva našli. Utkání se Zádrhelem vyžadovalo kromě důvtipu i velkou odvahu. Plni dojmů jsme ulehli a při pohádce Císařovy nové šaty jsme již zavírali oči. Ráno na nás čekala doslova hostina - Fifinčiny buchtičky (téměř z každé domácnosti). Na tuto noc budeme dlouho vzpomínat.

Andersene, všechno nejlepší k narozeninám!

 

Noc s Andersenem


ikona článku

Školní družina o prázdninách

Z důvodu nízkého počtu přihlášených žáků bude školní družina o velikonočních prázdninách uzavřena.

Z důvodu nízkého počtu přihlášených žáků bude školní družina o velikonočních prázdninách uzavřena.

 

Školní družina o prázdninách


ikona článku

Basket - okresní kolo

Reprezentace školy na turnaji v basketbalu.

V minulém týdnu se naši žáci zúčastnili okresních kol v basketbalu. V úterý 5.4.2022, se o vítězství praly žákyně 8. a 9. tříd. Bylo z toho nakonec celkové 4. místo, když jim o pouhý jeden vstřelený koš uteklo celkové vítězství. Ve čtvrtek 7.4.2022, odjeli na další turnaj žáci 6. a 7. třídy.

Dívky získaly 3. místo za Borotínem a ZŠ Zborovská. Chlapci skončili o jeden stupínek lépe - celkově 2. místo za vítěznou ZŠ Zborovská.

 

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

Basket - okresní kolo


Zápis, předškoláci ve škole.

Předškoláci z MŠ Pohádka se podívali do školy.

Ve dvou termínech se předškoláci z MŠ Pohádka přišli podívat před zápisem do naší školy. Vychovatelé ze školní družiny pro ně měli připravený výtvarný program, na kterém si děti mohly vyzkoušet, jak to bude jednou vypadat ve škole. Podívejte se, jak se předškolákům ve škole líbilo.

Zápis, předškoláci ve škole.


ikona článku

Školní časopis

Podívejte se na nové číslo školního časopisu.

Spolu s jarem vychází druhé číslo Plánských novinek. I tentokrát je plné barevných fotografií, které z velké části dokumentují aktivity žáků ve vodě, na ledu i sněhu.  Po dlouhé odmlce  se opět můžeme účastnit společných kulturních i sportovních akcí a děti si je patřičně užívají. Nové číslo tedy přináší o něco veselejší a rozmanitější reportáže. Ale více už se dozvíte uvnitř. 

Za redakci Veronika Drdáková

 

Školní časopis


ikona článku

Velikonoční jarmark

V úterý 12. dubna bude od 14 hodin školní velikonoční jarmark ve venkovní učebně (vstup od řeky k šatnám).

Velikonoční jarmark


ikona článku

Olympiáda v anglickém jazyce.

V polovině února se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce, kterého se v hojném počtu zúčastnili žáci pátých až devátých tříd. Porota vybírala dva nejlepší žáky v kategoriích 5. - 7. ročník a 8. - 9. ročník, kteří se posléze zúčastnili okresního kola. Výběr nebyl vůbec jednoduchý, protože žáci byli většinou perfektně připraveni a porotu ohromili skvělými výkony. Nakonec byly vybrány dvě žákyně - Nela Baťhová ze 6. B a Karolína Sofie Pilná z 9.A. Obě děvčata postoupila do okresního kola, které se konalo 22. března v Domě dětí a mládeže v Táboře. Konkurence zde byla veliká a o to větší radost přineslo vyhlášení výsledků. V kategorii mladších žáků získala Nela Baťhová krásné druhé místo a v kategorii starších žáků získala Karolína Sofie Pilná také velmi pěkné 6. - 7. místo. Obě děvčata zaslouží obdiv a velké poděkování za reprezentaci školy.

 

Olympiáda v anglickém jazyce.


ikona článku

Recitační soutěž

V letošním školním roce se na naší škole konala pro žáky 1. stupně recitační soutěž. Účastníci se sešli 17. března a vystoupili s básní dle vlastního výběru. Hodnotila je porota složená z vyučujících a rozhodla následovně:

V mladší kategorii (2.-3.ročník) obsadila 1. místo Lucie Böhmová ze 3.C . 2. místo vybojovala Elena Uhlířová ze 3. B a o 3. místo se dělila Malvína Kösslová ze 3.B a Natálie Samková ze 3.A. 

Ve starší kategorii (4.-5. ročník) se na 1. místě umístil Michal Čech ze 4.A. Na 2.  místě se umístila Vanda Blažková z 5.A a o 3. příčku se dělila Klaudie Kováčová z 5.B a Barbora Kostrůnková ze 4. B.

 

Výhercům blahopřejeme, všem soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na další pěkná recitátorská vystoupení v příštím školním roce.

 

Recitační soutěž


ikona článku

Školní jídelna

Změna cen stravného

Změna ceny stravného od 1.dubna 2022

Vážení rodiče, vážení strávníci,
v souladu s vyhláškou 107/2005 Sb. o školním stravování v platném znění, dojde od 1.dubna 2022 z
důvodu stále se navyšujících nákladů na přípravu stravy ke změně ceny jídla u jednotlivých kategorií a to
takto:

Obědy děti kategorie 7 – 10 let 25,-Kč
kategorie 11-14 let 28,-Kč
kategorie 15 let a více 32,-Kč
Obědy cizí strávníci 63,-Kč
Obědy zaměstnanci 35,-Kč
Obědy důchodci ZŠ 35,-Kč
Svačiny 12,-Kč

Pokud máte na svých souhlasech s inkasem stanoven nějaký limit pro strhávání platby, prosím
překontrolujte, zda je tento limit dostačující. Platba za dubnové stravné proběhne 15.tého května.

Lucie Davidová
vedoucí ŠJ


ikona článku

Příměstský tábor

Příměstský tábor


ikona článku

Roboti a školní klub

16. března se členové školního klubu společně vydali, navštívit paní učitelku Sylvu Peclinovskou, která nám ukázala kouzlo robota jménem Blue-Bot. Nejprve si všichni vyzkoušeli, jak se tento malý robotický brouček ovládá a co všechno umí. Jakmile si všichni byli jistí všemi možnostmi ovládání, přesunuli jsme robota na zem a začala jízda. To nejlepší na nás ale teprve čekalo. Paní učitelka pro nás měla na chodbě nachystaná různá stanoviště, která jsme si mohli postupně projít (bludiště, hry,závody a dokonce i kreslení). Čas, který byl na roboty vyhrazen, nám velmi rychle utekl a opět jsme si užili krásné odpoledne.

 

za školní klub Martina Špičková

 

 

Roboti a školní klub


ikona článku

Souboj generací ve školním klubu

Pondělí 14. března bylo pro školní klub a jeho členy plné očekávání. Na tento den si pozvali učitele, aby se s nimi utkali v SOUBOJI GENERACÍ. Klání to bylo opravdu napínavé a všechny nás velice pobavilo. Uhodnout některá slova bylo zapeklité a jejich popis velice obtížný. Také časový limit udělal své a tak školní klub nakonec musel přijmout porážku. Nebylo důležité vyhrát, ale zúčastnit se a užít si zábavu. V plánu je odveta, tak se máme na co těšit! :o)

za školní klub Martina Špičková

 

Souboj generací ve školním klubu


ikona článku

Den otevřených dveří

Akce pro předškoláky a jejich rodiče.

Den otevřených dveří


ikona článku

Olympiáda v Aj - školní kolo

V letošním školním roce se opět po roční přestávce konalo 15.2. 2022 školní kolo olympiády v Aj. Celkem se přihlásilo 25 zájemců od 5. do 9. ročníku. Děti byly rozřazeny do dvou skupin dle věkové kategorie. Nejprve na ně čekala písemná část (poslech s porozuměním a lexikální text), poté ústní část. Nejlepší z dané skupiny postoupil do okresního kola olympiády. To se bude konat 22.3.2022 v Táboře. Děkujeme všem zájemcům, kteří se olympiády zúčastnili. 

Za organizační tým  Ivo Drahota

 

Olympiáda v Aj - školní kolo


ikona článku

Masopust ve školní družině

Další zábavní družinové odpoledne s datem 17. února se neslo v duchu masopustního veselí. Tradiční karnevalové masky si děti tentokrát nepřinesly z domova, ale vytvořily si je v rámci pracovních činností pod vedením a s pomocí svých vychovatelů. Vyvrcholením a zároveň odměnou za snahu a vynaložené úsilí bylo slavnostní defilé na přehlídkovém molu, které představovala chodba mezi odděleními školní družiny. Tam si děti za doprovodu všem dobře známých hitů vzájemně předvedly své výtvory. K vidění byli nejen pejskové a kočičky, ale také Sněhurky a trpaslíci, ninjové, batmani, havajské tanečnice a v neposlední řadě i legrační klauni. Závěrečná diskotéka, bez které si lze dětský rej masek jen těžko představit, byla tou pomyslnou tečkou za dalším zpestřeným a beze sporu vydařeným odpolednem v naší školní družině. Nutno ještě podotknout, že vše probíhalo v mezích aktuálně platných protiepidemických opatření týkajících se pohybu v prostorách školy.

Vychovatelé ŠD 

 

Masopust ve školní družině


ikona článku

Školní zralost - předškoláci

Určeno rodičům předškoláků.

Vážení rodiče,

v Mateřské škole Pohádka, Planá nad Lužnicí se chystá na pondělí 14. února on-line setkání s tématem školní zralost. Na tomto setkání bude mít zastoupení i naše škola, můžete si tedy připravit dotazy týkající se školní praxe. 

On-line schůzka 14.2. od 16 hodin.

Martin Koukal


ikona článku

Lyžařský výcvik Tanvaldský Špičák - 2.turnus

Podívejte se, jak to na kopci jde našim lyžařům:

Lyžařský výcvik Tanvaldský Špičák - 2.turnus

 

 


ikona článku

Příměstský tábor Attavena

Příměstský tábor Attavena


ikona článku

Lyžařský výcvik Tanvaldský Špičák

V tomto týdnu probíhá LVK sedmých ročníků. Letošní ročník se koná na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách. Žáci se učí a zdokonalují ve svých lyžařských dovednostech pod vedením zkušených instruktorů. Počasí zatím celému kurzu přeje a kurz probíhá bez zdravotních a jiných komplikací.

 

Lyžařský výcvik Tanvaldský Špičák


ikona článku

Florbal - chlapci v krajském kole

Ve čtvrtek 13.1.2022. se naši chlapci utkali v Sezimově Ústí o titul krajského šampiona ve florbalu 8. a 9. tříd. Ve velmi nabité konkurenci nakonec brali celkově 2. místo, kdy zlaté medaile ztratili až v posledním utkání. 
 
Jakub Drda
 
Florbal - chlapci v krajském kole

ikona článku

Slunná Itálie

Podívejte se, jak naši žáci prožili lyžařský kurz ve slunné Itálii.

Podívejte se, jak se mají naši žáci v Itálii! Posíláme prvních pár fotografií.

 

Slunná Itálie


ikona článku

Samoty - školní družina

Ve středu 22. prosince, poslední školní den v tomto kalendářním roce odpoledne, jsme se s družinou vydali procházkou na kouzelnou pouť k Betlému… a to téměř doslova!

Ve středu 22. prosince, poslední školní den v tomto kalendářním roce odpoledne, jsme se s družinou vydali procházkou na kouzelnou pouť k Betlému… a to téměř doslova! Jen co jsme nechali v zádech poslední plánský domek, otevřel se před námi nejen malebný výhled na Planou, ale i celý zástup andělů vedoucí až k místu samotnému. Přehlídka nápadů, tvořivosti a hlavně šikovnosti místních je pastvou jak pro oko, tak pro duši, a to bez nadsázky. Lhota samoty se stala tím pomyslným místem v Orientu, kam jsme se šli na chvilku přenést v čase a postát u jesliček s Ježíškem. Vyvrcholením celé výpravy bylo vzlétnutí balónu štěstí. Malovaná přání dětí se tichounce vznášela k obloze nad bájným městem Betlémem a nesla jasné poselství všem… šťastné a veselé Vánoce, plné pohody, klidu a míru!

Vychovatelé ŠD 

 

Samoty - školní družina


ikona článku

Tradiční vánoční zápolení

V posledních dvou týdnech loňského roku, jsem se po roční odmlce dočkali již tradičních sportovních soutěží. Jako první proběhla Vánoční laťka - soutěž pro druhý stupeň ve skoku vysokém. Při velmi slušné divácké podpoře jednotlivých závodníků, bylo k vidění několik velmi solidních výkonů.

V posledních dvou týdnech loňského roku, jsem se po roční odmlce dočkali již tradičních sportovních soutěží. Jako první proběhla Vánoční laťka - soutěž pro druhý stupeň ve skoku vysokém. Při velmi slušné divácké podpoře jednotlivých závodníků, bylo k vidění několik velmi solidních výkonů.

 

Poslední středu, tedy 22.12. 2021 proběhla soutěž Vánoční schody, která má na škole dlouhodobou tradici. V letošním roce se opět účastnili závodníci napříč první i druhým stupněm naší školy. Všichni ze sebe vydali maximum  a mnohdy o vítězství rozhodovaly pouhé setiny. Letošní schody byly navíc prvním rokem, kdy se na trať mohla postavit i družstva dvojic - štafety.

K překvapení žáků bylo možné vidět ve štafetách i zástupce pedagogického sboru, kteří si rozhodně neudělali žádnou ostudu za své výkony.

 

Veškeré výsledky a startovní listiny naleznete u tělocvičny na nástěnce. 

Děkujeme všem závodníkům za předvedené výkony.

Jakub Drda

 

Tradiční vánoční zápolení

 

 

 


ikona článku

Plánské novinky

Zdravíme všechny čtenáře Plánských novinek a předkládáme nové číslo školního roku 2021/22, které je naplněno zprávičkami a událostmi od září až do prosince roku 2021.

Zdravíme všechny čtenáře Plánských novinek a předkládáme nové číslo školního roku 2021/22, které je naplněno zprávičkami a událostmi od září až do prosince roku 2021. Představujeme vám nové osobnosti v učitelském sboru, přinášíme zážitky ze soutěží, závodů i exkurzí. Číslo je doplněné reprezentativní autorskou tvorbou ve formě literární i výtvarné. Časopis má plno nových členů, neváhejte a otestujte jejich redaktorské prvotiny.

Všem čtenářům přejeme pevné zdraví do nového roku 2022, ať je plný zajímavých a hodnotných zážitků. 

Za redaktorský tým

Veronika Drdáková

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
casopips-prosinec-2021.pdf Časopis 13998.1 Kb

ikona článku

Protidrogový vlak

Tábor se stal v pondělí 13.12. jedním ze dvou jihočeských měst, ve kterém se na své cestě po republice zastavil Revolution train. Po návštěvě v Dačicích bylo pro žáky táborských škol i pro veřejnost připraveno šest vagónů s unikátním programem, zaměřeným zejména na školní mládež. Navzdory tomu, že se na školách věnujeme protidrogové prevenci, je podobných projektů zapotřebí. Především proto, že se nejedná o přednášky a poučování. 

Tábor se stal v pondělí 13.12. jedním ze dvou jihočeských měst, ve kterém se na své cestě po republice zastavil Revolution train. Po návštěvě v Dačicích bylo pro žáky táborských škol i pro veřejnost připraveno šest vagónů s unikátním programem, zaměřeným zejména na školní mládež. Navzdory tomu, že se na školách věnujeme protidrogové prevenci, je podobných projektů zapotřebí. Především proto, že se nejedná o přednášky a poučování. 

Přibližně stominutový program obsahuje několik dílů zfilmovaného příběhu skupiny mladistvých, kteří se každý svým způsobem staví k užívání dorg. Projekci provází komentář lektora a každý z účastníků pracuje také s tištěným materiálem. Žáci jsou vedeni k přemýšlení o tématice každého dílu a k vyjádření vlastního postoje. Součástí každého vagónu jsou nejen projekční sály, ale také promyšleně vytvořené scény, kde děj příběhu a slova průvodce získávají další rozměr. Takové zastavení se například uskuteční v baru, na místě tragické nehody, v cele předběžného zadržení, ve výslechové místnosti nebo ve feťáckém doupěti.

Pondělní zastávku Revolution train v Táboře využily obě 9.třídy plánské ZŠ. Bylo evidentní, že je zaujala nejen tématika, ale hlavně zajímavý, netradiční a poutavý způsob jejího podání. Některým dozníval v hlavě tragický závěr příběhu, jiné zaujalo výtvarné pojetí interiéru vagónů, pár jedinců vyjádřilo, že cítili úzkost z temného prostoru i děje. Nebyl nikdo, v kom by tento zážitek nezanechal stopu.

 
   Poděkování za tento projekt, který měl kromě Čech také velké úspěchy na Slovensku a v Německu, patří Nadačnímu fondu Nové Česko a jeho partnerům, zejména Národní protidrogové centrále Policie ČR.
Pavla Marešová, třídní 9.B

 

https://drive.google.com/drive/folders/1h8Vgqj231k0jIBDDdGdOrrC0q3C7K8XW?usp=sharing


ikona článku

Úspěch ve florbalu

Naše žákyně získaly na turnaji ve florbalu krásné 2. místo. Gratulujeme!


ikona článku

1. místo ve florbalu

25.11. se chlapci 8. a 9. tříd zúčastnili okresního kola ve florbalu.25.11. se chlapci 8. a 9. tříd zúčastnili okresního kola ve florbalu. Naše mužstvo celý turnaj jednoznačně opanovalo a zaslouženě obsadilo 1. místo. Navíc se tímto výkonem probojovali na krajské kolo, které se uskuteční v průběhu ledna. Gratulujeme celému týmu a přejeme štěstí do dalšího turnaje.

 
Jakub Drda
 
1. místo ve florbalu
 
 
Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
img-1748.jpeg Florbal 1034.7 Kb

ikona článku

Den válečných veteránů ve školním klubu

11. listopad se ve školním klubu nesl ve znamení vlčích máků a první sněhové vločky. Školní klub si připomněl hrdinství vojáků a vzdal jim úctu. Společně jsme vytvořili pole vlčích máků, jelikož právě vlčí mák je symbolem válečných veteránů již od konce první světové války. Vysvětlili jsem si proč právě vlčí mák a také to, že 11. listopadu 1918 bylo podepsáno příměří, které ukončilo válečný konflikt. Společně jsme prolistovali historické knihy, které jsme si vypůjčili ve školní knihovně a v rámci tvoření si mohli členové klubu vytvořit svůj vlastní vlčí mák.
   Patronem vojáků je sv. Martin, který je u nás v Čechách spojován také s datem 11. listopadu. Vyprávěli jsem si o legendě, která hovoří o vojákovi, který svým činem pomohl žebrákovi. Svatý Martin je také prozaicky spojován s bílým koněm jako symbolem prvního sněhu. První vločka se objevila na oknech školního klubu a všichni jsme se shodli, že se již těšíme, až se za okny objeví ta skutečná. A než se tak stane, užijeme si oslavu Martina prostřednictvím svatomartinské husy a rohlíčků, které se v mnohých rodinách připravují.
   Malá anketa nám prozradila, že mezi oblíbené náplně svatomartinských rohlíčků patří tvarohová a ořechová. Tvar rohlíčků nám připomíná podkovu a tak na členy klubu čekala na závěr hádanka. Kdopak jí rozluští?

za školní klub Martina Špičková


ikona článku

Halloween ve školní družině

Dne 26. října se naše školní družina proměnila v takřka opravdovou strašidelnou akademii… Spojovací chodba mezi třídami, vyzdobená dýněmi, kostlivci a netopýry ve stylu tajemného „Halloweenu“, připomínala přehlídkové molo, kde si jednotlivá oddělení navzájem předváděla své mnohdy až hororové kostýmy. Situaci lehce ztěžovala protiepidemická opatření, která nám nedovolovala vzájemně se míchat, a tak jsme byli nuceni se na pomyslném jevišti postupně střídat. V záři reflektorů se vždy ocitla pouze jedna třída. Ostatní děti přihlížely ze dveří svých oddělení a hromovým potleskem povzbuzovaly a zároveň odměňovaly své soukmenovce. Atmosféru dokreslovala stylová hudba linoucí se z malého reproduktoru schovaného za girlandou skučících duchů. Užili jsme si to, smáli jsme se a chvílemi snad i trochu báli… a to všechno i přes veškerá omezení, která jsou v rámci péče o zdraví nás všech bohužel nezbytná. Důležité je ale nepodléhat, myslet pozitivně a umět se bavit. A to my v družině umíme!

Vychovatelé ŠD


ikona článku

Využití školního žákovského Google

Vážení rodiče,

zasíláme pár informací, a to především rodičům a žákům, kteří zatím nepoužívali školní účet Google:
žáci 3. - 9. ročníku naší školy mají založený školní Google účet
toto prostředí jsme zvolili jako vhodný formát pro pomoc žákům a učitelům během distanční výuky
přihlašovací údaje žáků: Pokud některý z žáků zapomene heslo, nové mu vytvoří Martin Koukal. Hesla nově založených účtů znají třídní učitelé.
Google účet sdružuje několik nástrojů, ten základní se nazývá Učebna (Classroom)
video, jak se zapsat do kurzu v Učebně
Učebnu lze instalovat také na mobilní telefony nebo tablety
v Učebně žáci pracují dle pokynů učitele (např. přikládají fotografie splněných úkolů, mají možnost komunikovat s učitelem, naleznou zde odkaz na videopřenos on-line hodin, učitel do učebny může přikládat materiály a informace k výuce)
Věříme, že k distanční výuce nedojde!
Martin Koukal


ikona článku

Školní družina

Vážení rodiče,

školní družina bude o podzimních prázdninách 27. a 29. října z důvodu nízkého počtu přihlášených dětí uzavřena.

Martina Žáčková


ikona článku

Návštěva Husitského muzea

Návštěva Husitského muzea v Táboře, byla pro páté ročníky zajímavým výletem do historie. Žáci 5.A a 5.B si rozšířili svoje poznatky a obohatili se o nové vědomosti z dob husitů v Čechách. Časová osa, badatelské úkoly, promítání filmu a možnost vyzkoušet si dobovou výstroj a výzbroj žáky doslova nadchla.
za třídy 5.A a 5.B Martina Špičková


ikona článku

Informace a opatření

Informace a opatření týkající se naší školy.

3_2022 Aktuální rozvolnění protiepidemických opatření zde.

 

Doporučení a informace s ohledem na epidemickou situaci:

 

https://drive.google.com/file/d/1FUNp3GqmJJcMW5z3NR5ZhD1C8-yIQhnX/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/15me-88OfGDwUr4FAEhDDrW6SHfeKws1k/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1sanqL-l3xoQU1MG66Z4cAMqTaZTFYu1X/view?usp=sharing

Informace a opatření

Abychom  zajistili vzdělávání i v případě distanční výuky, mají na naší škole žáci založený Google účet.
Google účet sdružuje několik nástrojů, ten základní se nazývá Učebna (Classroom). Tato aplikace lze instalovat také na mobilní telefony nebo tablety.
V Učebně žáci pracují dle pokynů učitele (např. přikládají fotografie splněných úkolů, mají možnost komunikovat s učitelem, naleznou zde odkaz na videopřenos on-line hodin, učitel do učebny může přikládat materiály a informace k výuce).
 


ikona článku

Nový web!

S radostí vám představujeme novou webovou stránku, kde naleznete všechny užitečné informace o naší škole.

 

Staré stránky naleznete ZDE.