Aktuality
ikona článku

Samoty - školní družina

Ve středu 22. prosince, poslední školní den v tomto kalendářním roce odpoledne, jsme se s družinou vydali procházkou na kouzelnou pouť k Betlému… a to téměř doslova!

Ve středu 22. prosince, poslední školní den v tomto kalendářním roce odpoledne, jsme se s družinou vydali procházkou na kouzelnou pouť k Betlému… a to téměř doslova! Jen co jsme nechali v zádech poslední plánský domek, otevřel se před námi nejen malebný výhled na Planou, ale i celý zástup andělů vedoucí až k místu samotnému. Přehlídka nápadů, tvořivosti a hlavně šikovnosti místních je pastvou jak pro oko, tak pro duši, a to bez nadsázky. Lhota samoty se stala tím pomyslným místem v Orientu, kam jsme se šli na chvilku přenést v čase a postát u jesliček s Ježíškem. Vyvrcholením celé výpravy bylo vzlétnutí balónu štěstí. Malovaná přání dětí se tichounce vznášela k obloze nad bájným městem Betlémem a nesla jasné poselství všem… šťastné a veselé Vánoce, plné pohody, klidu a míru!

Vychovatelé ŠD 

 

Samoty - školní družina


ikona článku

Florbal - chlapci v krajském kole

Ve čtvrtek 13.1.2022. se naši chlapci utkali v Sezimově Ústí o titul krajského šampiona ve florbalu 8. a 9. tříd. Ve velmi nabité konkurenci nakonec brali celkově 2. místo, kdy zlaté medaile ztratili až v posledním utkání.

Ve čtvrtek 13.1.2022. se naši chlapci utkali v Sezimově Ústí o titul krajského šampiona ve florbalu 8. a 9. tříd. Ve velmi nabité konkurenci nakonec brali celkově 2. místo, kdy zlaté medaile ztratili až v posledním utkání. 
 
Jakub Drda
 
Florbal - chlapci v krajském kole

ikona článku

Slunná Itálie

Podívejte se, jak se mají naši žáci v Itálii! Posíláme prvních pár fotografií.

Podívejte se, jak se mají naši žáci v Itálii! Posíláme prvních pár fotografií.

 

Slunná Itálie


ikona článku

Tradiční vánoční zápolení

V posledních dvou týdnech loňského roku, jsem se po roční odmlce dočkali již tradičních sportovních soutěží. Jako první proběhla Vánoční laťka - soutěž pro druhý stupeň ve skoku vysokém. Při velmi slušné divácké podpoře jednotlivých závodníků, bylo k vidění několik velmi solidních výkonů.

V posledních dvou týdnech loňského roku, jsem se po roční odmlce dočkali již tradičních sportovních soutěží. Jako první proběhla Vánoční laťka - soutěž pro druhý stupeň ve skoku vysokém. Při velmi slušné divácké podpoře jednotlivých závodníků, bylo k vidění několik velmi solidních výkonů.

 

Poslední středu, tedy 22.12. 2021 proběhla soutěž Vánoční schody, která má na škole dlouhodobou tradici. V letošním roce se opět účastnili závodníci napříč první i druhým stupněm naší školy. Všichni ze sebe vydali maximum  a mnohdy o vítězství rozhodovaly pouhé setiny. Letošní schody byly navíc prvním rokem, kdy se na trať mohla postavit i družstva dvojic - štafety.

K překvapení žáků bylo možné vidět ve štafetách i zástupce pedagogického sboru, kteří si rozhodně neudělali žádnou ostudu za své výkony.

 

Veškeré výsledky a startovní listiny naleznete u tělocvičny na nástěnce. 

Děkujeme všem závodníkům za předvedené výkony.

Jakub Drda

 

Tradiční vánoční zápolení

 

 

 


ikona článku

Plánské novinky

Zdravíme všechny čtenáře Plánských novinek a předkládáme nové číslo školního roku 2021/22, které je naplněno zprávičkami a událostmi od září až do prosince roku 2021.

Zdravíme všechny čtenáře Plánských novinek a předkládáme nové číslo školního roku 2021/22, které je naplněno zprávičkami a událostmi od září až do prosince roku 2021. Představujeme vám nové osobnosti v učitelském sboru, přinášíme zážitky ze soutěží, závodů i exkurzí. Číslo je doplněné reprezentativní autorskou tvorbou ve formě literární i výtvarné. Časopis má plno nových členů, neváhejte a otestujte jejich redaktorské prvotiny.

Všem čtenářům přejeme pevné zdraví do nového roku 2022, ať je plný zajímavých a hodnotných zážitků. 

Za redaktorský tým

Veronika Drdáková

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
casopips-prosinec-2021.pdf Časopis 13998.1 Kb

ikona článku

Protidrogový vlak

Tábor se stal v pondělí 13.12. jedním ze dvou jihočeských měst, ve kterém se na své cestě po republice zastavil Revolution train. Po návštěvě v Dačicích bylo pro žáky táborských škol i pro veřejnost připraveno šest vagónů s unikátním programem, zaměřeným zejména na školní mládež. Navzdory tomu, že se na školách věnujeme protidrogové prevenci, je podobných projektů zapotřebí. Především proto, že se nejedná o přednášky a poučování. 

Tábor se stal v pondělí 13.12. jedním ze dvou jihočeských měst, ve kterém se na své cestě po republice zastavil Revolution train. Po návštěvě v Dačicích bylo pro žáky táborských škol i pro veřejnost připraveno šest vagónů s unikátním programem, zaměřeným zejména na školní mládež. Navzdory tomu, že se na školách věnujeme protidrogové prevenci, je podobných projektů zapotřebí. Především proto, že se nejedná o přednášky a poučování. 

Přibližně stominutový program obsahuje několik dílů zfilmovaného příběhu skupiny mladistvých, kteří se každý svým způsobem staví k užívání dorg. Projekci provází komentář lektora a každý z účastníků pracuje také s tištěným materiálem. Žáci jsou vedeni k přemýšlení o tématice každého dílu a k vyjádření vlastního postoje. Součástí každého vagónu jsou nejen projekční sály, ale také promyšleně vytvořené scény, kde děj příběhu a slova průvodce získávají další rozměr. Takové zastavení se například uskuteční v baru, na místě tragické nehody, v cele předběžného zadržení, ve výslechové místnosti nebo ve feťáckém doupěti.

Pondělní zastávku Revolution train v Táboře využily obě 9.třídy plánské ZŠ. Bylo evidentní, že je zaujala nejen tématika, ale hlavně zajímavý, netradiční a poutavý způsob jejího podání. Některým dozníval v hlavě tragický závěr příběhu, jiné zaujalo výtvarné pojetí interiéru vagónů, pár jedinců vyjádřilo, že cítili úzkost z temného prostoru i děje. Nebyl nikdo, v kom by tento zážitek nezanechal stopu.

 
   Poděkování za tento projekt, který měl kromě Čech také velké úspěchy na Slovensku a v Německu, patří Nadačnímu fondu Nové Česko a jeho partnerům, zejména Národní protidrogové centrále Policie ČR.
Pavla Marešová, třídní 9.B

 

https://drive.google.com/drive/folders/1h8Vgqj231k0jIBDDdGdOrrC0q3C7K8XW?usp=sharing


ikona článku

Úspěch ve florbalu

Naše žákyně získaly na turnaji ve florbalu krásné 2. místo. Gratulujeme!


ikona článku

1. místo ve florbalu

25.11. se chlapci 8. a 9. tříd zúčastnili okresního kola ve florbalu.25.11. se chlapci 8. a 9. tříd zúčastnili okresního kola ve florbalu. Naše mužstvo celý turnaj jednoznačně opanovalo a zaslouženě obsadilo 1. místo. Navíc se tímto výkonem probojovali na krajské kolo, které se uskuteční v průběhu ledna. Gratulujeme celému týmu a přejeme štěstí do dalšího turnaje.

 
Jakub Drda
 
1. místo ve florbalu
 
 
Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
img-1748.jpeg Florbal 1034.7 Kb

ikona článku

Den válečných veteránů ve školním klubu

11. listopad se ve školním klubu nesl ve znamení vlčích máků a první sněhové vločky. Školní klub si připomněl hrdinství vojáků a vzdal jim úctu. Společně jsme vytvořili pole vlčích máků, jelikož právě vlčí mák je symbolem válečných veteránů již od konce první světové války. Vysvětlili jsem si proč právě vlčí mák a také to, že 11. listopadu 1918 bylo podepsáno příměří, které ukončilo válečný konflikt. Společně jsme prolistovali historické knihy, které jsme si vypůjčili ve školní knihovně a v rámci tvoření si mohli členové klubu vytvořit svůj vlastní vlčí mák.
   Patronem vojáků je sv. Martin, který je u nás v Čechách spojován také s datem 11. listopadu. Vyprávěli jsem si o legendě, která hovoří o vojákovi, který svým činem pomohl žebrákovi. Svatý Martin je také prozaicky spojován s bílým koněm jako symbolem prvního sněhu. První vločka se objevila na oknech školního klubu a všichni jsme se shodli, že se již těšíme, až se za okny objeví ta skutečná. A než se tak stane, užijeme si oslavu Martina prostřednictvím svatomartinské husy a rohlíčků, které se v mnohých rodinách připravují.
   Malá anketa nám prozradila, že mezi oblíbené náplně svatomartinských rohlíčků patří tvarohová a ořechová. Tvar rohlíčků nám připomíná podkovu a tak na členy klubu čekala na závěr hádanka. Kdopak jí rozluští?

za školní klub Martina Špičková


ikona článku

Halloween ve školní družině

Dne 26. října se naše školní družina proměnila v takřka opravdovou strašidelnou akademii… Spojovací chodba mezi třídami, vyzdobená dýněmi, kostlivci a netopýry ve stylu tajemného „Halloweenu“, připomínala přehlídkové molo, kde si jednotlivá oddělení navzájem předváděla své mnohdy až hororové kostýmy. Situaci lehce ztěžovala protiepidemická opatření, která nám nedovolovala vzájemně se míchat, a tak jsme byli nuceni se na pomyslném jevišti postupně střídat. V záři reflektorů se vždy ocitla pouze jedna třída. Ostatní děti přihlížely ze dveří svých oddělení a hromovým potleskem povzbuzovaly a zároveň odměňovaly své soukmenovce. Atmosféru dokreslovala stylová hudba linoucí se z malého reproduktoru schovaného za girlandou skučících duchů. Užili jsme si to, smáli jsme se a chvílemi snad i trochu báli… a to všechno i přes veškerá omezení, která jsou v rámci péče o zdraví nás všech bohužel nezbytná. Důležité je ale nepodléhat, myslet pozitivně a umět se bavit. A to my v družině umíme!

Vychovatelé ŠD


ikona článku

Využití školního žákovského Google

Vážení rodiče,

zasíláme pár informací, a to především rodičům a žákům, kteří zatím nepoužívali školní účet Google:
žáci 3. - 9. ročníku naší školy mají založený školní Google účet
toto prostředí jsme zvolili jako vhodný formát pro pomoc žákům a učitelům během distanční výuky
přihlašovací údaje žáků: Pokud některý z žáků zapomene heslo, nové mu vytvoří Martin Koukal. Hesla nově založených účtů znají třídní učitelé.
Google účet sdružuje několik nástrojů, ten základní se nazývá Učebna (Classroom)
video, jak se zapsat do kurzu v Učebně
Učebnu lze instalovat také na mobilní telefony nebo tablety
v Učebně žáci pracují dle pokynů učitele (např. přikládají fotografie splněných úkolů, mají možnost komunikovat s učitelem, naleznou zde odkaz na videopřenos on-line hodin, učitel do učebny může přikládat materiály a informace k výuce)
Věříme, že k distanční výuce nedojde!
Martin Koukal


ikona článku

Školní družina

Vážení rodiče,

školní družina bude o podzimních prázdninách 27. a 29. října z důvodu nízkého počtu přihlášených dětí uzavřena.

Martina Žáčková


ikona článku

Návštěva Husitského muzea

Návštěva Husitského muzea v Táboře, byla pro páté ročníky zajímavým výletem do historie. Žáci 5.A a 5.B si rozšířili svoje poznatky a obohatili se o nové vědomosti z dob husitů v Čechách. Časová osa, badatelské úkoly, promítání filmu a možnost vyzkoušet si dobovou výstroj a výzbroj žáky doslova nadchla.
za třídy 5.A a 5.B Martina Špičková


ikona článku

Informace a opatření

Informace a opatření týkající se naší školy.

Aktuální doporučení a informace s ohledem na epidemickou situaci:

 

https://drive.google.com/file/d/1FUNp3GqmJJcMW5z3NR5ZhD1C8-yIQhnX/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/15me-88OfGDwUr4FAEhDDrW6SHfeKws1k/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1sanqL-l3xoQU1MG66Z4cAMqTaZTFYu1X/view?usp=sharing

Informace a opatření

Abychom  zajistili vzdělávání i v případě distanční výuky, mají na naší škole žáci založený Google účet.
Google účet sdružuje několik nástrojů, ten základní se nazývá Učebna (Classroom). Tato aplikace lze instalovat také na mobilní telefony nebo tablety.
V Učebně žáci pracují dle pokynů učitele (např. přikládají fotografie splněných úkolů, mají možnost komunikovat s učitelem, naleznou zde odkaz na videopřenos on-line hodin, učitel do učebny může přikládat materiály a informace k výuce).
 


ikona článku

Nový web!

S radostí vám představujeme novou webovou stránku, kde naleznete všechny užitečné informace o naší škole.

 

Staré stránky naleznete ZDE.