Pro pedagogy

Podpora - ukrajinští žáci

Podpora pro učitele, kteří jsou v kontaktu s ukrajinskými žáky.

Vážení učitelé,

na těchto stránkách najdete odkazy, které Vás mohou inspirovat a pomáhat při práci s ukrajinskými žáky.

Odkazy od paní učitelky Marešové:

Závěrem:

Chtěla bych zdůraznit, že minimálně v prvních týdnech rozhodně nesmí jít o snahu zapojit děti do naší výuky. Půjde především o to, aby se cítily bezpečně.

Na serveru U je složka Cizinci, ta je ale primárně určena nově příchozím žákům, kteří přijdou v "normální" době a hodlají u nás zůstat. Děti uprchlílů jsou úplně v jiné situaci, proto apeluji na zdravý rozum. Pro malé i větší klidně připravte omalovánky, jednoduché obrázkové slovníčky, dejte jim hodně času na rozkoukání, pomalu je seznamte s budovou školy a dejte jim ve třídě jednoho nebo dva žáky jako "patrony". Netlačte na ně, aby se zapojovaly. Takzvané "tiché" období může trvat i u dětí z neválečného prostředí několik měsíců.

Pavla Marešová

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
slovnicek-cz-ukr.pdf Slovníček - ukrajinští žáci 72.8 Kb